Skocz do zawartości

Kask na Cruisera


jabsei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyciemniane okulary, które są w zestawie też są niczego sobie.

Tez mam TR1 i po całym sezonie 2006 mogę powiedzieć, że się sprawdził. Ale szczękę założyłem tylko raz, a i to zaraz zdjąłem bo było za cicho :smile:

Ale porysowała mi się blenda od chowania i opuszczania - sprzedawca stwierdził, że jest źle wyregulowana i obiecał szybką wymianę w ramach gwarancji. Właśnie się zbieram żeby go zapakować i wysłać.

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nallepiej mieć dwa kaski - otwarty i zamknięty. Na pewno bezpieczniejszy będzie ten ze szczęką niż otwarty, ale w naprawdę gorące dni w otwartym czujesz się lepiej. Przy niskich temperaturach kask zamknięty na pewno będzie bardziej komfortowy. To że "nikt" nie jeździ na cruiserach w kaskach zamkniętych, to legenda. Sporo motocyklistów używa takich kasków na tego typu motocyklach. Ważnym jest to aby obydwa kaski były bezpieczne, a nie tylko je udawały. W razie wypadku mogą uratować twoją skórę(czytaj głowę!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że "nikt" nie jeździ na cruiserach w kaskach zamkniętych, to legenda. Sporo motocyklistów używa takich kasków na tego typu motocyklach. Ważnym jest to aby obydwa kaski były bezpieczne, a nie tylko je udawały. W razie wypadku mogą uratować twoją skórę(czytaj głowę!).

 

Ja jezdze w szczekowcu Caberg Justissimo.

Lezy dobrze, szybka nieco paruje ale w zasadzie na postoju. Ja juz rusze to para znika.

Szczeke mozna zdjac i robi sie otwarty tylko, ze z dosc mala szybka.

Oczywiscie mam blende przeciwsloneczna co sobie bardzo cenie :icon_mrgreen:

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100punktów czym się różni kask NOLAN N41 CLASIK PLUS od NOLAN N41 GENESIS , tylko nie piszcie że ceną bo to wiem!!!! ;) Może tu jest pies pogrzebany jeśli chodzi o pranie wkładu!!!Różnica cenowa między nimi to prawie 100pln!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam kask otwarty z dopinanym daszkiem i jest OK. Tylko przy prędkościach już od 110km/h daszek zaczyna podbijać głowę do góry. Próbowałem opcję z szybką, ale noszę soczewki kontaktowe a pod szybką są jakieś dziwne wiry powietrza, że wywala mi soczewki z oczu. Rozważam pomysł kasku zamkniętego, tylko nie bardzo wiem, czy normalny szczękowiec czy podnoszony. Nie wiem, który lepszy, ale na gorszą pogodę czy chłodniejsze dni na pewno by się przydał. Otwarty owszem, na piękną, letnią i słoneczną pogodę jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kasku to teraz mam zamiar kupić sobie airoh tr 1 - bo szyba odeszła przy drifterku raczej na zawsze

a w cabergu freedom oraz orzeszku - te do tej pory posiadałem no nie da sie jezdzic 120 - bez szyby - jasna cholera jak wieje no kask zełba sciąga - okulary spadaja i łzy normalnie wyciska.

I trudno tak przejechac 200-300 km

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kasku to teraz mam zamiar kupić sobie airoh tr 1 - bo szyba odeszła przy drifterku raczej na zawsze

Ja kupowałem tutaj http://tinyurl.com/scwpj - nie wiem, czy znajdziesz gdzieś taniej. Przyuważ, że szyba jest dość krótka - lepiej się nie uśmiechać w czasie jazdy. Chyba, że będziesz jeździł ze szczęką - ale jeżeli przyzwyczajony jesteś do otwartego - to wątpię.

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100punktów czym się różni kask NOLAN N41 CLASIK PLUS od NOLAN N41 GENESIS , tylko nie piszcie że ceną bo to wiem!!!! :) Może tu jest pies pogrzebany jeśli chodzi o pranie wkładu!!!Różnica cenowa między nimi to prawie 100pln!

 

Nie przegladalem sie im wiec strzelam z glowy...

Czesto ten sam model kasku ma rozne ceny w 1 sklepie ze wzgledu na malowanie.

Zatem malowanie standardowe (1 kolor) jest zazwyczaj tanszy niz ten sam kask z grafika.

Kask z grafika czesto rowniez ma nieco zmieniona nazwe.

Stad widzialbym nazwy Classic i Genesis przy tym samym Nolanie.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...