Skocz do zawartości

Wyciaganie tuleji cylidra


wueska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie do tego zabrać w która strone wyciagać itp.

A po coż miałbyś wyjmować tuleje chyba nie mówisz o MZ TS 250?? przecież kto sie bawi w takie rzeczy tuleja jest wciśnieta na gorącą wiec wątpię w to ze dasz rade ją wyciągnąć. :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie do tego zabrać w która strone wyciagać itp.

Weż prosze podaj po co chesz wyjmować tuleje z cylindra bo nie wiem.Podaj wiecej szczegółów dlaczego akurat chcesz ja wybic. to nie możesz zrobić szlifu,a jak jest peknieta to wymienic przecież sam chyba wiesz

ze cześci do tych sprzetów są z grosze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podgrzac do okolo 400 stopni i wybijac mlotkiem przez deske. albo jak lekko bedzie szla to reka wyciagnac.

 

pozdr.

Ręką 400 stopni :biggrin: jaaaazdaaa.

Też nie widzę sensu takiej to czynności ale jak ktoś się uprze....Moze na złom sprzedaje i chce czyste alu miec:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręką 400 stopni :notworthy: jaaaazdaaa.

Też nie widzę sensu takiej to czynności ale jak ktoś się uprze....Moze na złom sprzedaje i chce czyste alu miec:D

 

Jakby nie patrzal mogl bys sie domyslic ze przez rekawice... :notworthy:

 

Co do sensu tej czynnosci. Owszem jest sens. Po wyjeciu tuleji bardzo wygodnie mozna podniesc okna, lub je poserzyc. To bardzo ulatwia robote. Tunerzy w ten sposob robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owinąć cylinder szmatą, najlepiej flanelą, bawełną, nie ortalion czy polar.

Postawić taki pakunek w kuwecie blaszanej (używałem starej tacy ) i podlac ropą, benzyną, czymś co sie bedzie palić.

Podpalamy i czekamy aż zacznie się kończyć paliwo. Wtedy cylinder jest najbardziej gorący. Pogrzebaczem zdejmujemy z niego palące się szmaty i w rękawiczkach spawalniczych wyjmujemy z paleniska.

Wcześniej trzeba przygotować stanowisko do wybicia tuleji, żeby nie tracić czasu. Wybijamy oczywiście przez drewno. Czemu szmaty nie mogą być z syntetyków? Żeby na cylindrze nie zostały zweglone gluty spalonego plastiku.

Obowiązują rękawice spawalnicze, gogle na oczy i czapka zakrywająca włosy i brwi - wiem co mówię :crossy:

Powodzenia.

Tomek.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązują rękawice spawalnicze, gogle na oczy i czapka zakrywająca włosy i brwi - wiem co mówię :crossy:

OT.

Serce rośnie jak sobie przypominam moje próby czyszczenia tłumików CZ-ty za pomocą benzyny :)

Rada Tomka jak najbardziej słuszna. Wiem co mówię :cool:

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy!! w piatek zabieram sie za tuleje;) Zamiast ogniska zapodam palnik propan-butan...

 

Zamiast prasy podnośnik hydrauliczny 15 ton...

 

 

 

Zmian kształtu okien nie koniecznie... poprostu chce mieć ich deczko wiecej np.5

Pozatym młody jestem wszystkiego musze sprubowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie po co ci podnosnik hydrauliczny 15 ton. Jak dobrze podgrzejesz to reka wyjmiesz , uwierz mi. A jak nie to troszeczke mlotkiem przez drewko i juz masz. No chyba ze masz caly zeliwny cylinder to juz inna rozmowa:D:D:D

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...