Skocz do zawartości

Bank Krwi - Warszawa, Mazowsze


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do mojego postu z przed kilku dni w sprawie honorowego oddawania krwi przez Motocyklistów informujemy, iż podążając tropem kolegi z Poznania Sheriffa, który od kilku lat organizuje akcje honorowego oddawania krwi, a który po wypadku forumowego kolegi (motocyklisty), postanowił założyć „Bank Krwi dla Motocyklistów” (w tym wypadku nazwa wirtualnego banku jest najmniej istotna), zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi na Mazowszu.

Idea banku jest taka sama jak w Poznaniu: krew oddawana jest HONOROWO do wirtualnego banku.

W ślad za kolegą Sheriffem, dzięki współpracy poznańskiego i warszawskiego RCKiK udało nam się uzyskać ten sam numer banku, co w Poznaniu. Wiemy, że w innych województwach też już są organizowane takie banki.

Przy rejestracji należy podać numer 777 wtedy oddana honorowo krew trafi do naszego banku.

Nadal jednak będzie ona zapisywana indywidualnie dla honorowo oddającego, czyli do jego książeczki HDK.

Nie musimy przypominać, że ciągle jest ogromny deficyt krwi. Krew jest zużywana na bieżąco. Wirtualny bank jest swego rodzaju gwarancją stacji, że w razie potrzeby, czyli w przypadku zagrożenia życia chory na pewno ją dostanie, w przypadku braku zagrożenia szpital może uzależnić wykonanie zabiegu planowego do momentu zebrania wystarczającej ilości krwi, więc po co czekać, jeśli można mieć w zanadrzu kilka litrów? Po to organizowane są właśnie akcje takie jak ta.

Co najważniejsze, oddając krew do banku oddajesz ją nadal honorowo!Do naszego banku można oddawać krew w dowolnej postaci: pełną, płytki, krwinki itp. itd.

W Poznaniu akcja oddawania krwi planowana jest na 16 grudnia, w Warszawie chcemy zorganizować akcję w piątek 8 grudnia od 8 na Saskiej 63/75 patrz tu:, ale jak ktoś ma bliżej do innej stacji to może pójść do innej: na stronie RCKiK znajdziecie adresy terenowych oddziałów na terenie Mazowsza. Jednakże chcielibyśmy spotkać się w możliwie największym gronie, wtedy można by potraktować to nasze pierwsze spotkanie jako otwarcie banku.

Koledzy w Poznaniu, po akcji oddawania Krwi zebrane słodycze zamierzają oddać do domu dziecka, ja wybieram się tam razem z nimi. W związku z powyższym,: jeżeli ktoś zdecyduje się na oddanie czekoladek dla tych dzieciaków Dormarcia będzie niezmiernie wdzięczna.

Oczywiście, krew można oddawać nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale także w dowolnym terminie, jak tylko przyjdzie komuś na to ochota.

Zabierzcie ze sobą : żony, mężów, plecaczki, kochanki, przyjaciół, mamę, tatę kogo chcecie.

Bardzo ważne! Dajcie nam znać na priva kto się deklaruje, chcielibyśmy uprzedzić nasze Panie w RCKiK jak dużo będą miały z nami problemu.

Tak jak w Poznaniu bankiem zarządzają Sheriff i Shrek tak na Mazowszu są to Dormarcia i Pepe. Należy się z nimi kontaktować w sprawach związanych z Bankiem.

Jeśli macie jakieś konkretne pytania techniczne to piszcie na priv, a my w miarę możliwości i wiedzy będziemy odpowiadali. W sprawach związanych z zapotrzebowaniem na krew możecie dzwonić pod nr telefonów:

1. Paweł – Pepe, 0-668344244

2. Dorota – Dormarcia, 0-513060955 lub 0-501165919

Edytowane przez Dominik Szymański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

w Warszawie chcemy zorganizować akcję w piątek 8 grudnia od 8 na Saskiej 63/75 patrz tu:, ale jak ktoś ma bliżej do innej stacji to może pójść do innej: na stronie RCKiK znajdziecie adresy terenowych oddziałów na terenie Mazowsza. Jednakże chcielibyśmy spotkać się w możliwie największym gronie, wtedy można by potraktować to nasze pierwsze spotkanie jako otwarcie banku.

(...)

...czy wyznaczyliscie juz konkretna godzine spotkania w możliwie największym gronie?

...ma to byc rano... czy popoludniu... mi to obojetne ...ale odpowiednio wczesniej musze sobie dzien zaplanowac...

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy wyznaczyliscie juz konkretna godzine spotkania w możliwie największym gronie?

...ma to byc rano... czy popoludniu... mi to obojetne ...ale odpowiednio wczesniej musze sobie dzien zaplanowac...

 

pozdr,

w

Impreza zaczyna się od 8 rano i potrwa dowolnie długo (wstepnie planujemy najblizsze 10 lat - oczywiście z przerwami) . Lepiej jest być wcześniej ale to sprawa dowolna. Ważne, żeby w okienku podać hasło "777"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę od 8.

 

Podane macie numery telefonów.

Dzwońcie, się znajdziemy,

 

a dla wyróżnienia mnie z tłumu będę miała czerwone dodatki....buty, torebkę, szalik i rękawiczki

 

niestety nie uda nam się na piątek zrobić naszej kropelki jako nalepki na nasze książeczki,

ale jak tylko będą dostaniecie je natychmiast.

 

pozdrawiam na czerwono

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę od 8.

 

Podane macie numery telefonów.

Dzwońcie, się znajdziemy,

 

a dla wyróżnienia mnie z tłumu będę miała czerwone dodatki....buty, torebkę, szalik i rękawiczki

 

niestety nie uda nam się na piątek zrobić naszej kropelki jako nalepki na nasze książeczki,

ale jak tylko będą dostaniecie je natychmiast.

 

pozdrawiam na czerwono

 

:banghead:

 

 

i stringi też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych kilka uwag praktycznych (za RCKiK)

 

WSKAZANIA PRAKTYCZNE

 

Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość

wraz z adresem zamieszkania

 

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien :

 

W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).

Być wyspanym.

Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).

Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.

Ograniczyć palenie papierosów.

Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.

Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu !!!

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje za podjęcie się takiego wyzwania!!!

Najbardziej zadowoleni powinni byc forumowicze Bestia i Admejro których ze swojej strony pragnę zaprosić na akcję.

 

Pozdrawiam Dormarcię i Pepe i zyczę wytrwałości!! Brawo>

 

Panie i Panowie. Pokażcie co potraficie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje za podjęcie się takiego wyzwania!!!

Najbardziej zadowoleni powinni byc forumowicze Bestia i Admejro których ze swojej strony pragnę zaprosić na akcję.

 

Pozdrawiam Dormarcię i Pepe i zyczę wytrwałości!! Brawo>

 

Panie i Panowie. Pokażcie co potraficie!

Hasło jutrzejszej imprezy: "Wyssijcie z nas wszystko" :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 8 grudnia w RCKiK w W-wie zapoczątkowaliśmy praktyczne funkcjonowanie Motocyklowego Banku Krwi na Mazowszu. Było nas 10 szt. Z czego 8 oddało krew. Czy to dużo czy mało? To tak naprawdę nieistotne, ważne, że zaczęło się kręcić i mamy nadzieje, że będzie się kręcić coraz bardziej a krew będzie się lała coraz szerszym strumieniem. W tym miejscu chcielibyśmy baaardzo podziękować kolegom : Magistrowi, Shadokowi, Wojtasikowi, Jarkowi73, Wiewiórowi i innym kolegom z forum ścigacz.pl, że przyłączyli się czynnie do akcji i dali wyssać z siebie sporo krwi, uzbierało się tego łącznie 3,6 litra. Wielkie dzięki również za przekazane czekolady dla dzieci z domu dziecka - niech ich radosny uśmiech pełen ząbków z próchnicą będzie dla Was nagrodą.

Jednocześnie przypominamy, że bank działa cały czas i zawsze możecie się zgłosić do centrum krwiodawstwa mówiąc w rejestracji głośno i wyraźnie, że dajecie krew do banku motocyklistów nr 777. Pamiętajcie, tak krew jest dla wszystkich potrzebujących a jest ich wielu!

Dla tych, co nie zdążyli, nie mogli lub im nie pasowało mamy radosną wiadomość, będziecie mogli nadrobić zaległości już 9 stycznia. Szczegóły podamy wkrótce. Ci co się bardzo niecierpliwią niech wpadną 16 grudnia do Poznania.

 

PS

Jeśli 8-go był ktoś, kogo nie rozpoznaliśmy i nie zapisaliśmy to niech się zgłasza na priv.

 

Dormarcia i Pepe

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powiadomienie na priva. Niestety nie mogłem być a do tego byłem przeziębiony :icon_razz: Moja praca wiąze sie z częstymi wyjazdami, Mimo to będe sie mocno starał być w styczniu. Kto mnie potrzyma za ręke podczas tego bolesnego zabiegu? :icon_razz:

Pozdrawiam i gratuluje pomysłu :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kto mnie potrzyma za ręke podczas tego bolesnego zabiegu? :wink:

 

 

No jak to kto?

 

Takie fajne panie w białych fartuchach :crossy:

 

Ja będę na 100% leżała (jesli mnie nieodrzucą) to jak będziesz o tej samej godzinie to....możemy poprosić leżanki obok siebie ;)

 

czyli mamy juz 3 osoby na 9 stycznia wtorek: ja, Ty, Eristof, kto jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to potrzymam Was oboje :crossy:

 

Czas leci, i tak jak wspominaliśmy w poprzednim poście organizujemy już drugą w historii a pierwszą w 2007 r (nie ostatnią) zbiórkę krwi do Motocyklowego Banku Krwi na terenie Mazowsza. Odbędzie się ona 9 stycznia od 8 rano, jest to wtorek, dzięki czemu jest większa szansa na uniknięcie kolejek. Spotykamy się w RCKiK na ul. Saskiej ale Ci co mają daleko niech wpadają gdzie się da: adresy są podane na stronce: link

Nieustająco zapraszamy wszystkich chętnych, tym razem umieszczamy informację na tyle wcześnie, żeby nikt nie marudził, że nie miał czasu na zorganizowanie się i przybycie. Przypominamy, że RCKiK daje za ten dzień zwolnienie do pracy, szkoły itp. I może będą inne atrakcje, ale to musimy uzgodnić z działem marketingu naszej placówki, o czym was na bieżąco powiadomimy.

 

P.S.

Na zbiórce zorganizowanej przez Sheriffa w Poznaniu było ok. 30 osób. Było bardzo fajnie i ciekawie, może macie jakieś propozycje na przyciągniecie większego grona osób?

Po akcji w Poznaniu wiemy, że przy takiej akcji można się też dobrze bawić.

Chętni niech dają znać na PW Dormarci lub Pepemu, ułatwi nam to organizację spotkania.

 

Dormarcia i Pepe

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...