Skocz do zawartości

Po zmianie cylindra słabo pali


Bajo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniłem cylinder w swoim Malaguti F-15 na Stage 6 Sport Pro :biggrin: i teraz skuter słabo pali :banghead: . Na rozrusznik z powodu aku zawsze nie chciał ale z kopa palił za 1 razem. Teraz pali za 1 razem jak jest zimny, jak jest ciepły tuż po jeździe też ale jak jest ciepły i postoi 5 min to już za 3 kopem. Z cylindrem wymieniłem też membrany które były w zestawie i dyszę główną gaźnika z 72 na 85. Co muszę zrobić żeby palił jak trzeba? Podnieść iglicę czy cuś?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysze 80 to miałem w skucie na cylindrze 49cc więc 85 to ciut mało , u mnie dopiero na 98 dobrze palił chociaż teoretycznie dysza główna powinna działać od 1/2 gazu.

Jeszcze może być wina zamałego gaźnika

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest tak że, gdy silnik jest zimny potrzebuje więcej paliwa w stosunku do powietrza niż jak jest rozgrzany? Więc jeżeli na zimnym silniku pali dobrze, a na ciepłym gorzej- morał jest porsty. Za dużo paliwa....

Dobrze mówię? Jak nie to mnie poprawcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder zmieniłem trochę wcześniej niż dzisiaj (2 tyg. temu) i już dotarłem ,jest to nicasil. Kopanie 3 razy mnie nie męczy jeżeli o to chodzi ale wolę jednak ,żeby palił za 1 kopem, tak jak było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder zmieniłem trochę wcześniej niż dzisiaj (2 tyg. temu) i już dotarłem ,jest to nicasil. Kopanie 3 razy mnie nie męczy jeżeli o to chodzi ale wolę jednak ,żeby palił za 1 kopem, tak jak było wcześniej.

 

 

kopnij raz a porządnie :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopnij raz a porządnie :icon_rolleyes:

nie ma to jak prosta i przydatna uwaga :icon_biggrin:

W sumie to ja mojego simsona z 1975 roku ktory mial remont silnika w 2000 to w 2006 jak tyknąłem kopki to juz palil ... tak 1/4 kopki i juz pyrkal ... dlatego twierdze ze nowe skutery sa do bani :icon_mrgreen:

Ale cóż a znowu w mojej dt musze porzadnie kopac a i tak nie zawsze lapie za 1 razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litrus nie ma co sie dzwic bo jak walniesz w kopke w dt to obroci jeden raz walem wiec i tak sie dziwie ze pali z jedngo buta jak dt postoi jeden dzien to walne bez ssania i chodzi czasem za 2-3 a ja juz odpali to but i chodzi

 

moze regulacja gaznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...