Skocz do zawartości

Honda CB 750 Nighthawk ( CB750 Seven Fifty )


Rekomendowane odpowiedzi

W tym pierwszym linku jest tylko jedna fotka, więc za wiele powiedzieć nie można. Ciekawe od czego jest porozrywana tapicerka?

 

Natomiast ta druga honda.Hmmm jakaś taka ''odpicowana'' być może miała jakąś ''przygode''???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "odpicowanie" nie musi świadczyć o przeszłości powypadkowej, świadczy, to raczej o braku gustu właściciela :P Jednak "de gustibus non disputandum est"

Ja bym wybrał orginalną wersję, bądź taką, która ma dodatki turystyczne typu: szyba, kufry itp.

Edytowane przez januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ta druga honda.Hmmm jakaś taka ''odpicowana'' być może miała jakąś ''przygode''???

Panowie moja jest juz niestety sprzedana, i nie picowalem jej tylko robilem na wzor tego bandziora :

 

http://img93.imageshack.us/img93/4213/2005...s293041fhp7.jpg

 

Przez zime troche mi sie nudzilo :P .

 

EDIT :

 

Motocykle w orginale dla mnie nie istnieja, zawsze mozna zalozyc cos lepszej jakosci, zwiekszajace bezpieczenstwo i wygode niz banda chciwych ksiegowych ktorzy projektuja moto. Wyznaczaja sume i projektant stara sie w niej zmiescic, chcoiaz zadrzaja sie wyjatki jak Yamaha MT-01 czy MV Agusta Brutale itp.

 

Aha i nigdy w zyciu nie zaloze do swojego motocykla, kufra, szyby turystycznej itp. Bo do podrozowania to sa samochody a do wypadu w polske styknie plecak, bielizna na zmiane i kasa w portfelu.

 

A co do pytania od autora tematu, to ta pierwsza sevenka ma wszystko w orginale i jezeli masz mozliwosc to podjedz i ja sprawdz. Jezeli silnikowo bedzie ok to bierz ale przygotuj sie ze wymiana zestawu napedowego to okolo 500 zl a i na swiece tez warto zerknac, niby gosc pisze ze wszystko robione ale bez rachunkow bym nie uwierzyl tym bardziej ze jak pisze w aukcji ma jeszcze kilka motorkow na sprzedanie.

Edytowane przez Cerberus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi!

 

oto link do reszty otrzymanych fotek:

http://up.servut.us/2054

moze zobaczycie cos wiecej?

 

osobiscie wole klasyczne wersje, ale do drugiej aukcji zachecala mnie lista udokumentowanych zmian.. znaczy widac ze kos wkladal w to serce :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na 100% orginal, z tym ze wydech wydaje sie otwierany. Jest to popularna przy SevenFifty przerobka, powrot do orginalu jest bezproblemowy, wiecej info na stronie podanej przez Piotreeka. Z tego co pamietam orginalnie CB miala nity na zakonczeniach wydechow a tu sa spawy, przynajmniej tak wygladaja na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do do wszelakich masci przeróbek- to nie popadajmy w paranoje ze zaraz moto bite, wolone i z 3 skladane. Zresztą jak ktos chce kupić juz starsze moto które nigdy nie miało kontaktu z glebą to zaraz zaczyna sie wybrzydzanie ze to za drogo, "ze na allegro tansze są...".

Do kazdego moto podchodzimy z ograniczonem zaufaniem, dokładnie sprawdzamy i ju :icon_rolleyes:. Delikatny szlif, czy parkingówa wcale nie jest grozna ( co prawda- trzeba zdefiniować słowo "delikatny"). Tak samo ma sie rzecz z oryginalnym lakierem- niektórzy upracie jezdżą na szesnastoletnim motocyklu ze zmatowiałym i porysowanym ale oryginalnym lakierem a inni wola miec ładny i nowy, nie przeszkadza im malowane moto.

No ale co kto woli- nie neguje jednych ani drugich :(. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Cerberus za ocenę!!

to teraz tylko muszę zwerbować znawcę cb750 aby pojechał ze mną na jazdę próbną :icon_rolleyes:

 

PS. cholera.. będę miał prawko, będę miał motocykl... a kasku wciąż na moją głowę nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dwie nowe aukcje...

może ktoś rozpozna znajomy motocykl:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2850688

dobra cena, ale o ile się nie mylę to na tłumikach widzę jakieś wgniecenia... widzicie coś więcej?

 

http://www.allegro.pl/item205117769_honda_...ry_polecam.html

dzwoniłem do właściciela.

lakierowana po lekkim szlifie, a jak zapytałem o udokumentowany przebieg to okazało się że była zerwana linka i na liczniku jest 25 000 ale faktycznie koło 40 000.

nie udało mi się wyprosić choćby odrobiny reklamy motocykla, właściciel sprawiał wrażenie jakby aukcję wystawił na rozkaz żony, bo sam wcale nie chce pozbywać się motocykla... :)

 

możecie zerknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy motocykl: nieoryginalne lusterka, brak uchwytu pasażera, chyba rozprute siodło, nieoryginalne kierunki. No i najbardziej co mi nie pasuje to lampa i zegary. Zegary są niby fabryczne tylko jakos daleko od lampy sa. Nie wiem czy lampa jest o wiele mniejsza? Tylne amortyzatory tez nie sa raczej od tej Hondy (brak zbiorników gazowych czy jakichśtam ;)

Drugi moto: jedynie co sie dopatrzyłem to nie takie lusterka. Raczej nie malowany bo naklejki raczej są fabryczne, tylko ten przebieg z ta linką czy ktoś by jeździł bez linki 15 tys km? Ale jednak bardziej mi sie podoba niz ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Seven fifty - baaaaardzo dobry wybor! Rewelacyjny motocykl, ktory najmilej wspominam z mojej dotychczasowej stajni.

 

http://zbyhu1.republika.pl/moto/prezentacjacb.htm - moj opis SF.

 

Jesli chodzi o Twoj ostatni post.

Pierwsza SF (ta srebrna) to wersja Japonska SF. I jej bym sie trzymal z daleka. W Japonii SF sa uzywane w szkolach jazdy, wiec motocykle sprowadzan z tamtad moga byc niezle zajezdzone przez kursantow. Najbardziej charakterystyczny dla wersji Japonskiej jest wlasnie srebrny kolor i tylne amorki bez zbiorniczkow gazowych. Generalnie SF Japonska ma bardzo wiele drobiazgow odrozniajcych ja od europejskich SF. Wiekszosc z nic zauwazyl kolega Pyzdra. Nie sa to elementy nieoryginalne, tylko typowe dla Japonskiej wersji.

 

Mnie najbardziej przekonuje pierwszy link jaki podales. Moto jest w oryginale, a przebieg jak na SF jest zupelnie niestraszny. Sam kupilem SF z przebiegiem 58kkm i sprzedalem ja jak miala 72kkm - w miedzyczasie jedyne co musialem zrobic to wymienic uszczelniacze przedniego zawieszenia i linke predkosciomierza. Nie psulo sie absolutnie nic i oleju tez kompletnie nic nie jadla... Rewelacyjny motocykl!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

doszedłem do wniosku, że chwilowo nie stać mnie jeszcze na wymarzony motocykl, więc aby kupić motocykl przed wybudowaniem domu muszę ograniczyć budżet i zrobić to szybko :evil:

 

w oko wpadła mi Honda Seven Fifty, którą polecił mi również mój instruktor jako motocykl na którym nie będę wyglądał śmiesznie a jednocześnie będę miał na paliwo i masę frajdy.

 

co możecie powiedzieć o

http://www.allegro.pl/item204666303_honda_...estrowana_.html

otrzymałem więcej zdjęć i chętnym je udostępnie.

może zobaczycie coś czego nie widzę ja (a nie widzę nic poza ładnym motocyklem) i oszczędzicie mi wycieczki do Węgorzewa.

 

a może ktoś znajomy pozbywa się takiej Hondzi?

 

i jak to wypada w porownaniu np z http://www.allegro.pl/item195694645_honda_..._nie_bylo_.html

?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Przedewszystkim przy zakupie motoru uwazaj na teksty np"TAKIEJ JESZCZE NIE BYLO"-nie wiadomo w jakim sensie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużym plusem w wersji japońskiej jest wentylator chłodnicy oleju. Wersje europejskie takiego bajeru nie posiadaja. Ale jeśli od wersji japońskiej trzymac sie z dala jak pisze Zbyhu (a zna sie chłop na rzeczy) to nie ryzykowałbym zakupu. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...