Skocz do zawartości

Bank Krwi - Warszawa, Mazowsze


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, nie da się ukryć, że na forum mającym 17 tysięcy zarejestrownych użytkowników i cieszący się sporym zainteresowniem dział o wypadkach nie ma nawet 20 chętnych do zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i to za darmochę. Miłego oglądania fotek i filmów z wypadków, to z pewnością wymaga zdecydowanie mniejszego wysiłku :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem "trochę" zdziwiony brakiem chętnych... Miejcie świadomość, że taka wiedza zaaplikowana w takim wymiarze godzinowym kosztuje około 200 pln, często przy pozostawiającym wiele do życzenia profesjonalizmie... To pieniądze, a umiejętność podjęcia walki o czyjeś życie wydaje się być... bezcenna.

Najsmutniejsze jest to, że spora grupa ludzi decyduje się na takie szkolenie po pierwszym doświadczeniu śmierci bliskiej lub nawet "przypadkowej"osoby. Nie dalej jak dwa dni temu w niegroźnym wypadku samochodowym zginął mój znajomy. Szyba uszkodziła mu tętnicę, kierowca chcąc pomóc, za mocno zacisnął coś na szyi, a po utracie przytymności "opatrunek" poluźnił i zaczął na tyle, na ile umiał (a nie miał o tym zielonego pojęcia) przywracać akcję serca.

Pogrzeb był wczoraj.

A wracając do szkolenia. Pepe, następnym razem chętnie skieruję na nie kilku znajomych. Po zajęciu trzech miejsc na poprzednim nie chciałem blokować możliwości wzięcia udziału innym userom forum.

Bez sensu...

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to jest kwestia pogody.

Sezon się zaczął, ludzie "wyposzczeni" wolą weekend spędzić na powietrzu.

A może ktoś ma znajomości i załatwi... deszcz? :icon_twisted:

 

Tfu, tfu, tfu, co ja bredzę?! :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie da się ukryć, że na forum mającym 17 tysięcy zarejestrownych użytkowników i cieszący się sporym zainteresowniem dział o wypadkach nie ma nawet 20 chętnych do zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i to za darmochę. Miłego oglądania fotek i filmów z wypadków, to z pewnością wymaga zdecydowanie mniejszego wysiłku :buttrock:

 

Pepe, ja też się dziwię i jest mi przykro. Moi znajomi zrezygnowali, moją w tym czasie komunię, ale pozostali? Wiem, że trzeba na to poświęcić cały weekend,ale wiedza wyniesiona z tego szkolenia, to niezbędne minimum użytkownika dróg, jakie każdy powinien posiadać.

 

Poza tym, można połączyć przyjemne z pożytecznym: na motorku dotrzeć do miejsca szkolenia, a po szkoleniu jeszcze gdzieś śmignąć, w końcu o godz, 18.00 jest jeszcze widno :rolleyes:

 

 

Pozdróweczka,

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałam juz udział w takim szkoleniu, ale jak bedzie organizowane jeszcze raz to sie z checia zpisze... :clap:

niestety ten termin całkowicie mi nie pasuje

warto przejsc szkolenie dla motocyklistów bo pozniej sie okazuje, że zdjąć kask nie jest tak łatwo...

Edytowane przez KarolaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję, iż darmowe szkolenie dla motocyklistów z pierwszej pomocy, które miało się odbyć w dniach 17-18 maja 2008 roku, zostaje odwołane z powodu braku sensownej ilości chętnych.

Oczywiście zapraszam w sobotę na oddanie krwi do Motocyklowego Banku Krwi

PEPE

 

PS

trwa to około 1 godziny.

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję, iż darmowe szkolenie dla motocyklistów z pierwszej pomocy, które miało się odbyć w dniach 17-18 maja 2008 roku, zostaje odwołane z powodu braku sensownej ilości chętnych.

Oczywiście zapraszam w sobotę na oddanie krwi do Motocyklowego Banku Krwi

PEPE

 

PS

trwa to około 1 godziny.

Czy wiecie gdzie jest organizowane podobne szkolenie bezpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szkolenie przed sezonem mogło by pomóc w uratowaniu kilku istnień ludzkich.

Dwa lata temu przeszedłem podobny kurs i dzięki niemu nie bałem się reagować.

Raz była to pomoc człowiekowi zaatakowanemu nożem (człowiek zmarł w szpitalu, oczekiwanie na karetkę ponad 30 minut) druga osoba to rowerzysta potrącony przez samochód.

Dzięki przebytemu szkoleniu nie miałem obaw by coś robić gdy inni tylko patrzyli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

APEL DO SPOŁECZEŃSTWA

 

 

 

W związku z występującymi w chwili obecnej drastycznymi brakami krwi grup minusowych Regionalne Centrum Krwiolecznictwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców Warszawy i woj. mazowieckiego o oddawanie krwi.

 

Szczególnie osoby, które posiadają grupę krwi

 

Rh (-)ujemną.

 

Powiedz o tym bliskim oraz znajomym. Zachęć Ich, aby również zgłosili się do nas i oddali krew potrzebującym.

 

TERAZ WŁAŚNIE MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!!!

 

Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat legitymujące się dokumentem tożsamości ze zdjęciem, po spożyciu lekkostrawnego posiłku, które zechcą odpowiedzieć na nasz apel, zapraszamy do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75

 

pon – pt. 7.00 – 17.00, w soboty 7.00 – 14.00

 

oraz do naszych Oddziałów Terenowych na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego.

 

Informacje dotyczące adresu i godzin można uzyskać tel. 022 514 60 00 lub na stronie

 

www.rckik-warszawa.com.pl

 

Zapraszamy również do oddania krwi w czasie akcji wyjazdowych – terminy i miejsca widoczne są na stronie internetowej.

 

W imieniu oczekujących na pomoc chorych wszystkim Dawcom serdecznie dziękujemy.

 

 

Jak możecie to ruszcie dupska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...