Skocz do zawartości

przewalka na ebay UK


Rekomendowane odpowiedzi

OTOZ, LICYTUJE SUZE GSXR 2003 ROCZNIK, ODBIOR WYLOACZNIE WLASNY, NIESTETY JESTEM 2 I ODPUSZCZAM.

A TU ZA 2 DNI WIAD ZE DOSTALEM 2 SZANSE BO PODOBNO KOLES KTORY WYGRAL SIE ROZMYSLIŁ.

KORESPONDENCJA Z GOSCIEM UZGADNIAMY NOWA CENE (DOSC ŁATWO ZRESZTA ZGODZIL SIE NAWET NA NIZSZA NIZ WYLICYTOWALEM). MOTO MIALO BYC W LONDYNIE NA COLINDALE (SORKA ZA SPELLING).

TO JA MU NA TO ZE MIESZKAN NA FINCHLEY I MAM NIEDLEKO WIEC ZA 3 DNI JAK WROCE Z POLSKI OBIERAM MOTO.WCZESNIEJ BYLA MOWA TYLKO O ODBIORZE WLASNYM A TU NAGLE TEMAT ZE GOSC MUSIAL WYJECHAC DO USA W SPRAWACH SLUZBOWYCH I CHETNIE MI GO DOSTARCZY JAK TYLKO PRZESLE KASE. PISZE ZE MAM CZAS I POCZEKAM, W KONCU BLISKO MIESZKAMY WIEC SPOKO - MAM CZAS. TEMAT SIE URYWA I ZA 2 TYG WIDZE TEGO SAMEGO GOCIA WYSTAWIAJACEGO JUZ INNE MOTO NA EBAY.....

 

TO BYL PIERWSZY PRZYKLAD ALE DRUGI JEST LEPSZY.... WSZYSTKO JAK W POPRZEDNIM WYLKO KOLES JEST ZMOTOREM W DANI, TEZ SPRAWY SLUZBOWE I TEZ OCZYWISCIE MI GO PRZESLE. PISZE MU ZE NIE MA MOWY CO BY JUZ CZASU ZAOSZCZEDZIC ALE KOLES TWARDO ZE TO NIE WAŁ I ON MI WYSLE TO MOTO ZANIM ZOBACZY KASE. MOWIE OK. WYSYLAJ I ZOBACZYMY. DOSTAJE MEJLA Z ADRESEM FIRMY PRZEWOZOWEJ, TRACKING NUMBER I WIAD ZE MOTO GOTOWE DO DROGI. SPRAWDZAM FIRME, TRACKING NUMBER - JEST, WYSWIETLA MI SIE ZE MOTO TAKIE A TAKIE, STAN TAKI I TAKI JEST W TRAKCIE ZALADUNKU, PRZEIWDYWANY CZAS DOSTAWY ITP. SLOWEM WSZYSTKO WYGLADA OK.

WIAD OD GOSCIA ZE MOTO JUZ OD NIEGO ZABRANE (PYTA SIE CZY SPRAWDZILEM SOBIE FIRME I TRACKING NUMBER). MYSLE GIT, WSZYSTKO OK. PISZE MU ZE JAK TYLKO FIRMA DO MNIE ODDZWONI ZE MOTO W ANGLI SLE MU PIENIADZE.... CZEKAN 1 DZIEN, SPRAWDZAM PONOWNIE A TU... STRONA FIRMY ZAAWIESZONA, TRACKING NUMBER NIE ISTNIEJE....

 

I CO WY NA TO??? (CIEKAWE CZY KTOS CALOSC PRZECZYTAL HEHEHE)

 

DODAM ZE MOJA KORESPONDENCJA W DRUGIM PRZYPADKU TRWALA TYDZIEN I CHYBA KOLO DAL ZA WYGRANA PO OST WIAD ODE MNIE ZE CZEKAM JESZZCE NA TEL Z FIRMY PRZEWOZOWEJ. PRAWIE SIE ZROBILEM NA 3,5TYS DOLAROW. FAJNIE NIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowy przekret stosowany powszechnie na eBay od chyba 2-ch lat, ciekawe jakim cudem o tym nie wiedziales.

Jak cos kupujesz to tylko przez eBay, zadne transakcje poza aukcja nie sa pewne. Dzwonki alarmowe to niska cena, przeslanie pieniedzy przez W.U. motocykl / auto poza krajem gdzie mieszkasz, zgloszenie sie "sprzedawcy" do ciebie mimo ze przegrales aukcje.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesie z ktorymi licytowalem mieli same pozytywy i to niemalo!! niestety nickow juz nie podam bo wykasow wszystkie wiadomosci od nich.

 

co do komentarza ze te przekrety sa stare jak swiat, to byc moze ale nie kazdy o nich wie. poza tym ja nie kupuje z ebay-a i wtedy to byly moje pierwsze transakcje wiec pojecia nie mialem czego sie strzec.

coz czlowiek uczy sie na bledach i ciesze sie ze bylem na tyle ostraozny ze nie dalem sie przekrecic.

 

mam nadzieje ze te posty beda przestroga dla innych ktorzy tez szukaja moto na ebay i sa swierzakami.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesie z ktorymi licytowalem mieli same pozytywy i to niemalo!! niestety nickow juz nie podam bo wykasow wszystkie wiadomosci od nich.

 

co do komentarza ze te przekrety sa stare jak swiat, to byc moze ale nie kazdy o nich wie. poza tym ja nie kupuje z ebay-a i wtedy to byly moje pierwsze transakcje wiec pojecia nie mialem czego sie strzec.

coz czlowiek uczy sie na bledach i ciesze sie ze bylem na tyle ostraozny ze nie dalem sie przekrecic.

TUTAJ masz wszystko na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłerm na Ebayu juz bardzo duzo rzeczy w tym dwa motory i wszystko było i jest spoko.

Jak odbor osobisty to jade i place.

Po wygranej aukcji masz 7 dni na odebranie sprzeta, albo umawiasz sie inaczej.

Ja wygralem aukcje z moim dragiem a odebralem i zaplacilem po miesiacu :buttrock:

Zawsze place przez PayPal lub osobiscie przy odbiorze

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka prace ze spotykam sie z tego typu przekretami na co dzien, wiec jestem na to uczulony. Ale gdybym pracowal gdzie indziej to mialbym prawo o tym nie wiedziec. W kazdym razie takie "inicjatywy" za strony sprzedajacego wykluczajace odbior osobisty od razu powinny wzbudzic niepokoj. Nie wyobrazam sobie kupna czegos takiego jak motor na odleglosc.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku kumpel z Bytomia napalił się na eBay UK na BMW 1150 RT za 4300 EU. Ostateczna cena 3500. Czyli OKAZJA!!!!! Dostał zdjęcia, dostał dokumenty nadania przez Fedex Express, miał mieć 5 dni na oględziny moto i uiszczenie zapłaty. ten ostatni warunek go przekonał. po mailach z gościem podał swoje dane i czekał. Po kilku dniach wiadomość z Fedexu, że moto zostanie dostarczone pod wskazany adres w ciągu 3 dni po wpłaceniu kasy na konto. Wpłacił i ... moto się nie doczekał. Kontakt z gościem się urwał. ojechał do Londynu - dokumenty Fedexu okazały się lewe. Sprawa na Policji jest "w toku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że dobre okazje się zdarzają. Ale każdą okazję trzeba sprawdzić osobiście. Ja tak kupiłem moje cudo. Wypatrzyłem je najpierw na niemieckim ebay'u i dogadałem się z gościem, że jeśli nikt nie wylicytuje motoru, to on sprzedaje mi za cenę wystawienia pomniejszoną o pewną kwotę. I tak się stało, ale ani centa mu nie zapłaciłem, dopóki motoru nie obejrzałem. Kupując tak wartościowe rzeczy trzeba mieć przed oczami starą maksymę, która przyświecała przywódcy duchowemu narodu radzieckiego: Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza.

A tak swoją drogą, już całkiem na marginesie, kiedy czytam te wszystkie wieści o przewałkach w innych krajach, nachodzi mnie myśl, czy stereotyp Polaka-oszusta, panujący w wielu (chociaż nie we wszystkich) krajach, nie jest przykrywką własnych "słabości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, już całkiem na marginesie, kiedy czytam te wszystkie wieści o przewałkach w innych krajach, nachodzi mnie myśl, czy stereotyp Polaka-oszusta, panujący w wielu (chociaż nie we wszystkich) krajach, nie jest przykrywką własnych "słabości

 

Wydaje mi się ,że przekręty przez net nie są domeną Naszych rodaków.

Powszechny i ogólny dostęp mamy raczej od niedawna.Ogólna zasada ograniczonego i zaufania a przede wszystkim zdrowy rozsądek pomogą w uniknięciu przykrych i drogich niespodzianek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich motocyklistow !

 

Przeczytalem temat i sam tez cos moge na ten temat cos powiedziec mimo ze mnie to ominelo. Mieszkam w Niemczech. Moj kumpel kupowal jakis tam temat ( potem temat byl jeszcze poruszony w Telewizji ) Ktos z UK kupuje towar "X", przesyla na adres sprzedajacego czek z ktorym sprzedajacy idzie do swojego banku. Bank realizuje czek. Sprzedajacy wysyla towar. Transakcja wydaje sie zakonczona. Niestety po czasie "Y" sprzedajacy sprawdza stan konta i stwierdza ze suma przelana z UK zniknela bo zostala sciagnieta z powrotem do UK. Dalej szukaj wiatru w polu. moj TIP jezeli decydujesz sie na taka transakcje zo otworz zupelnie nowe konto w zupelnie innym Banku z minimalnym wkladem potrzebnym tylko do zalozenia konta. Po wplywie wybierz kase gotowka i wplac ja na swojw konto.

 

Nie wiem jak wyglada Ebay w UK w Niemczech mozna dokonac transakcji poprzez Pay Pal. Sprzedajacy wysyla towar a kupujacy kase do ebay. Ebay wysyla towar do kupujacego a kase do sprzedajacego w ten sposob brak komplikacji i 100 % pewnosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem temat i sam tez cos moge na ten temat cos powiedziec mimo ze mnie to ominelo. Mieszkam w Niemczech. Moj kumpel kupowal jakis tam temat ( potem temat byl jeszcze poruszony w Telewizji ) Ktos z UK kupuje towar "X", przesyla na adres sprzedajacego czek z ktorym sprzedajacy idzie do swojego banku. Bank realizuje czek. Sprzedajacy wysyla towar. Transakcja wydaje sie zakonczona. Niestety po czasie "Y" sprzedajacy sprawdza stan konta i stwierdza ze suma przelana z UK zniknela bo zostala sciagnieta z powrotem do UK. Dalej szukaj wiatru w polu. moj TIP jezeli decydujesz sie na taka transakcje zo otworz zupelnie nowe konto w zupelnie innym Banku z minimalnym wkladem potrzebnym tylko do zalozenia konta. Po wplywie wybierz kase gotowka i wplac ja na swojw konto.

To nie jest takie proste poniewaz zanim te pieniadze z czeku bedzie mozna wyplacic, bank najpierw musi rozliczyc transakcje, a to zwykle zajmuje okolo tygodnia. Jesli od razu wyslesz towar to tamten drugi zdazy wycofac kase i dupa. Moja rada - jak tylko sprzedajacy/kupujacy zaczyna cokolwiek wspominac o czeku, urwac kontakt. Na 100% przekret.

Wydaje mi się ,że przekręty przez net nie są domeną Naszych rodaków.

Sa domena Nigeryjczykow :D

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste poniewaz zanim te pieniadze z czeku bedzie mozna wyplacic, bank najpierw musi rozliczyc transakcje, a to zwykle zajmuje okolo tygodnia. Jesli od razu wyslesz towar to tamten drugi zdazy wycofac kase i dupa. Moja rada - jak tylko sprzedajacy/kupujacy zaczyna cokolwiek wspominac o czeku, urwac kontakt. Na 100% przekret.

 

Sa domena Nigeryjczykow :D

 

Masz racje ale ta kasa zostala cofnieta dopiero po 6 - ciu tygodniach. Teoretycznie bylby czas podjsc ja natychmiast po wplywie. Mi na Ebayu jeszcze nic sie nie przytrafilo gdy towar jest drozszy korzystam z PAY PAL pare € drozej ale komfort psychiczny ze zadnaj przewalki byc nie moze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...