Skocz do zawartości

Problemyz rozruchem Yamaha Virago 535


stach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

witam

 

posiadam virago 535 z 94 i umnie jest gniazdko ktore podlacza sie do prostownika tak aby nie trzeba bylo za wielu rzeczy demontowac. wraz z motorem dostalem do niego maly prostownik :icon_eek:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wamdalem ssanie na

 

Udalo mi sie go odpalic, wymienilem swiece na irydowe NGK i dalem ssanie na ful i poszlo huraaaaaaaaaa.

 

pozdro

hej kolego

 

rozkrecilem je i juz wiem ze to jest ladowanie akumulatora ale zroboine przez poprzednika, mam tez czujnik temperatury silnika, motor jest z niemiec wiec wszystko jest mozliwe. Ale najlepsze jest to ze po wymianie swiec wreszcie go ponownie odpalilem.

 

pozdro

 

No to jeszcze przejedz z 1000km i jak wtedy dlaej wszystko bedzie ok, to sie ciesz. nowe swiece prawie zawsze odpala, a jak masz cos nie tak z mieszanka, to i tak moze ci je zamulic po jakims czasie. POjedzij i ogladaj jak wygladaja, czy nie sa czarne.

 

pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo takie nigdy w 535 nie było montowane. Przyznam że to pożyteczny wynalazek. Z drugiej strony warto od czasu do czasu wyjąć akumulator. Chociażby po to by sprawdzić poziom elektrolitu.

Przy problemach z odpalaniem gdy paliwo zalewa świece, nie ma co kręcić do oporu. Moim zdaniem najlepiej odkręcić świece oczyścić a przed wkręceniem zakręcić silnikiem i odczekać trochę. Przy problemach z zapalaniem (też miałem) to sprawdziło się najlepiej. Ze zbyt wysokim poziomem paliwa 535 radzi sobie prosto - wywala go. Jak przyjżycie się gaźnikom to zobaczycie dwa wężyki gumowe idące do ozdobnej puszki po lewej stronie. Jak występuje nadmiar paliwa to tam cieknie paliwo. W tej puszce nic więcej nie ma. Co do świec to teraz założyłem zwykłe DENSO i jestem zaskoczony pali od dotknięcia, silnik równo pracuje i wydaje mi się ze lepiej idzie. Nie wiem jak będzie dalej - zobaczymy. Dodam że do filtra powietrza warto zajżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Mam wielki problem co do rozruchu motocykla. Podczas gdy probuje odpalic motocykl , ten ciągle sie zalewa. Czyscilem swiecie , wymienialem a on non stop ma ten sam problem. Nie wiem co sie dzieje ze caly czas podczas krecenia rozrusznikiem jest zalewany. jesli ktos z Panstwa jest w stanie mi pomoc z gory dziekuje

 

Pozdrowienia Stachu

hej kolego,ja mam virago 750 z 83 r.i zawsze pale ją bez ssania chociaż jest zimna.ale jak tylko zacznie chodzić to włączam ssanie.ale zaczynam bez ,zawsze pali .ale jak włącze ssanie i zaczne kręcić to nie mamowy zalewam ją odrazu .poprostu u mnie gażniki wysłóżone ,nie wiem jak u ciebie...takie jest moje doświadczenie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję temat ponieważ mam problem ze świecami w XV535 1989rok. Silnik chodził jak chciał i zmieniłem fajki i świece. Zamontowałem wtedy komplet irydowych denso IW22. Ale nic nie pomogło, z braku garażu do dłubania oddałem motocykl do warsztatu i okazało się że pozrywane są gwinty wkrętów regulacji mieszanki biegu jałowego. Obecnie mam wymienione gaźniki, nowy filtr powietrza, wyregulowane zawory, wszystko wyregulowane. Jednak cały czas szwankuje świeca która była na cylindrze zasilanym gażnikiem z totalnym brakiem mozliwości regulacji mieszanki, dostawał za bogatą aż dymił niedopalonym paliwem.

Zanim zmieniłem gaźniki to zrobiłem jakieś 500km na niewałaściwym skladzie mieszanki. Po dłuższym przestoju miałem taki problem że świeca nie miała w ogóle iskry przetarłem ścierką lekko i pojawiła się ale przeskakiwała między izolatorem a elektrodą. Po dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu iskra wracała na swoje miejsce. i wszystko było ok do pierwszego przelania silnika. Wystarczyło za długo potrzymać na ssaniu i od nowa. Motocykl przy hamowaniu silnikiem strzela jak głupi, po wyczyszczeniu świecy jak ręką odjął. Próbowałem na starych świecach BPR7ES na których jeżdzil poprzedni właściciel i na nich dopiero strzelało (Ale miał zrąbane gaźniki i pewnie je zarząnął). Do póki był zimny chodził jak złoto, ale jak się rozgrzał to dopiero zaczęła się kanonada.

Czy te niesprzyjające warunki mogły uszkodzić świecę?

Chcę kupić nowe świece i nie wiem czy (mając już wymienione gażniki wyregulowane zgodnie z książką) kupić irydowe na których lepiej odpalał i mniej palił, czy zwyczajne NGK BPR7ES / Denso W22EPR-U? wg instrukcji dla krajów poza szwajcarią powinny być świece BPR6ES/ W20EPR-U czyli irydowa IW20 czyli tu miałem błąd. Jednak czy to + źle wyregulowane gaźniki miało wpływ na trwałość świec?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zagrzałeś dobrze silnik po zmianie świec ?

Oczywiście. Po wymianie świecy silnik został rozgrzany i pojechałem w małą trasę po okolicy by się wygrzały w temperaturze normalnej pracy. Ponad to nigdy nie odpalam motocyckla "na chwilę".

Moze tym razem powinienem zastosować o stopien cieplejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...