Skocz do zawartości

Licencja


filon89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli dobrze pójdzie to za 3 lata będę studiował w Poznaniu. Do wyboru jest wiele miast w Polsce ale Poznań zachęcił mnie swym torem. Jestem ciekaw jak tam można zdobyć licencje tzn. ile kosztuje na jakich zasadach itp. Oraz jak wyglądają tam wyścigi co do treningów mam ogólną orientację. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli dobrze pójdzie to za 3 lata będę studiował w Poznaniu. Do wyboru jest wiele miast w Polsce ale Poznań zachęcił mnie swym torem. Jestem ciekaw jak tam można zdobyć licencje tzn. ile kosztuje na jakich zasadach itp. Oraz jak wyglądają tam wyścigi co do treningów mam ogólną orientację. Z góry dziękuje.

 

bierzesz udzial w dwoch rundach MMP. Po drugiej mozesz przystapic do egzaminu, ktory jest zawsze organizowany na kazdej rundzie. Kilka pytan ze znajomisci flag i podstaw zachowania na torze. Dostajesz kwitek z przebiegu egzaminu. Idziesz do przychodni sportowej, robisz badania i dostajesz ksiazeczke zdrowia sportowca. Z tym wszystkim i 3 zdjeciami udajesz sie do PZM. Placisz kase i dostajesz licencje oraz certyfikat.

 

calosc to ok 400-500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Licencja ważna jest całe życie dla danej klasy!! Rok to kwestia składek. Nie zapłacisz - przechodzi w stan uśpienia, zapłacisz, odnawia się. Nie musisz za każdym razem zdawać egzaminów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz za każdym razem zdawać egzaminów.

a za pierwszym razem?

poza tym co daje taka licencja (poza pewnie mozliwoscia startu w zawodach jako nie rookie)? bo zasadniczo jakos nie widze specjalnie zyskow z wyrzucenia pieciu stow - mozesz zblizona liczbe treningow sobie wziac jak zawodnicy a start w zawodach jako licencjonowany zawodnik czy jako rookie to przeceiz zadna roznica - tutaj jest frajda i tutaj, w obu przypadkach zwyciestwo nic nie daje poza satysfakcja (czy inaczej jest?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym co daje taka licencja (poza pewnie mozliwoscia startu w zawodach jako nie rookie)? bo zasadniczo

Polecam regulamin pucharu PZM :icon_mrgreen: A w nim: "Zawodnicy, biorący udział w wyścigach motocyklowych pierwszy raz, mogą w nich wystartować bez licencji tylko w dwóch pierwszych dla siebie imprezach, w których zostaną sklasyfikowani. W kolejnym starcie obowiązuje ich posiadanie licencji B, jednak do końca sezonu mogą startować nadal w tej samej klasie - z uwzględnieniem treści pkt. 3.4." (pkt. 3.4 odnosi się do limitów czasowych).

 

Oczywiście mowa cały czas o licencji B (klasy amatorskie). Do startów w klasach mistrzowskich konieczna jest licencja A.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak mówi Fat, to jest niejako przymus - zaliczysz dwie rundy i bez zrobienia licencji dalej nie pojeździsz. Tak czy owak jak się myśli o zawodach koszt licencji trzeba wliczyć w budżet.

Jak się nie jeździ w zawodach to posiadanie licencji nie ma sensu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyczerpanie tematu. Tak nawiasem mówiąc gdzie można zdobyć te wszystkie regulaminy kto wie może zajme sie tym profesjonalnie. Warto najpierw coś zbadać i dopiero sei czegoś łapać.

 

O ile się nie mylę to rok.

Tak poza tematem filon co chcesz studiować w P-ń ???

No jeszcze dokładnie nie wiem. Ogólnie mam chrapkę na 3 kierunki. Jeśli zdam egzamin zawodowy w mojej dotychczasowej szkole to ide dalej w kierunku leśnictwo. Jeśli polegne na placu boju to zastanawiam sie nad marketingiem i księgowością. Co do księgowości to oczywiści w szkole wojskowej w Poznaniu :icon_evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...