Skocz do zawartości

MZ Baghira


Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcowym numerze ŚM jest opisany motocykl MZ Baghira Street Moto. W bardziej lub mniej odległej przyszłości zamierzam kupić właśnie coś podobnego. Najlepiej nówkę prosto z salonu.

 

Ciekaw więc jestem co sądzicie o tej marce i samym moto. Bo ja się przyznam, że o MZ to słyszałem, ale tylko o rodzimych konstrukcjach. A Baghira wnosząc z opisu jest dobrą konstrukcją na najlepszych częściach z całego świata. W Baghirze podobno nawet Yamaha maczała palce.

 

Jeśli odradzacie kupno tego motocykla to jaki polecacie zamiast niego. Mowa o szosowym enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest od yamahy

nie polecam tego moto

za ciężki i cena prawie jak ktm-ów

jak supermoto to lc4 640 lub 625 ewentualnie wyczynowe exc525

lub jakąś husqvarne czy husaberga

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym przemyśleniu.....bo wahałem sie miedzy szosowym enduro i między nakedem.....

bardziej jestem skłonny kupić coś w stylu Hondy Hornet 600.

Post odnośnie Hondy w subforum "Co kupić".

Proszę o informacje odnośnie ceny nowej salonowej Hondy.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Baghira - 26.500 zł.

Odpowiednik KTMa, np LC4 w wer. Supermotard - 37.000 zł (a EXC 525 z dokupionym zestawem SM - 41.500 zł)

Róznica więc jest.

MZ ma naprawdę dobry osprzęt rodem z Japonii, ale przestarzała technologia silnika chłodzonego powietrzem i duża waga rzeczywiście mogą odstraszyć i trącą myszką.

Poza tym ten Sebring wygląda jak stara puszka po konserwie, ale to już tylko kwestia gustu (za to podobno ładnie gada).

Osobiście nie kupiłbym, za 26.000 jest już spory wobór - np roczny LC4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

Dominik, Baghira ma silnik chłodzony płynem. Jest to silnik, który był stosowany w XTZ 660 Tenere i jest po pewnych modyfikacjach stosowany do dzisiaj w ATV YFM 660 R.

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Cześć, Wszystkim.

 

Dominik, Baghira ma silnik chłodzony płynem. Jest to silnik, który był stosowany w XTZ 660 Tenere i jest po pewnych modyfikacjach stosowany do dzisiaj w ATV YFM 660 R.

 

Nara. QuadMan

 

Rzeczywiście, dopiero teraz zwróciłem uwagę. Nie wiedzałem wcześniej :oops:

Sorry za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa bardziej renomowane marki od MZ - to napewno ale moze przez moj sentyment powiem ze jak dla mnie marka ta swietnie sie odbila i produkuje teraz motocykle naprawde swietnej klasy - tak jak zostalo napisane - z najlepszych czesci z calego swiata. Black Panter ma nawet silnik z Yamahy - bardzo sprawdzony i podobno maloawaryjny. Po za tym jest cos w tej MZtce czego inne motococykle nie maja ... Szkoda tylko ze brak mu obrotomierza - to troche dziwne. Ja jestem na TAK dla MZty :D - Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...