Skocz do zawartości

Kask na Cruisera


jabsei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie szczekowiec na crusierze to tragedia i porazka i co z tego ze praktyczne jezeli ktos w tym wyglada jak ...

na power cruisera to jeszcze ujdzie

ale na cruisera to tylko otwarty klasyczny

jak kupisz dobry to ta szyba ktora sie opuszcza jak sie jedzie jest na tyle szczelna ze jest spoko a od dolu ci nie bedzie wwiewac jak bedziesz mial szybe przy motorze i wtedy mozna szybko i sprawnie sobie pomykac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caberg Downtown-moja żona ma, kosztuje jakoś koło 600PLN, my kupiliśmy na bazarze za 500.

Nowy model nma blendę przeciwsł. wysuwaną spod skorupy, poprzednia miała na wierzchu.

Kształt to rzecz gustu, mnie odpowiada, jak dla mnie jest też wygodny. Teraz mam Jet Insidera, tej samej firmy. jedyeny minus to że trochę rozbił się w środku. Ale o Downtown pomyślę na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym, szkoda ze u nas nie ma wersji chrom, ktora wiedzialem na stronach Airocha :bigrazz: a ja sie sprawuje po zdjeciu szczeny i jak z jej zdejmowaniem,proste jak wymiana szyby? czy czeba sie napocic ze srubowkretem? :crossy:

Praktycznie cały sezon jeździłem bez szczęki. Jak raz ją założyłem to było aż za cicho. Zdejmuje/zakłada się ją w minutę bez żadnych narzędzi. Czarny mat też nie jest brzydki :(

Edytowane przez Virek
240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ja tego Nolana z VPS-em wybierałem pól roku i nie żałuję...

 

Te same walory co szczekowy Airoh ale w srodku bardziej

anatomiczny i komfortowy, hałas ten sam no moze troche lepiej

słychac własny silnik ale nigdzie nic nie wieje a przy podniesionej

szybie jedzie przyjemniej niż z podniesiona szczeka::bigrazz:)

 

Na lato mam Lazera Be-Popa, - uszy do polowy odkryte,

daszek i szybka chowana, wyglada prawie jak orzezszek

ale daje prawidlowa ochrone. polecam.

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz ja mimo wszystko zamierzam jezdzic bez szyby na bike'u, na zime pozostaje mi szczekowy, bo ROZUMIEM, ZE BEZ SZYBY W OTWARTYM MIMO SZYBKI BEDZIE MI PODWIEWALO OD DOLU :bigrazz: :crossy: :(

AGV-a bede musial oddac bo nie bede z nim walczyl :( i przyjdzie mi chyba kupic BMW: http://www.bmw-motorrad.co.uk/gb/en/index.html (cena oczywiscie jak to u BMW, ale chyba porzadny i ladny jest bardzo :crossy: ) bo Nolan nie robi w czarnym macie, a po malowaniu to widzialem, ze lakier potrafi ladnie zejsc :evil: w Cabergach i Airohach nie podoba mi sie za duzo kolorow, juz ich loga sa za kolorowe :(

a na przyszly sezon dokupie cos otwartego, chyba orzecha na miasto z odslonietymi uszami, coby nic zaklocalo soundu bike'a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 10 czy 12 tys. przejeździłem na Dragu w Jetcie. Na ogół z podniesioną szybką. Na początku tego sezonu zafundowałem sobie szczękowca AVG. Akceptuję siebie w szczękowcu, więc chyba tak już zostanie. W szczękowcu podobnie, jak wcześniej w Jetcie jeżdżę z podniesioną zazwyczaj szczęką. Wiem, ze to pewnego rodzaju niekonsekwencja, ale mi to pasuje, a o to przecież chodzi. Natomiast integral na cruisera to moim zdaniem ... hmmm .... nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 10 czy 12 tys. przejeździłem na Dragu w Jetcie. Na ogół z podniesioną szybką. Na początku tego sezonu zafundowałem sobie szczękowca AVG. Akceptuję siebie w szczękowcu, więc chyba tak już zostanie. W szczękowcu podobnie, jak wcześniej w Jetcie jeżdżę z podniesioną zazwyczaj szczęką. Wiem, ze to pewnego rodzaju niekonsekwencja, ale mi to pasuje, a o to przecież chodzi. Natomiast integral na cruisera to moim zdaniem ... hmmm .... nie bardzo.

 

Nie bardzo to się człowiek czuje po przejażdzce w zimny deszczowy dzień. Ja czasem smigam w integralnym kasku i prawdę mówiąc mam gdzieś co sobie ktoś myśli. Liczy sie to żeby mi się podobało i było wygodnie :crossy: A na codzień śmigam w Nolanie N 40 :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego Nolana N42, czarny mat. Długa szyba poniżej brody, kilka położeń szyby, blenda na wierzchu to zalety. Głośno to wada.

 

BTW, chcę popolemizować z niektórymi opiniami tutaj przedstawionymi, że jak blenda jest w środku to lepiej niż na wierzchu... Otóż nic bardziej błednego. Policja szwedzka właśnie wyrzuca Schuberthy własnie z tego powodu. Dlaczego ? Ano jak nie daj Panie Boże zdarzy się wywrotka i uderzenie kaskiem to ta opuszczana blenda w środku ma dziwną tendencję do... ścinania kawałka nosa. A bez nosa wygląda się wiadomo - nie za pieknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msz nieprecyzyjne informacje, Nolan ma w swojej ofercie dwa czarne matowe kaski N 42 Geesis-13 i N 31 Flashback Plus-55.

 

Chodzilo mnie o szczekowe w czarnym macie :bigrazz: na zime, nie majac szyby stwierdzilem ze szczekowy bedzie jedynym rozwiazaniem :crossy:

 

Mam nowego Nolana N42, czarny mat. Długa szyba poniżej brody, kilka położeń szyby, blenda na wierzchu to zalety. Głośno to wada.

 

BTW, chcę popolemizować z niektórymi opiniami tutaj przedstawionymi, że jak blenda jest w środku to lepiej niż na wierzchu... Otóż nic bardziej błednego. Policja szwedzka właśnie wyrzuca Schuberthy własnie z tego powodu. Dlaczego ? Ano jak nie daj Panie Boże zdarzy się wywrotka i uderzenie kaskiem to ta opuszczana blenda w środku ma dziwną tendencję do... ścinania kawałka nosa. A bez nosa wygląda się wiadomo - nie za pieknie..

 

czyzby niemcy sie mylili i zrobili cos niebezpiecznego.. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kwintesencja doskonałości :icon_mrgreen: Bynajmniej dla mnie ...

Caberg 285 Freedom noo po prostu miód z boczkiem :P

 

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...