Skocz do zawartości

Honda CB 750 Nighthawk ( CB750 Seven Fifty )


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny update: http://www.bcbdesign.pl/prace/honda/honda3.jpg

 

kroolik - dzieki za rade

 

Poprzednie logo zlewalo sie z tlem i teraz zostalo troche bardziej "uwidocznione". Zmieniona zostala tez czcionka. Co do logo jak na boczku - albo skrzydelka Hondy, albo znaczek CB - moim zdaniem skrzydelka ciut bardziej kultowe i ciekawe graficznie, ale chetnie wyslucham innych opinii.

 

Zachecam do porownania poprzedniej wersji z aktualna. Czekam na ewentualne bluzgi :P

 

Na koniec jeszcze jedna prosba - jak pewnie zauwazyliscie jest miejsce na jakis sloganik. W tym celu startuje mini konkurs na najlepsze motto strony. Teksty wysylajcie na maila lub PW. 3 najlepsze zostana wybrane i poddane ogolnemu glosowaniu :P

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Hyhy pisze to w niezlym stanie wskazujacym bo dopiero wrocilem na chate :P ,no dobra wczesniej nie mialem czasu nawet napisac ,ba podziekowac Wam za udzielenie mi wyatrczajacych informacji dotyczacych sevenfifty,a wiec jeszcze raz wielka dziekuweczka Dofo (za maila i Twoje spostrzezenia na temat tego motocykla ,Kroolik rownie wielkie dzieki,a co do tego czy pojechalbys ze mna obejrzec moto to muszem Ci powiedziec ze jade 300km i chce pojechac we wtorek ok10,gdybys jechal byloby zajebiscie super,ale rozumiem ze to zajmie trochu czasu wiec..jak uwarzasz ,ja jade z kolega w ktory naprawia motocykle wiec mysle ze gowna nie kupie,zreszta sprzedajacy w rozmowie mi gwarantiuje ze moto jest git,ale nigdy nie wiadomo,no ale Ty znowu znas zna wylot te moto(a tak wogule to zajebiscie Twoja maszynka sie prezentowala,mylalem ze moto jest nowe,serio moje gratulacje :P ,jeszcze niedawno myslalem o Fazerce

ale raczej kaski by mi nie wystarczylo,moze next bedzie Fazer. :smile2:

 

Wiecie co tak wogule to nieplanowalem kupic sevenfifty ,wlasnie mial byc Fazer,ale niedawno znalazlem na allegro Bandita1200 za 13tys i w sumie koles mowil ze wszytko elegancko ,ma wszytko powymieniane ,mowi ze zajeboza taki bandit ale jest do malowania i bak lekko wgnieciony o to link :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33793799

 

I w sumie to miale wtedy problem czy brac tego Bandita,ale zobaczylem temat dofa o sevenfift :smile2: y ,wczesniej tylko widzialem je na necie ale nie przywiazywalem do nich duzej uwagi,ale w sumie juz rzycily mi sie w oko,nic wiecej.No i tak poczytaklem Wasze opinie na temat naszego bohatera i zaczeka mi sie coraz bardziej podobac i jesczez wiecej,w dizmarze zobaczylem zdjecie zadzwoonilem do typa ,ogulne wypytywanie sie na jej temat,no i tak jakos mnie wzielo,poslal i zdjecia tej maszynki ,no i jak na mnie wrazenie zajebiste,pieknie sie prezentuje,jest to 95rok,nabite ma 50tys(i tu pytam czy cos mam w zwiazku ztym zrobic?)

I tak walsnie zachorowalem an Sevnfifty,ale co najgorsze to to ze nie siedzialem na niej i niewiem jak sie bede czul w siodle :P ale od czego ma sie kolegow na forum i na jutro jestem umowiony z kolega Arkiem(niewiem pod jakim nikiem tu jest a teraz niue bede szukal bo pdadam ze zmeczenia)ktory mieszka w Tychach i jade przymierzyc czy pasuje :lol:

 

Mam nadzieje ze wszytko bedzie dobrze i bedziemy pasowac do Siebie,nmo i ze jakoas w miare dobrze bede sie na niej prezentowal ,bo znajomym w sumie moto sie elegancko podoba ,ale oni bardziej widzieli by mnie w czyms bardziej sportowym,mam tez nadzieje ze jazda nia bedzie mi sprawiala przyjemnosci i sam przekonam sie jakie to dobre moto.

 

Wiem ze to nie jest moto dosportowej jazdy ,a nie powiem ze czasmai lubialem sobie odkrecic na xjcie i chyba nic zlego sie jej nie stanie jak raz na jakis czas mocniej odkrece.

 

Dla mnie jak narazie jedynym minusem jest to ze nie ma owiewki ,ktora uwazam za bardzd dobra rzecz,no ale mam nadzieje ze przyzwyczaje sie ,chyba ze zamontuje szybke?niewiem co myslicie o takiej szybce?warto czy odpuscic ja sobie,moze to kwestia przyzwyczajenia.

Aha druga sprawa to klang sevenfifty niewiem jaki ma ale z tego co mi koles mowil to bardzo perzyjemnie dla ucha,bo w xjcie bylo cichutko,az czasami mailem ochote pojechac i przewiercic ale podobno rdzewialo,a jak ma sie do sevenfifty?Kroolik pisales cos o przewierceniu tlumikow,nie bedzie to mialo wplyw na rdzewienie tlumika no i czy polecasz taki zabieg?

 

Kurcze chyba pobilem moj rekord w najdluzszym swoim poscie ,no ale to chyba dobrze bo tak mnie to moto kreci.

Mam tez taka nadzieje ze rodzicom sie spodoba tzn mam widziala ale nawer sie nie przygladal a dokladnie ,a Takuska teraz niema wiec niewie co to za moto.Pewnie beda mieli z tego chociaz radoche z enie kupilem jakiegos scigacza,moze w koncu zalapia ze ja nie przypalam sie tylko na przysoieszenia i predkosci 250km na godz tylko ze kupuje motor dobry i taki ktory bedzie jezdzil :P a nie tylko naprawy.

Zreszta z xjty jestem bardzo zadowolony i nie powiem o niej zlego slowa wyobrazcie sobiue ze chyba sie nie zdazylo zeby mi za pierwszymn razem nie odpalila,no moze teraz ja byly te przymrozki,a tak pzoatym to zadnej awarii nic :P i mam nadzieje ze z sevenfifty tez tak bedzie. :smile2:

 

Oka no to ladnie mam nadzieje ze ktos to przeczyta cale,niewiem czy bylo juz wszytko pwiedziane na temat tego moto jezeli cos bym sobie jesczez przypomnial to napisze,a do tego jesczez taka lipa ze wyjezdzam o 10rano na groby i bede pod wieczor,hyhhyu :P snu moze ze 2h,ale dam rade,a dotego bede myslal to tu jesczez napisaliscie,a za wszytko jescze raz Wam dziekuje bardzo.

 

Pewnie sei tu jescze w temacie odezwe ,a mam tez tak nadzieje ze Dofo i moje zdjecie umiesci na Swojej stronce.Bedzie mi milo.

Kroolik jezeli mialbys czas i checi jechac to zapraszam ,zapewniam wyzywienie i browarki dla Was,aha

i jesczez jedna kwestioa ile te moto ma dlugosci ,bo bede jechal busem Kia i neiiem czy wejdzie na pake,a moze by zrobic sobie kurs do domu na niej?? :lol: wszytko zalezy od pogody.

 

Pozdrawiam Was serdecznie z gory ,no i takie moje male spostrzezenie co bysmy zrobili bez internetu,dzieki koledzy.

Do zobaczyska moze uda sie zrobic te male spotkanko posiadaczy lub bylych posiadaczy(Kroolik :smile2: )sevenfifty.

 

narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dizmarze zobaczylem zdjecie zadzwoonilem do typa ,ogulne wypytywanie sie na jej temat,no i tak jakos mnie wzielo,poslal i zdjecia tej maszynki ,no i jak na mnie wrazenie zajebiste,pieknie sie prezentuje,jest to 95rok,nabite ma 50tys

 

Odpisalem Ci na PW na co spojrzec, ale skoro masz zdjatka, to podeslij mi na maila to moze cos tam wypatrze co i jak. Bandita bym odpuscil raczej.

 

i ze jakoas w miare dobrze bede sie na niej prezentowal ,bo znajomym w sumie moto sie elegancko podoba ,ale oni bardziej widzieli by mnie w czyms bardziej sportowym,mam tez nadzieje ze jazda nia bedzie mi sprawiala przyjemnosci i sam przekonam sie jakie to dobre moto.

 

Hmm, na SevenFifty kierowca sie przezentuje wysmienicie :-) Tzn. ze tak powiem SevenFifty poprostu na drodze budzi respekt. A to z tego wzgledu ze to naprawde dosyc duzy motocykl. A zapewniam Ci ze jezeli nie zalezy Ci tylko i wylacznie na odjazdach ze swiatel i smiganiu po 250km/h to jazda bedzie Ci sprawiala duzo przyjemnosci. Tu sie napewno nie zawiedziesz.

 

Wiem ze to nie jest moto dosportowej jazdy ,a nie powiem ze czasmai lubialem sobie odkrecic na xjcie i chyba nic zlego sie jej nie stanie jak raz na jakis czas mocniej odkrece.

 

Ej no nikt nie powiedzial, ze nie mozna odkrecic. Krecic to mozna w zasadzie non-stop :P Wogole to jest dlugodystansowy silnik - 73km z 750 pojemnosci. Zreszta nie bez powodu ten silnik byl tyle lat produkowany i do tego jezdzil i jezdzi w policyjnych motocyklach. To swiadczy wlasnie o jego bez awaryjnosci. Oczywiscie wszystko z glowa. A co do sportowej jazdy, to oczywiscie ze mozna nim nieco szybciej pojezdzic i napewno bedzie duzo szybszy od XJoty. Tylko ze nie jest to taki stricte zadpier.... Inna pozycja, duza masa, inny srodek ciezkosci, zawieszenie o innym charatkerze.

 

Dla mnie jak narazie jedynym minusem jest to ze nie ma owiewki ,ktora uwazam za bardzd dobra rzecz,no ale mam nadzieje ze przyzwyczaje sie ,chyba ze zamontuje szybke?niewiem co myslicie o takiej szybce?warto czy odpuscic ja sobie,moze to kwestia przyzwyczajenia.

 

Oczywiscie to kwestia przyzwyczajenia. Ja wprawdzie jezdzilem bez, ale uwazam ze warto zamontowac tym bardziej ze szybki nie sa w jakis tam kosmicznych cenach.

 

Aha druga sprawa to klang sevenfifty niewiem jaki ma ale z tego co mi koles mowil to bardzo perzyjemnie dla ucha,bo w xjcie bylo cichutko,az czasami mailem ochote pojechac i przewiercic ale podobno rdzewialo,a jak ma sie do sevenfifty?Kroolik pisales cos o przewierceniu tlumikow,nie bedzie to mialo wplyw na rdzewienie tlumika no i czy polecasz taki zabieg?

 

Nie, zadnego rdzewienia itp, to nie ma wogole wplywu na cala konstrukcje tlumika. Zaraz na koncu to opisze. Polecam ?? OCZYWISCIE!! Jazda motocyklem z cichym tlumikiem to nie jazda :-) Tzn czegos brakuje. Ja po zrobieniu w tlumiku "STAGE 2" ;-) dopiero poznalem co to przyjemna jazda :-) Pewnie juz jestes po ogladaniu motocykla od Arka, on ma wlasnie tak przerobiony tlumik. Tylko ze np. u mnie a u niego brzmialo to nieco inaczej. U mnie bylo ciut wiecej basu. Ale to chyba z tego ze juz oryginalne tlumiki nie tkniete, brzmialy inaczej.

 

Zreszta z xjty jestem bardzo zadowolony i nie powiem o niej zlego slowa wyobrazcie sobiue ze chyba sie nie zdazylo zeby mi za pierwszymn razem nie odpalila,no moze teraz ja byly te przymrozki,a tak pzoatym to zadnej awarii nic  i mam nadzieje ze z sevenfifty tez tak bedzie

 

Jezeli tylko bedziesz mial dobry egzemplarz to naturalnie!! Ja po rozebraniu mojego i zlozeniu do kupy i po zimowaniu odpalila za chyba drugim zakreceniem, czym mnie niezmiernie milo zaskoczyla :-)

 

 

OK - teraz pora na wydeszek !!!

1. Bierzemy go od tylca :-) Tzn. stajemy z tyl motoru uzbrojeni w wiertarke i odpowiednie wiertla. I rozwiercamy te 4 nity ktore trzymaja to czarne cos, nie wiem jak to nazwac. Po rozwierceniu musimy to wyszarpac z wydechu. To nie jest wprawdzie zbyt prosta operacja, mialem na to jakis sposob, bo robilem ta przerobeczke dwa razy i za drugim razem poszlo mi to sprawnie, ale juz nie pamietam jaki.

 

2. Po wyszarpaniu naszym oczom ukaze sie cos takiego jak w zalaczniku.

I teraz , jezeli chcemy tylko conieco zglosnic wydechy, to obcinamy tylko czesc numer 1

, jezeli chcemy isc na calosc, obcinamy calosc czyli od czesci 2. Zapewniam ze mega-huku i tak nie powinno byc, a wydech nie bedzie uciazliwy w czasie jazdy. W kazdym razie alarmy i tak sie beda wlaczac, a co poniektorzy ludzie beda sie obracac :P Mozna sie jeszcze pokusic o zeszlifowanie nieco tej pozostalosci, ktora zostanie od strony wewnetrznej.

 

3.Etap koncowy, zakladamy to cos zpowrotem, przed zalozeniem mozna to ladnie pomalowac czarnym matem zeby to ladnie odnowic. I nitujemy to cale do kupy. Po zalozeniu nitow mozna jeszcze nity prysnac na czarno zeby bylo jak w oryginale.

 

I to cala filozofia - godzinka roboty. A jezeli to ladnie odetniemy to zawsze mozna wrocic do stanu pierwotnego jezeli sie przyspawa te odciete elementy.

 

To chyba tyle :-) Tez mi sie troche rozpisalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

No Kroolik masz u mnie serio duuuze pifo :P wielkie dzieki za wszytko ,juz wiem na co zwracac uwage,ale zanim pojedziemy po moto pokaze to co napisales mojemu specowi ktory jedzie ze mna zeby bylo wszytko jasne,przynajmniej sie podszkoli :lol:

 

Tak dzis bylem przymierzyc sie na maszyne od Arka no i powiem ze elegancko wszystko fajnie dobra pozycja i swietnie sie prezentuje na zywca i faktycznie moze budzic respekt :P

 

Zdjecia Ci poslalem wszystkie jakie mam ,zobacz i ocen. Jak uwaza spec?

 

No moto od Arka mialo fajniutki klang tez sobie taki sprawie :P

 

 

Dzis mialem ciezki dzien i padam ze zmeczenia odezwe sie jutro

PS A jade w srode

 

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zomb, nie chcę Ci już w głowie mieszać, bo widzę że bardzo spodobała Ci się Sevenka ( i słusznie), ale możesz też rozejrzeć się za Suzuki GSX 750 lub 1200 Inazuma :P

 

Bardzo ładne motocykle typu naked bike, ale jeżeli się nie mylę, to Inazuma 750 Suzuki jest chyba droższa od Sevenki w podobnym roczniku. Ale możesz się rozejrzeć, wydaje mi się, że za 13-14 tys możesz znaleźć ciekawą inazumę 750 w niezłym stanie technicznym, no i z mocniejszym silnikiem niz w Sevence :P

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem byłym posiadaczem tego wspaniałego sprzęta. Wypatrzyłem go kiedyś w katalogu motocykli jak wchodziłem po drabinie na dywan, hehe. a po kilku latach westchnień kupiłem i powiem że był to wspaniały sprzęt. Sprzedałem go mojemu kumplowi i jest z niego bardzo zadowolony. Niestety w międzyczasie pojawił sie Hornet w moim życiu i zmieniłem obiekt zainteresowań :P ale uważam że jest to super sprzęt, zjeździłem nim i Polske i naszych południowych sąsiadów i nie moge powiedzieć złego słowa. Spalanie na poziomie 5 litrów przy 140km/h jest niedoścignionym wynikiem dla Horneciątka :P

Jeśli moge doradzić to polecam Seven Fifty, fakt że b12 zamiata każdy kurz z ulicy, ale to Suzuki, oczywiście nie ubliżając nikomu. Bezawaryjność Hondy jest niedościgniona, łącznie przeze mnie i mojego kumpla przejechała ok 30k km i nic.

Chętnie się dopisze do stronki z moimi zdjątkami :P

Pozdrawiam wszystkich byłych, obecnych i przyszłych posiadaczy Hondy CB SevenFifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szata graficzny gotowa i jutro zaczyna sie ciecie strony na kawalki. W zwiazku z tym nastepujace prosby:

 

1) Prosze przysylac do mnie na maila foty swoich maszyn (beda w dziale galeria).

2) Krotki opis siebie i ewentualnie moto.

3) Prosze tez WYRAZNIE zaznaczyc jakie informacje chcecie abym o Was umiescil (imie, nazwisko, nick, numer gg, mail, nr komorki) - beda one widoczne przy wlascicielu moto).

4) Jezeli robiliscie w moto jakies przerobki to opiszcie je - beda one w opisie moto.

5) Pytanie do kroolika - moge Twoj tuning tlumika umiescic na stronie?

 

W razie pytan pisac maile. NIE PISAC NA GG bo poki nie mam was w liscie wiadomosci sa czesto odrzucane gdy jestem wylaczony.

 

PRZYSZLY adres: www.seven-fifty.prv.pl

pozdrawiam dofo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kroolika - moge Twoj tuning tlumika umiescic na stronie?

 

No jasne! Moge Ci jeszcze podeslac filmik z klangiem moto kumpla. Ja niestety mojego nie zdazylem nagrac. Ale mam kontakt z obecnym wlasicieilem, wiec przy nadarzajacej sie okazji nagram.

A tak apropos GSX750, to dzisiaj widzialem takie na miescie. WOW ! Tez wspaniala maszyna, prezentuje sie okazale. Ale to rzadki sprzet.

 

Zomb juz pewnie przywiozl swoja Seven Fifty.. wiec pewnie teraz spedza mile chwile ze swoja wybranka. Podeslal mi fotki w niedziele i generalnie mu troche zazdroszcze :lol: Piekny, piekny sprzet!!! Kolor granat metallic, tak jak ja mialem pierwotnie. Ale moja chociaz byla w niezlym stanie to i tak wygladala ciut gorzej. Kurde chyba sobie jeszcze kiedys kupie nakeda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieje że na stronce bedzie także historia powstania motocykla (od cb750f,przez f2,cbx do seven fifty)

w sumie mnie najbardziej z serii cb podoba się 1100superboldor z początku lat 80tych

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

 

No i niestety z zalem musze was zawiadomic ze nie kupilem jeszcze moto,a bylo juz tak blisko,jednak po przemysleniu kilku spraw stwierdzilem ze zaczekam z tym do wiosny,a pieniadze musze zainwestowac w firme :ehz:

Decyzja naprawde byla bardzo trudna kilka nieprzespanych nocy.

 

W kazdym razie bardzo Wam dziekuje za pomoc ,nawet sie tego tak nie spodziewalem,mam nadzieje ze w przyszlym sezonie sie jakos zlapiemy i posmigamy razem,heh ja oczywiscie w siodle Sevenfifty :mrgreen:

 

Dofo bardzo fajnie prezentuje sie stronka.Czekam na koncowy efekt.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) seven fifty forever. Moja ma kapeć tylni 170, błotnik przedni od cebora 600 , reflektor chrom i dzwiga czasem kufry hepco. I jest cool. Wykreciłem na niej trzy lata i 30.000. Niezawodna. Gdyby nie to, że akurat poderwałem pannę FJR, to zostałbym jej wierny aż po zmierzch. EL Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) www.seven-fifty.prv.pl powoli sie rozkreca. Byl gotowy tekst powitalny na glownej, ale mi go wcielo i nie chce mi sie w tej chwili go od nowa tworzyc...

 

2) Uploadowalem za to pierwszy filmik na serwer i umiescilem link do niego w dziale "Download" - zapraszam, powinien sie spodobac.

 

3) Kriss - jak masz jeszcze foty swojej maszyny to zrob prosze maly opis do niej i razem ze zdjeciami wyslij mi na maila to zamieszcze Cie w Naszej Galerii.

 

pozdrawiam

 

DODANO: Widze, ze prv.pl ma chwilowe problemy - adres bezposredni to http://home.f1.fhtw-berlin.de/s0508060/honda/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...