Skocz do zawartości

Wyskoczylem dzis w mrozie na moto


lonek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po tygodniowym postoju dzis odpaliłem moto. Zaoałił z pierwszego, ale nei wkrecił sie od razu na wyskokie obroty (był na ssaniu odpalany). Tak sie zastanawiam jako kompletyny laik czy nie trzeba go po dłuzszym postoju odpalic na PRI - tak sobie pomyslałem (a tak wogole do czego onsłuzy ten PRI, cos słyszałem ze jak dłuzszy postoj). Przejechalem sie, nie szczelny kask wieja okropna. Po powrocie zauwazyłem, ze na okienku od oleju od wewnatzr pojawiła sie rosa - cos chyba nie tak, nie powinno byc tak. Co wy na to szczegolnie mnie ta rosa zaniepokoiła. Bede wdzieczny za odpwoeidz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa powiadasz... A jak jeżdzisz puszką o tej porze roku to szyby Ci parują??

 

Nie rozumiem :lalag: Poprostu rosa jest od wewnatrz widac. Ja na chłopski rozum, "rozumuje" ze jednak wilgoc sie wytraca, ale czy to jest naturalne? Ma prawo we wnątrz? Bede wdzieczny za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "chłopski rozum", czy też zgodnie z zasadami fizyki, im wyższa temperatura, tym więcej wody w powietrzu rozpuścisz... Dopóki nie rozgrzejesz silnika do odpowiedniej temp. To wilgoć z ciepłego powietrza w jego wnętrzu będzie osadzać się na chłodniejszych ściankach karteru. A zwłaszcza na czymś takim jak okienko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonek22 ty to twardziel jesteś. Też bym z chęcią pośmigał ale śmieg i lód u mnie na ulicach. Pozdrawiam

Moze i twardziel :) ale chcialem sie przejechac zeby te "wilgoci" wywalic z oleju, widocznie trzeba dłuzej smigac, ale juz nie wytrzymałem: oko mi przewiało i w palec zmarzłem :cool: czym predzej do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do rosy to wiesz ze w powietrzu również jest woda . Jesli jest tam wyoka wilgotnosc i bedzie ciepło to tej rosy nie bedzie ale jak sie zatrzymasz i bedzie zimno to oczywiscie wilgoć sie skropli :buttrock: PRI juz wiesz do czego jest . A co do jazdy to twardy jestes ;P U mnie sniegu po kolana ale bede próbował powalczyc moją RMX na sniegu :) Pozdrawiam :lalag:

Edytowane przez Mkorwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...