Skocz do zawartości

Bank Krwi - Warszawa, Mazowsze


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

uwaga!! 5 kwietnia o 8:00 oddajemy krew!

Zbliża się czas na formalne rozpoczęcie sezonu. W związku z powyższym chcielibyśmy zaprosić Was 5 kwietnia (sobota) na kolejny, zbiorowy upust krwi do naszego Motocyklowego Banku Krwi. Wszystkich chętnych zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji, którą rozpoczynamy o godz. 8.00 w RCKiK przy ul. Saskiej 63/75. (śpiochy mogą wpadać do 13.00).

Tradycyjnie poza czekoladą przewidujemy drobne upominki oraz nowość !! "firmowe" naklejki mazowieckiego MBK.

 

Tym razem główną atrakcją, będzie profesjonalny, dwudniowy kurs ratownictwa drogowego dla motocyklistów zorganizowany przez GRUPĘ RATOWNICTWA I ŁĄCZNOŚCI "AMRAT"

 

Z przyczyn techniczno-organizacyjnych ilość osób na kursie ograniczona jest do 20 osób. Jest jeszcze parę miejsc, więc jeśli są chętni to prosze kontakt na PW. (trzeba zarezerwować całą sobotę i niedzielę).

Przypominamy, że:

Krew do Banku można oddawać również w dowolnym czasie i w dowolnej postaci: jako krew pełną, płytki itd. Krew jest oddawana honorowo i jako taka wpisywana jest do książeczki Honorowego Dawcy Krwi.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy podczas rejestracji powiedzieć, że chce się oddać krew do banku nr: 777

 

PS

Obecnie w soboty można oddawać nie tylko krew pełną ale również i płytki.

Pepe

Dormarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oooo !!! Staruchy, geriatrycy... :biggrin: :buttrock:

Jestem i ja :bigrazz:

 

To dobrze, że "starszyzna" też się poczuwa :P :biggrin: Do zobaczenia w Stacji...Nie wiem, czy zwlokę swoje starcze kości na 8.00, ale między 9-10.00 dotrę z pewnościa :banghead:

 

 

Pozdróweczka, owad miodopędny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i kolejne spotkanko Motocyklowego Banku Krwi na Mazowszu stało się historią. Chciałbym serdecznie podziękować tym co byli i oddali krew oraz tym co byli, chcieli ale nie mogli (tak bywa, wiadomo alkohol, przypadkowe kontakty, tatuaże, anemia....).

 

Zgodnie z zapowiedzią odbyło się również pierwsze szkolenie z pierwszej pomocy, przeprowadzone przez Grupę Ratownictwa i Łączności AMRAT, które mogło zaistnieć dzięki uprzejmości RCKiK, Politechniki Warszawskiej (za sprawą Florka) no i Amrat-u, który szkolił nas za symboliczne 5 zł.

 

Zapraszam do oglądniecia super mega fotorelacji:

 

Relacja z MBK i szkolenia 5-6 kwiecień 2008 Warszawa.

 

PS 1 skrócona i bardziej strawna relacja jest w dzisiejszej Rzeczpospolitej :icon_question:. a kto nie chodzi wcześnie spać to mógł o nas usłyszeć w programie pierwszym PR w sobotę, a co !

 

PS 2 . W szkoleniu wzięło udział 16 motocyklistów płci obojga. Tylko 16, bo parę osób zarezerwowało miejscówki i nie przyszło. Przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe, miło było Ciebie poznać :icon_question:

Może następnym razem udałoby się ściągnąć większą ilość przedstawicieli prasy, radia i telewizji... Jak coś to z chęcią włączę się w organizowanie kolejnej edycji "upuszczania krwi motocyklistom i dla motocyklistów"

 

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja dotarłam na forum. ;)

 

Piękne dzięki dla Ciebie ,Pepe, za zorganizowanie całej akcji MBK oraz kursu I pomocy :biggrin: Pomysł świetny! Mam nadzieję, że coś w naszych głowach pozostało, a oczy otworzą się szerszej na potencjalnych poszkodowanych. Bądźmy czujnymi na drodze, gotowymi do pomocy.

 

Faktycznie sytuacje przedstawione bardzo realistycznie, zaskakujące, urazy wszelkiego rodzaju: od drobnych ran począwszy, na bardzo poważnych przypadkach skończywszy. Do tego w różnym stopniu kształtujący się stan psychiczny poszkodowanych, nad którym należało zapanować . Hehe...Kasiu, dzięki Tobie łapki trzęsły mi się ,jak liście osiki :icon_mrgreen:

 

Chylę czoła przed młodziutką ekipą ratowniczą , komu chciałoby się w tak młodym wieku angażować w tego rodzaju akcje, zamiast latać z kolegami na piwko?

 

 

Namawiam gorąco na tego rodzaju szkolenie.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, owad miodopędny :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead: Pepe za pomysł i wykonanie

:cool: Florkowi za miejscówkę, organizację i odpowiedzialność za powierzone mienie (poważnie!!!)

:buttrock: Kotletowi, Fałdzie i kolegom za profesjonalizm, poświecenie i całokształt...

:crossy: Maxowi za uchylenie rąbka wiedzy i pokaz budowania relacji z ekipą :clap:

:wink: Kasi i McDonaldowi za catering :wink:

i długo by tak jeszcze.

Dzięki i miło było poznać...

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBK + Szkolenia = czad i wypierd (zdjęcia mówią same za siebie).

 

Wielkie podziękowania dla ekipy AmRat! Oby więcej takich.

 

P.S.

Ciężko było znowu się dostać na forum...

 

O jasna meduza!! Florianie przewspaniały i Tobie należą się pochwały :wink:

 

Tylko dorzucę pytanko o materiały dydaktyczne z naszego spotkanka? Cosik będzie? :biggrin:

 

 

pozdróweczka, Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O materiałach nic nie wiem, miał je dostać masterum Pepe drogą elektraczną.

 

Ja to proponuję jakieś spotkanie pokrwiodawcowe, chłopaki wspominali że jakąś imprezę organizują w czerwcu, można by się im zwalić na głowy. Wstępnie rozmawiałem z Maxem, ma dać znać...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 maja zapraszamy na drugi wiosenny spust krwi do Motocyklowego Banku Krwi na Mazowszu do RCKiK przy ul. Saskiej 63/75 w Warszawie, od godz. 8.00 (można wpadać do 13.00). Szansę będą mieli ci wszyscy, którzy chcieli a mogli, nie zdążyli albo im się nie chciało być w kwietniu.

 

Podobnie jak poprzednio akcja MBK połączona jest ze szkoleniem z pierwszej pomocy organizowanym przez Grupę Ratownictwa i Łączności AMRAT.

Szkolenie trwa dwa dni (sobota, niedziela), jest prawie za darmochę i z przyczyn technicznych może w nim wziąć udział 20 osób (wszystkich, którzy się zapisywali na maj proszę o potwierdzenie obecności na PW).

 

W tym samym dniu odbędzie się akcja MBK w Poznaniu więc jak ktoś planuje wyjazd z W-wy na weekend to niech się nie krępuje :)

Przypominamy, że:

Krew do Banku można oddawać również w dowolnym czasie i w dowolnej postaci: jako krew pełną, płytki itd. Krew jest oddawana honorowo i jako taka wpisywana jest do książeczki Honorowego Dawcy Krwi.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy podczas rejestracji powiedzieć, że chce się oddać krew do banku nr: 777

 

PS

Obecnie w soboty można oddawać nie tylko krew pełną ale również i płytki.

Pepe

Dormarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...