Skocz do zawartości

Pierdo**** simson


zoltecek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

swieca jest nowa poziom paliwa ustawiałem juz kilka razy i du*a zapłon tez kilka razy i zawsze po ustawieniu jest dobrze przez chwile pozniej znow po staremu.Problem sie pojawia tak ze na poczatku moge dawac mu gaz bez ssania raz odkrece manetke wkreci sie czybko za kazdym kolejnym jest juz tylko muuu muuu muuu złapie ssanie i działa jako- tako na niskich gasnie a na wysokich chodzi ale widze ze stac go na wiece

p.s simson jest nowy ze starych czesci zostały tylko kartery :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz zadnych patentów z tym plywakiem, jakies lutowania albo cos?? moze przez to sie rozregulowuje.. ten slupek jest w dolnej pokrywie i jest prostopadly do dna pokrywy. ja osobiscie nie ustawiam plywaka z ksiazka robie to tak: mam odkrecona pokrywe(bez srubek) skladam go do kupy bez srubek i patrze jaki teraz ma poziom(wazne zeby byl w miare poziomo gaznik.) no i widze ze jest zamaly, a chce do tego slupka wiec podginam blaszke (tych "baniek" nie ruszaj bo mozesz je pokrzywic w bok i beda ocierac o pokrywe i sie wieszac.) no i znow sprawdzam ile jest i tak w kulko przewaznie 2-3 razy go "otwieram" i jush jest ustawione. wazne zeby przed odtwarciem zlac paliwo z wezyka przez ktury ci leci paliwo do gaznika bo jak otworzysz gaznik to paliwo z wezyka zleci ci do komory i jush jest zanizony poziom..

pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu miałem Simsona i pamiętam długo się męczyłem z tym, że słabł, dusił się, nie miał mocy... Ileż to razy gaźink i zapłon był kontrolowany a wszystko było z nimi ok. Okazało sie, że jest to zatkany tłumik :) Po wywaleniu 1,5kg syfu i wywierceniu 3 dziurek (a tak, żeby lepiej ryczał :biggrin: ) chodził jak torpeda. Trzy biegowy a 80 na blat wchodziło. U ciebie pewnie nie to jest przyczyną lecz warto też sprawdzić. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumplowi regulowalem poziom paliwa w simsonie to klnolem rozkrecalem i z krecalem tak w kolko az wreszcie dobrze ustawilem. Ten slupek jest w tym dekielku od dolu gaznika jak odkrecisz ten dekielek i go wyciagniesz to paliwo powinno byc rowno z tym slupkiem. A paliwo masz dobre??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis ustawilem na wysokosc tego slupka i jest tak jak trzeba.. wczesniej dostawal mula jak go przypalowalem bo paliwo nie wystarczalo w komorze:D

 

ps. simson nie jest zlomem. sam tak kiedys myslalem bo sie psul.. potem postanowilem zrobic go do porzadku i jest ok.

tak nigdy nie wolno powiedziec ze simson jest zlomem bo nim nie jest ... jak odpierd**lasz fuszere czyli remont robiony na syfnych czesciach i to jeszcze na odpierd*l sie no to wiesz ... moja stara szwalbinka miala zrobiony remont w 2000 i do 2006 chodzila jak zegarek i po calej zimie jak go wyprowadzilem to 2 szczaly i silnik pryka ;D

Porzadnie zrobiony simson=simson na wieki :D

Nawet w moim pierwszym romecie zrobilem remoncik czyli cylek szlif nowy tlok piescienie docieranie 500km ... bardzo nie przyjemnie i denerwujace ale za to moj romet wytrzymal 2 lata dosyc ostrej jazdy a moj kuzyn w swojej pierwszej jawce mustang zdazyl zrobic 3 albo 4 remonty silnika i jeszcze czesto sie zdazalo ze musialem go ciagnac swoja romecina i bylo ok ...

Jak go zadbasz to sie odwdzieczy ... jak sie cos psuje to nie denerwuj sie bardzo bo to tylko prowadzi do tego ze zrobisdz ta rzecz zle i potem masz inne problemy.

Pozdrawiam i simsony rulezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary remont zrobiłem na nowych czesciach niemieckich nie ma co ty ukrywac ze włozyłem mnustwo czasu i pieniedzy w to gowno i chciałem zeby to jezdziło- jezdzi ale nie tak jak powinno napiszcie mi jaki macie rozmiar dyszy głownej w tym gazniku ja mam 59 i nie wiem czy to nie jest problemem

2 sprawa około połaczenia gaznika z cylindrem jest na gorze taka gumowa zatyczka pod nia jest sroba nie wiem do czego wyglada jak jakic ogranicznik przepływu czegos- czego i ile powinna byc wkrecona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...