Skocz do zawartości

Opony uniwersalne na duże enduro - ankieta


Opony uniwersalne  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką oponę uniwersalną (trasa i lekki off-road) polecasz na duże enduro ?

    • Continental TKC80
      5
    • Dunlop Trailmax
      2
    • Michelin Anakee
      12
    • Metzeler Tourance
      4
    • Pirelli MT
      2
    • Bridgestone TrailWing (TW)
      1
    • Inna (jaka?)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Odp: inna

 

W sumie to nie jestem ekspertem, bo jezdzilem tylko na jednym rodzaju opon - Michelin Sirac, takie byly w trampku jak zabieralem go od CosmoSquig'a i takie tez kupilem jak zmienialem. Sam Cosmo... mi je polecal, a ze ma zdecydowanie wieksze doswiadczenie w tej materii to postanowilem posluchac rad :) no i sie nie zawiodlem - opony sa rewelacyjne, swietnie przyczepne na drodze, a i w terenie (lekki offroad dla mnie to przejazdzki po poligonie w Biedrusku i zaliczanie tzw. czolgostrady, jakis strumyczkow, piachu i trawy) tez calkiem fajnie sie jezdzilo :)

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trailwingami w DLu mam raczej kiepskie doświadczenia. Śliskie to jak diabli, szczególnie na mokrym.

Pamiętajmy jednak, że Trailwingów są różne modele.

Np. model montowany w DRZ400S był naprawdę fajny, acz jego żywtność była niewiele lepsza od przeciętnej długodystansowej kostki (tj. ok. 8-10 tys km).

 

Sirac to fajne gumy za dobre pieniądze. Żywotność bez cudów, ale przyczepność naprawdę dobra w każdych warunkach.

 

Annakee trochę droższe, acz szczególnie fajne w deszczu.

 

... a mój następny typ do Vstroma to będzie Michelin Pilot Road :)

Dopiero jesienią 2007 założę TKC80, bo wybieram się do Maroka. O! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z TrailWing'ami mam podobne odczucia jak Cosmo... na mokrym - lodowisko... no ale zywotnosc imponujaca... u mnie po 24 000 km tyl (na srodku) nosi jeszcze znamiona bieznika, aczkolwiek opona definitywnie do wymiany

...a na wiosne planuje komplet DUNLOP SPORTMAX D 220 ST

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak jest z przebiegiem dla TKC80 ?? czy ołaca sie wywalic az tyle kasy na te opony ?? bo jak właczyłem sklep to tył 500 zł a przod 300zł :/

Daje radę zrobić po asfalcie 5-7 tys km. Dotyczy także latania obładowanym sprzętem po autostradzie, ale warto pilnować ciśnienia w oponie.

Jeśli chcesz jeździć dużym enduro w terenie, to zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...