Skocz do zawartości

Cylinder 70ccm a wał korbowy


Bajo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem cylinder na Stage6 ProSport (aluminium ale o mocy 10,5KM czyli nie dużo więcej niż Malossi Sport). Mam przebieg 26kkm i zastanawiam się czy mój wał oraz jego łożyska wytrzymają?? Jeżeli tak to jak długo?? Przejeżdżę jeszcze 1 sezon(w moim przypadku ok.5kkm)?? Producent zaleca wymianę łożysk na wzmocnione, ale żeby je wymienić muszę wyjmować silnik a w najbliższym czasie raczej mi to nie pasuje. Jak nie zmienię łożysk to czy mogę z czystym sumieniem założyć lekkie rolki?? Wał nie ma luzów. Korbowód rusza się lekko na boki ale to chyba normalne.

Edytowane przez Bajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem cylinder na Stage6 ProSport (aluminium ale o mocy 10,5KM czyli nie dużo więcej niż Malossi Sport). Mam przebieg 26kkm i zastanawiam się czy mój wał oraz jego łożyska wytrzymają?? Jeżeli tak to jak długo?? Przejeżdżę jeszcze 1 sezon(w moim przypadku ok.5kkm)?? Producent zaleca wymianę łożysk na wzmocnione, ale żeby je wymienić muszę wyjmować silnik a w najbliższym czasie raczej mi to nie pasuje. Jak nie zmienię łożysk to czy mogę z czystym sumieniem założyć lekkie rolki?? Wał nie ma luzów. Korbowód rusza się lekko na boki ale to chyba normalne.

 

Jeśli wał nie ma zbytniego luzu bo to tam wał jest orginalny na igiełkach w w ogólne nie ma na nim luzu to powinien spokojnie wytrzymać jak pod ten cylinder Stage6 ProSport tera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech LeoVince TT czyli zmieniony.

 

Czy mogę założyć lekkie rolki??

 

 

 

jak jest coś nie tak ze zbieraniem to możesz próbować z rolkami

 

a co łożysk wału to ja bym wymienił w tym przypadku (26000km :bigrazz: ), w 6 godz powinieneś się zmieścić

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zmiana rolek nie wpłynie zbytnio na wał i jego łożyska?? Chcę zmienić rolki na 3,5gr a mam 5,5gr założone jeszcze przed zmianą cylindra. Dla uzyskania odpowiedniej mocy są za ciężkie, więc chcę wstawić lekkie tylko czy to nie wpłynie za bardzo na zużycie wału. Prawdopodobnie łożyska i może wał będę zmieniał ,ale dopiero pod koniec następnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, 26 tys. km i masz zamiar latać na komplecie na większą moc, a co zarazem idzie większą kompresję? Jak chcesz to próbuj, ale po takim dystansie to na wiele nie licz od wału, gorzej jak Ci korba stanie, łożyska się rozsypią, słowem zrobi się sodoma i gomora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli coś się zaczeni dziać z silnikiem to chyba usłysze naprzykład hałasujące łożyska?? I wtedy wymienię. Przebieg to 26000 ale łożyska wału są ok narazie. niewiem czy były wymieniane czy nie ale są ok. Rolki chcę zmienić bo mam za ciężkie ,ale zastanawiam się czy wałowi to nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszec moze ulsyszysz ale moze tak sie stac ze urwie Ci korobowod lub wygnie cylinder moze rozwali korobowd, moze kartery rozwalic wyluz te 100zl i zrob bedziesz mial spokoj na nasetepne 25tys

ale masz bujna fantazje :)

 

motor po prostu stanie bo nie bedzie miał siły wałem krecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad mam wiedziec o jakie lozyska chodzi mi chodzilo o igielkowe na dole

 

no czytalem ze klientowi w simsonie rozwalilo tuleje, pekl korobowod, tlok, kartery poszyl w pizd... bo mial luzy na wale gora dol

 

akurat koledze w simsonie wypadla igielka i wbila sie do tloka na wylot i zrobila porzadek w cylindrze przez co przez luz na wale jak to zobaczylem to troche sie zdziwilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...