Skocz do zawartości

Rieju rr 50 czy aprilia rx 50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Nigdy wczesniej nie mialem nic do czynienia ze sprzętem cross. Sprzedawca w salonie przekonywał ze 50 cm w zupelnosci wystarczy dla faceta 90 kg 182 cm wzrostu. Maja model aprilii rx 50 z 2003 roku za 8,5 tys(nieuzywany). czytałem też ze rieju rr to przyzwoity sprzet. Wiadoma sprzedawcy potrafią wcisnac kazdy kit aby coś upłynnić. Licze na Wasza pomoc. Potrzebuje pojazdu do jazdy po duktach lesnych, polnych drogach i od czasu do czasu dojechac do pracy. Pisze o 50 cm bo niestety mam tylko prawo jazdy kat. B. czy ktory s z wyżej podanych bedzie odpowiedni?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wczesniej nie mialem nic do czynienia ze sprzętem cross. Sprzedawca w salonie przekonywał ze 50 cm w zupelnosci wystarczy dla faceta 90 kg 182 cm wzrostu.

 

Szczerze ??? Daj spobie spokoj !!!! Proponuje DT 125. Wiem, ze to setka, ale powiedz kiedy zatrzymywałą cię policja ? W najgorszym przypadku mozesz dostac 200 - 300 zl mandatu za brak odpowiedniej kategorii. Poza tym na 50 bedziesz wygladal jak ja na motorynce (mam 194 cm ;p ) Zastanow się i podejmij decyzje. Jesli juz musi to byc 50 to kup cos bardziej japonskiego :notworthy: CRM, nowa DT czy cos takiego.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rx wygląda na większy motorek niz jest w żeczywistości tylko ważysz 90 kg to 50ccm będzie dla ciebie za słabe najlepiej zdaj prawko i kup coś większego albo kup większe bez prawka (po szlajania sie po lesie nie trzeba mieć papierów :crossy: )

Edytowane przez ziomek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to naprawde za slabe moto jak na dorosla osobe, pzrez pierwwszy miesiac oswajania sie ze spzrzetem to moze byc faja zabawa, ale pozniej brakuje mocy... jeszcze nowy, bez tunigu... :/ Ale z tych 2 to rx. ma lepsze zawieszenie, bo silnik to to samo co senda, rieju, sherco itp jakby udalo ci sie wyrwac 125 zarejestrowane na 50ccm. Zwlaszcza ze masz na to sporo kasy. Ale jesli ma byc 50 to tylko po baardzo dobrym tuningu. takzeby minmalnie te 16km wycisnac, bo to co seryjnie jest to porazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo szukaj jakiejś 125 (dt,kdx) zarejestrowanej na motorower.Bo czasami bywają takie.A z 50cm3 daj sobie spokój bo pojeździsz tydzień i będzie słaba :buttrock:

 

Chłop pisze wyraźnie że potrzebuje motorku na dojazdy do pracy a nie jeżdżenie po ciężkim terenie. Nie pisz że zaraz będzie mu brakowało mocy czy zawias będzie za słaby. Jeśli na drogi leśne i dojazdy do pracy to RX (70 lub 80) spokojnie wystarczy. Przy wadze około 90 kg będzie mógł mieć prędkość przelotową około 70 km/h, a wysokość RXa również nie jest mała. Jest większy od niejednej 125 enduro. Jeździłem do pracy RXem przez cały sezon codziennie około 25 km w jedną stronę i jakoś problemów nie było.

Części dostępne, niskie koszty utrzymania. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sie ma motorek to raczej tez sie go uzywa do innych rzeczy ... np po lesie mozna posmigac a taka 50 to

jest za slaba na takiego pana ... ja bym radzil kupic dt 125 zarejestrowana na 50 ... dobry motor na poczatek ... nie oddaje agresywnie mocy takze spokojnie moga go ujarzmic osoby ktore wczesniej nie mialy do czynienia z motorkami ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odpowiedzi. Wszyscy po trochu maja racje. Kupie za niemala kase slaby sprzet(bez urazy dla posiadaczy). i po miesiacu bede sobie plul w brode ze nie kupilem mocniejszego. A nie przecze ze poszalec po lesie by sie chcialo. Wiem ze ciezko to porowwnac z rowerem ale jestem cale zycie szalalem na niezlych sprzetach i motorek sam mnie do lasu zawiezie i przezyje rozczarowanie:biggrin: a co myslicie o uzywce Kawasaki kx 80(28 KM),jest do wziecia za 4,8 tys. z 1999 r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...