Skocz do zawartości

TANI remont!!!!


maciek251
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początek chciałem pozdrowić wszystkich czytających tego posta-jestem nowy na forum:)

 

A teraz do rzeczy: dlaczego części do motocykli są w Polsce tak cholernie drogie? W zeszłe wakacje robiłem remont cb400n-brał olej jakoś w ilości ok1l na 100km(nie zapomniałem tu jednego zera), jak sie okazalo na jednym cylindrze było ok8atm a na drugim z4 juz dokładnie nie pamiętam. Do tego sie okazało że pierścienie na obu cylindrach są różnej konstrukcji,głowica do remontu.

Nie licząc remontu głowicy za same części typu tłoki, pierścionki, sworznie chcieli w różnych serwisach Hondy mniej więcej 1300zł, a jeszcze trzeba doliczyć cenę szlifu.

Wtedy zakombinowałem i mam co następuje: tulejowany cylinder (80zł z duuuużą zniżką), tłoki stare, pierścienie od punto 1,2 (wystarczyło spiłować minimalnie na zamkach-coś koło40zł). Całość poskładana przejechała już 6000km i oleju nie bierze-no może minimalnie.Rozwiązanie to nie podoba mi się lecz przy cenach jakie panują na Polskim rynku-wspomniane 1300zł, uważam za uzasadnione tym bardziej, że jeżdżę dość mało i bezsensem byłoby ładować taką kasę.

Ostatnio trafilem na 2 stronki jedna bikebandit.com w USA i tam za te same części płaci się równowartość 600zł +wysyłka oraz davidsilverspares.co.uk gdzie wychodzi nawet 500zł!!! Sprawę "złodziejskiego" podejścia do klientów przez rodzime serwisy przemilczę-jak można windować cenę 2 krotnie??!! Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Części sa tak drogie dlatego, że niestety motocykl jest u nas w dalszym ciągu towarem luksusowym.

Np. na zachodzie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Sieć serwisów, warsztatów czy sklepów jest o wiele lepiej rozwinieta.

Jest więc silna konkurencja.

U nas nie masz tak wielkiego wyboru.

Części nie lezą w magazynach. Nie opłaca się to nikomu.

Musimy sprowadzac na zamówienie itp..

To niesie za sobą podwyzszenie kosztów.

Części sprzedaję się mało więc i cenkę mozna sobie podnieść!

Po za tym tak jak ju zpisałem u nas nie ma konkurencji.

Ceny mogą być wysokie! Jak Ci się nie podoba to sobie szukaj gdzieindziej.- Takie jest niestety u nas podejście.

Po za tym nie dziw się , ze w serwisie sa wysokie ceny.

Tak zawsze było i bedzie.

Podobnie sytuacja ma si,e z samochodami itp..

 

 

To się w końcu powoli zacznie zmieniać.

 

Tak mi się wydaję.

Pozdrawiam

 

 

Wpadnij do powitalni! ):notworthy::):icon_razz:

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...