Skocz do zawartości

Banalna sprawa - duży problem- Virago 750


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

 

Ludzie! Jak postawić moją Virago 750 na stopce centralnej?! Czy jest jakaś technika, sprawdzony sposób?! Podchodziłem do tego już parokrotnie i za każdym razem moje starania spełzły na niczym... Motocykl nie jest lekki (ok. 250kg. w stanie gotowym do jazdy), a wiec bez odpowiedniej techniki się chyba nie obejdzie :biggrin:

 

Z góry dziekuje wszystkim majacym cos do poweidzenia w tym temacie :buttrock: :buttrock:

 

Pozdrawiam!

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ale nie rozumiem Twojego problemu.Jesteś taki szczypior czy co?

Przecież do tego nawet nie trzeba dużo siły.Stajesz prawą nogą na stopkę ,lewą ręka za kiere,prawą za jakiś uchwyt z tyłu ...... nogą naciskasz stopkę w dół,rękami ciągniesz moto do tyłu.To proste jak 3m sznurka w kieszeni :notworthy: .Bardziej sie skup na naciskaniu stopki stopą.Musi sie udać bez problemu i bez dużego wysiłku.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do sukcesu jest tu mocne i energiczne dociskanie stopki nogą. Musisz stanąc na niej CAŁYM ciężarem, jakbyś chciał ją wbić w ziemie, a jednocześnie ciągniesz za kierownicę do góry i do siebie.

Ja tez nie potrafilem stawiac Bandziora. Ktos mi raz pokazał, i wszystko stało się banalnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura:

- kierownica w lewo do oporu,

- prawa stopa naciska centralną podstawkę,

- maszyna musi być w pionie, czyli obie nóżki podstawki muszą być oparte na podłożu,

- lewa ręka ciągnie kierownicę do tyłu,

- prawa ręka ciągnie maszynę do góry i do tyłu,

RĘCE PROSTE W ŁOKCIACH!

NIE BRAĆ NA BICEPS!

- prawa stopa wciska ramię podstawki w dół,

- plecy proste, nie garbić się,

Tak jak wspomnieli wyżej koledzy, stopa ma wciskać podstawkę w podłoże, zas ręce proste w łokciach ciągną.

Czyli coś jak martwy ciąg na jednej nodze.

Przy zachowaniu takiej procedury, lewa noga nie musi stac na jezdni, może być w powietrzu.

Wsio.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

nie siłą a sprytem :buttrock:

lewa ręka na kierownicy, moto w pionie, prawa noga na stopkę a prawa ręka za ramę pod siedzeniem

i w momencie jak stajesz na stopce targasz moto prawą ręką do góry

jeśli się boisz że poleci poproś kogos niech za pierwszym razem stanie po drugiej stronie - ale bez strachu na twardym podłożu Virago stoi pewnie

Pozdrawiam Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam tych co wydaje im się , że to banalna sprawa do mojej XV-ki

 

Centralka jest tak ..... pomyślana że szok!

Nie ujeden się juz poddał.

Ja to jakoś rozpracowałem ale żyłka może w du... pęknąć z wysiłku.):D:):biggrin:

 

Centralka poszła w kont!

Szkoda kg.

 

Kumpel z taka samą XV-ka zawsze po mnie dzwoni jak chce moto postawić na centralę.!:)

Pozdrawiam

 

Trening czyni mistrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już takie tematy, wystarczy poszukać.

 

Zresztą rady niektórych kolegów wydają mi się wyjątkowo bzdurne. Po kiego ch... ciągnąć do tyłu?

Energicznie naciskamy na stopkę, prawą ręką podnosimy tył motocykla za ramę bądź uchwyt pod siedzeniem a lewą trzymamy kierownicę na wprost (wszelki skręt tylko zwiększy opory przesunięcia w tył przedniego koła).

 

Stawiam w ten sposób różne sprzęty, moją Hondę też (ok. 250kg)

 

Niewykluczone że virówka jest niewyważona pod tym względem i faktycznie trudno ją postawić...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virówka jest świetnie wyważona i stawia się ja na centralkę banalnie prosto. Nie jestem żadnym siłaczem (58 kg żywej wagi), a swoja XV1000 stawiam w kapciach. A prawa ręka nie ciągnie do góry, tylko do tyłu. Jeśli masz oparcie, najlepiej jest chwycić właśnie za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyważenia virówki to nie wiem jak jest...

 

Ale te ciągnięcie PRAWĄ ręką do TYŁU zamiast do góry podczas stawania na stopca to musicie mi kiedyś pokazać :biggrin: bo jakoś moja wyobraźnia tego nie trawi...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi! :) :)

 

Jak tylko jutro odśnieżę wejście do garazu to wezmę sią za stawianie Virażki na centalna stopke. Myślę, że z tegorii powiedziano już wszystko - czas na moją praktykę.

 

Jeszcze raz wszystkim bioracym udział w temacie dziekuje. :D

 

Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...