Skocz do zawartości

Motocyklowy śpiwór


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wczoraj ostatni raz w tym sezonie jeździłem. Zatem czas najwyższy na inwentaryzację i porządki. Od dawna zamierzam wymienić śpiwór na mniejszy, taki aby nie zajmował w sakwach wiele miejsca.

Proszę o rady: jaki śpiwór? (jego parametry, do czego one służą???), gdzie kupować? (sklepy tradycyjne, sklepy internetowe), ile kosztuje?

Wstępny rekonesans każe mi zauważyć śpiwory firm znanych ważące ok. 1 kg, niewielkich rozmiarów, dające komfort termiczny przy +3 stopniach, w cenie 150-200 złotych. Ale są też śpiwory nie firmowe na których podane są podobne parametry w cenie 50 złotych.

Dziękuję za konstruktywną pomoc.

Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Proponowal bym Ci "Stary"model spiworu paktu NATO. Bez wlassnej woli i checi mialem okazje testowac go czesto w ciagu 18 miesieca sluzby w Bundeswehr'rze. Sprawdza sie.

 

Jego zalety to dwustronny zamek blyskawiczny oraz ogumowana powloka pvc. Dzieki temu mozesz spac pod golym niebem w deszczu i spiwor nie przesiaknie. Powloke mozna sciagnac.

 

poptobuj w sklepach militarnych , pogrzeb w niemieckim necie moze pod pojeciami Tweens shop, armeeausrüstung, restpostenbundeswehr, bw,

 

pozdrawiam

 

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

Proponowal bym Ci "Stary"model spiworu paktu NATO. Bez wlassnej woli i checi mialem okazje testowac go czesto w ciagu 18 miesieca sluzby w Bundeswehr'rze. Sprawdza sie.

 

Potwierdzam. Kumpel ma taki śpiwór i jest z niego super zadowolony. Ja też sie na coś takiego czaję. A jesli zdecydujesz się na śpiwór "cywilny" to nie sugeruj się rozmiarami. Ja kupiłem malutki spiwór ale jest w nim zimno. Można w nim spać tylko w czerwcu i lipcu.Drugi spiwór mam do -5C i prawde mówiąc jeszcze nie zmarzłem w nocy a spałem w nim w namiocia na mrozie (ale jak go wepchnę do sakwy to tylko wchodzi tam jeszcze tylko kilka butelek lub puszek :icon_razz: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-rider, Pompka... dziękuję Wam - to cenne uwagi. Gdybyście mogli jeszcze przybliżyć mi parametry o które prosiłem (rozmiary po złożeniu, waga - ta musi być duża jeśli zastosowano technologię... PCV???... czy to tworzywo aby nie wycofane było z produkcji???, no i ew. rząd wielkości ceny) będę wdzięczny.

 

Aby nie tworzyć mierzwy informacyjnej, proszę nie umieszczać postów w stylu Skoala - one nic nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie rzeczy to tylko w Erze :icon_twisted:

 

Mam taki śpiwór (za 38 zł dokładnie), waży właśnie kole kilograma, do tego nadmuchiwany materac nylonowyny, namiot Fjord Nansen na jenym pałąku, do tego narzutka polarowa na wszelki wypadek + folia. Całość zajmuje mi 3/4 sakwy i sprawuje się to nadzwyczaj dobrze, sam byłem zaskoczony. Na lato/wczesną jesień - wypas. A śpiwór kupiłem w jakimś markecie i naprawdę byłem zaskoczony jego właściwościami termicznymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy (cieplejszy śpiwór) ma wymiary po zwinięciu - 25 cm średnicy i 45 cm długości, waga 1,9 kg temp. -6C (komfort 4C ale nawet jak jest zimniej to można spokojnie spać).

 

Mniejszy ma około 8 cm średnicy i 25 cm długości, waga 0,8 kg i jest do +4C (ale jak pisałem nadaje się tylko na ciepłe noce - potencjalne kolezanki trzeba pod nim mocno rozgrzewać :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka... Dzięki. Powiedz, czy mogę ufać informacjom podawanym na metkach oferowanych śpiworów (tu myślę głównie o parametrze komfortu termicznego)? Swoją drogą czy mógłbyś mi wytłumaczyć co się kryje pod tak mało precyzyjnym określeniem - wszak tolerancja na temperaturę jest indywidualną cechą człowieka.

Wybacz takie pytania, ale od kilkunastu lat mam ciągle ten sam śpiwór (lub to, co jeszcze z niego pozostało), a wówczas nie było takich pojęć. Gdy dotykam te współczesne "wynalazki" mające gwarantować odpowiednią ciepłotę ciała, nie chce mi się wierzyć, że spełnią moje oczekiwania. Ale wiara ma się nijak do nauki...

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym celu zakupiłem śpiwór mcKinleya (w Maxie w Krakowie maja na pewno), model xtreme light 600.

Masa 600g, Komfort: 15 st.,limit komfort: 11st. Extreme: -3 st. (testowane zgodnie z normą EN13537)

Po spakowaniu: fi ok. 8-10, l ok. 20cm

Kupiłem specjalnie na moto.

Wyszedłem z założenia, że goły w nim spac nie bedę. A jak się wbiję w bieliznę termoaktywną to wytrzymam nawet w ujemnych temp.

Za to jak miło wrzucic go gdzieś na dno kufra, gdzie ginie dosłownie w zakamarkach.

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Gdy dotykam te współczesne "wynalazki" mające gwarantować odpowiednią ciepłotę ciała, nie chce mi się wierzyć, że spełnią moje oczekiwania. Ale wiara ma się nijak do nauki...

Będę wdzięczny za pomoc.

Ogolnie to jest tak, ze spiwor nie ma Cie ogrzewac, tylko Ty masz ogrzac spiwor, a on ma te wytworzone przez Ciebie cieplo maksymalnie dobrze utrzymywac. Tak jest zreszta nie tylko ze spiworami, ale wlasciwie z kazdym ubraniem na przyklad.. sweter im bardziej gruby, puchaty tym lepiej utrzymuje przy ciele warstwe ogrzanego powietrza.

Sprzet markowy powinien zapewniac doznania termiczne (i nie tylko) zblizone do tego, co jest wypisane na jego metce.. sprzet niemarkowy juz tym sie pochwalic nie moze, cudow nie ma - wszystko kosztuje. Co nie znaczy, ze musi byc do bani.

Jesli wymieniasz sprzet tak czesto, jak swoj aktualny spiwor, to nie zaluj kasy - amortyzacja rozlozona na 20 lat Cie nie zabije (finansowo) :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam cieńszy śpiwór lepszej firmy. Zajmuje mniej miejsca, a w podróży oprócz kombinezonu i tak ma się jakieś wygodniejsze ubranie. W razie mrozu można się "doubierać", a z powiększeniem przestrzeni bagażowej może być już problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, wpędziliście mnie w kompleksy, bo ja jeżdżę z takim zwykłym śpiworem kupionym parę lat temu w hipermarkecie za kilkadziesiąt zł, zajmującym pół tangbaga (jedno piętro). :bigrazz:

Inna sprawa, że korzystam z niego bardzo sporadycznie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że taki temat się pojawił i korzystając z okazji pozwolę go sobie troszke rozszerzyć.

Zanotowałem cenne uwagi kolegów i zapytam jeszcze o namiot ,który spełniłby podobne kryteria tzn. największa poręczność,szybkość rozkładania no i oczywiście trwałość.Osobiście dużo dobrego słyszałem o wyrobach firmy Marabut ale ceny tam mają ,że ho ho.Może polecicie coś tańszego a równie dobrego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zanotowałem cenne uwagi kolegów i zapytam jeszcze o namiot ,który spełniłby podobne kryteria tzn. największa poręczność,szybkość rozkładania no i oczywiście trwałość.

(...)

 

...namiotu szukałem w tym roku... rezultatem moich poszukiwań był zakup tego 1,5-osobowego namiotu: ISLANDIA II Fjord Nansen ...wrażenia z użytkowania... uzyskałyby ocenę 'git'... gdyby nie to, że po 4 czy 5 rozłożeniu pękł mi stelaż... co zdaje się być regułą w tym modelu... ów stelaż oczywiście zgłosiłem do reklamacji... którą załatwiono w sposób cyt. 'Wymiana stelaża na nowy, wolny od wad'... czas pokaże na ile jest wolny... jeżeli pęknie i ten, wymienię go na aluminiowy... kończąc tę trochę przydługą i nudną opowiastkę... spokojnie mogę polecić ten namiot... tyle, że w wersji trochę podrasowanej... a mianowicie: ISLANDIA II PROFI Fjord Nansen ...albo wersje standardową + od razu zakupić aluminiowy stelaż

 

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...