Skocz do zawartości

Linki do ruska


Storm007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z garazu po probie zalozenia ciegna bowdena opozniacza zaplonu... I qpa. Kto mi moze polecic gdzie dostac porzadne linki do ruska. Prosze tylko nie polecajcie mi Kokota ;/ Wlasnie z linka od w/w pana walczylem i okazalo sie ze owszem dlugosc pancerza jest OK ale sama linka jes za krotka o 6 cm w porownaniu do starej linki ktora sie zuzyla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa linek pewnie dotknęła wielu użytkowników rusów, gdyż nowe linki ukraińskie nie są nic warte i rwą się zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Linki "słabo obciążone" tj. zmieniacz świateł, przyspieszacz zapłonu dorabiałem domowym sposobem z dostępnych linek od motocykli Jawa, CZ, nawet rowerowych itp. Jedno zakończenie pozostawiałem oryginalne a drugie... No tu jest potrzebna dobra lutownica i kwas do lutowania(nie kalafonia).

Po dobraniu odpowiedniej długości linki jej koniec dokładnie owijałem cienkim miedzianym drucikiem (jakieś 5 zwojów) i dobrze oblutowałem. Patent się sprawdza ale nie polecam go do linek sprzęgłowych ani też do hamulca! Pomocna może czasami być linka sprzęgła od CZ 175, gdyż jedno jej zakończenie to zacisk śrubowy którym możemy sobie wyregulować długość linki i skręcic. Życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie generalnie linki do gazu :) to linki z simsonka po leciutkich przeróbkach działają jak tralala, resztę poprzerabiałem z linek rowerowych, z tych grubszych oczywiście, pancerze pozostawiłem oryginalne.

A sposób przeróbki tak jak opisał to gregor7903 i jak narzazie sprawdza się bez zarzutu :) :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez za kazdym razem kombinuje i przerabiam rozne linki ale ilez to mozna, leniwy sie robie. Chcialbym kiedys kupic i zalozyc linke bez odstawiania roznych kombinacji i patentow ;) Lecz widze ze jednak nie ma rady...Trudno, a jezdzic trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HENRYK FRYDZIŃSKI Janki, al. Krakowska 26, 05-090 Raszyn, tel 022-720 05 62 , 720 50 95.

Dorabianie linek (źródło Swiat Motocykli) strony internetowej ani maila nie ma. podajcie jakieś ceny jeżeli ktoś skorzysta z usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście tanio nie jest. Moim zdaniem do ruska użytkowanego na codzień warto samemu coś dobrać i wykazać się inwencją. Co innego motocykle o statusie zabytku lub podobne. Uzytkownicy rusów nie należą zazwyczaj do grona biznesmenów lub bogaczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego motocykle o statusie zabytku lub podobne. Uzytkownicy rusów nie należą zazwyczaj do grona biznesmenów lub bogaczy. Pozdrawiam

 

Jaka jest różnica między zabytkiem, a rusem w kwestii dorobienia linek?

Żadna!!

A skoro ktos woli kupić niż sobie zrobić, to znaczy, ze go stać na eksperymenty.

 

Może jeszcze mechanika do wymiany świec i oleju? :crossy:

 

Jak się chce mieć dobre linki, to trzeba sobie samemu wyprodukować, to nie boli, a ile satysfakcji!

Nawet jeśli wymaga to pewnej inwestycji w jakiś sprzęt, narawdę drobny,

to zostaje u ciebie i operacje można zawsze powtórzyć.

A przerobienie ogólnodostępnej linki, to nie jest zadna filozofia.

A koszt linki do przeróbki rzędu 10-15 zł.

 

Polecam też robienie notatek z wykonanych linek, żeby potem bez eksperymentowania dorobić następną.

Może dla kolegi, któremu się niechce, albo go stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gośc ma ceny z kosmosu kiedyś dorabiałem u niego linkę do motoroweru mojej kobitki 70 zł kosztowała przy cenie 7 zł w sklepie można sobie porównac niech spada na szczaw. Napewno już tam nie pujdę.

 

 

ojj to koleś wali ceny i to straszne, wole jednak spędzić chwilke czasi i zrobić sobie samemu lineczke

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między zabytkiem, a rusem w kwestii dorobienia linek?

Żadna!!

A skoro ktos woli kupić niż sobie zrobić, to znaczy, ze go stać na eksperymenty.

 

Jak się chce mieć dobre linki, to trzeba sobie samemu wyprodukować, to nie boli, a ile satysfakcji!

Nawet jeśli wymaga to pewnej inwestycji w jakiś sprzęt, narawdę drobny,

to zostaje u ciebie i operacje można zawsze powtórzyć.

A przerobienie ogólnodostępnej linki, to nie jest zadna filozofia.

A koszt linki do przeróbki rzędu 10-15 zł.

 

Polecam też robienie notatek z wykonanych linek, żeby potem bez eksperymentowania dorobić następną.

Może dla kolegi, któremu się niechce, albo go stać :icon_exclaim:

Owszem sam sobie przerabiam rozne linki ale ostatnio ch...j mnie strzela jak mam do trzech sprzetow babrac sie z linkami... Czas moglbym poswiecic n cos innego bardziej pozytecznego. Stojac przed alternatywa zaplacenia 70 zl za linke to oczywiscie wole cos dorobic a za reszte zatankowac :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...