Skocz do zawartości

Yamaha tt600r 98r ...


qba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taak, to naprawde konkretny sprzet, daje mase radochy. Mocny, przewidywalny, komfortowy, idealny do przwdziwej terenowej turystyki i .... i nie tylko :icon_razz:

Nie dostaje od Wr czy CRF ,EXC o ile oczywiasce trasa która sie leci nie jest torem :biggrin: i dysponujesz odpowiednimi warunkami fizycznymi :icon_mrgreen:

Ale najwieksza zaleta Malenstwa to to że kiedy powozacy innymi "HARD" maja na dzisiaj dosć, Ty jesze zrobic mozesz drugie tyle! (chyba ze treren "bagienny" :icon_mrgreen:

A po jezdzie mycie , natłuszanie i.... do nastepnego wyjazdu ! Zadne tam motogodziny,oleje, korby, szprychy,i inne takie.

Gratuluje , zycze przede wszystkim czasu na jazde, bo o moto jestem spokojny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :P

 

W niedziele moto odpaliłem po jakis 3 minutach zabawy przy tym mi mało nogi nie urwało kilka razy :P a wczoraj po przeczytaniu archiwum forum za drugim ;) a dzisiaj nawet ojciec odpalil zimna :D wiec jest gut :clap:

 

na liklend przeczyszczę gaźnik bo czasem ma moment zawahania ale tylko moment :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE !!

Przedemna takze czeka wybor motocykla. Ze wzgledu na sytuacje finansową byłem zmuszony sprzedać CRke i stoje przed wyborem kolejnego sprzeta. Zastanawiam sie nad XR600, tylko boje sie tej masy. WIem ze TTRka wazy praktycznie tyle samo, a wiec jezeli mozecie to zdajcie mi relacje z jazdy, czy masa na poziomie 140kg przeszkadza czy moze nie jest tak źle ?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajan maszynka, spodzziewalem sie czegos gorszego :(

 

Ale jeda rzecz: jak jak kupilowalem kolejne motorki, to nastepnego dnia nie stygly, choc czasem mialy jakiegos defekta jeszcze to i tak smigalem, a jak chce se z nim pjezdzic(bo nie mam z kim ) to sie chujek miga :D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE !!

[.......]Zastanawiam sie nad XR600, tylko boje sie tej masy. WIem ze TTRka wazy praktycznie tyle samo, a wiec jezeli mozecie to zdajcie mi relacje z jazdy, czy masa na poziomie 140kg przeszkadza czy moze nie jest tak źle ?? Pozdrawiam

 

Hej

Wszystko zalezy , w gorach , w blocie taka masa to problem , nawet dla ludzi z wielka krzepą. W turystyce off roadowej już nie tak wielki problem, ale sądze , że po przesiadce z CR możesz być odrobine rozczarowany.

 

Moje porównanie TTR 600- 1999 i XR 600 - 1997 (miałem obydwie przez dłuższy czas) :

 

XR - mocniejszy , nowocześnijeszy silnik , lepiej idzie z dołu, lepiej idzie na gume, ciągnie na obrotach biegu jałowego. olej w ramie , a nie w zbiorniczku, z ktorego caly czas gdzes podciekalo.

 

TTR - od patyka dwa razy wygiął mi sie przewód głownej magistrali olejowej idący od zbiornika oleju do pompy olejowej, przy drugim prostowaniu juz chcial pęknąć.

 

XR - gorszy zawias

 

TTR - lepszy zawias, ale za to raz na rok uszczeniacze puszczają i trzeba robić.

 

XR - 100 razy lepsze odpalanie, bo ma manualny odprężnik i jak się zaleje , to jest jak się ratować. W TTR tylko autmoat podpięty do kopniaka ... masakra.

 

TTR - jak się wywróciła w górach do góry nogami to myślałem, że urodze , żeby ją podnieść - było stromo, a później umarłem , bo odpalałem ją przez bite 80 minut ..... masakra.

 

XR - dziadowski patent z ssaniem, trzeba patenty stosować , żeby zimna zagadała od pierwszego.

 

TTR - siedzenie przedziera się w tym amym miejscu , w każdej TTR jaką widziałem - od lewego buta, fatalnie uszczelniona tylna lampa - zawsze jest w niej wodna, NAJBARDZIEJ badziewna przednia owiewka jaka gosciła w motocyklu enduro. W każdej używanej w terenie są popękane mocowania reflektora, źle świeci, sama się przestawia, łamie, pęka .... no dno. Prymitywny licznik.

 

XR - dobre Hondowskie wykonanie

 

TTR - włoskie wykonanie, jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia.

 

TTR - miałem sprowadzoną z Niemiec, bardzo zadbaną , miała 15500 przelotu jak zaczęła dymić na potęgę , a silnik chodził jak moździerz.

 

I jedna i druga , potrafi sama z siebie zgasnąć przy zejściu z obrotów, albo przy "zaambalowaniu" gazem, co jest irytujące , szczególnie jak się tnie z ZIomami wąską ścieżką.

 

Mimo gorszego zawieszenia, ja bym chyba jednak postawił na XR.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...