Skocz do zawartości

RF 600 - wysokie obroty


cenderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kąd kupiłem moto miało wyższe obroty niż powinno mieć, z tym że max do 2 tysi dochodziło. Ostatnio w te chłodniejsze dni na rozgrzanym silniku obrotu włażą mi prawie na 2,5 tysia. Z 4t nie miałem nigdy wczesniej do czynienia, nie wiem jak się za to zabrać.

 

Linka gazu się nie zacina, ssanie też ok. Może to być spowodowane brakiem regulacji gaźników? (osobiście jeszcze tego nie robiłem).

 

Ewentualnie mogę jakoś ustawić te obroty?

 

Z tymi regulacjami i wymianami chciałem się wstrzymac do wiosny aby mieć wszytko świeże na sezon 07 i nie wiem co teraz robić.

 

Archiwóm mi nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty możesz sobie samemu wyregulowac wspulnym dla wszystkich gaźników cięgnem czy pokrętłem.

O każdej porze dnia i nocy :biggrin:

To jest pokrętło które możesz bez obaw dokręcac odkręcac.

Nie mam RF-a ale wydaje mi sie , ze kazde moto ma taka regulacje

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem cynk że po lewej stronie motocykla pod ramą ma być jakieś pokrętło do regulacji :biggrin: . Chyba wiem już gdzie to jest, znalazłem tylko 1 pokrętło :D .

 

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś mądre rady to zapraszam do dyskusji :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

też mam rf600 i problem podobny stym ze u mnie wzrost obrotów pod 2000rpm występuje jak silnik jest bardzo rozgrzany np. po jezdzie tylko po mieście obroty troche skaczą z 1500 nawet do 2000.

po rozmowie ze specami wynika że należało by zrobic synchronizacje gazników i ewentualnie zajrzec do rozrządu a dokładnie do łancuszka czy nie jest zbyt wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

też mam rf600 i problem podobny stym ze u mnie wzrost obrotów pod 2000rpm występuje jak silnik jest bardzo rozgrzany np. po jezdzie tylko po mieście obroty troche skaczą z 1500 nawet do 2000.

po rozmowie ze specami wynika że należało by zrobic synchronizacje gazników i ewentualnie zajrzec do rozrządu a dokładnie do łancuszka czy nie jest zbyt wyciągnięty.

 

Tak samo miałem jeszcze w wakacje. Obroty skakały z 1500 na 2000 z przewaga na 2000tysie :bigrazz: . Teraz ustawiłem aby na rozgrzanym było te 1400 +-100rpm., zobaczymy czy będzie w ogóle odpalać i jak to będzie wyglądać na zimnych itd.

 

Co do rozrządu to mam przejechane 45 tyś i chyba najwyższy czas się za to zabrać, więc to może być to...Synchro nie robiłem i poprzedni właściciel też raczej nie robił.

 

A regulacja zaworów? Może to też mieć wpływ na to?

 

Pozdr.

Edytowane przez cenderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenderr ustaw obroty na okolo 1100 nie potrzebne sa takie wysokie,reguluj wolne obroty na nagrzanym silniku...Regulacja zaworów nie ma wplywu na obroty silnika ale na jego zywotnosc ma wplyw...Na wiosne oddaj moto do specjalisty i niech Ci to wszystko porobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obniżyłem trochę te obroty i sprzęt trochę gorzej zapala. Dodam że motocykl stoi jeszcze na Parkingu na zimnym powietrzy więc chyba każdy miałby problemy z odpalaniem. W każdym razie jakoś zapala, co ciekawe wcześniej jak miałem 2tysie rpm i załączał się wiatrak to obroty schodziły na 1500. Teraz jak mam te ok 1400 to w momencie gdy załącza się wiatrak nie ma spadku obrotów :bigrazz: , super.

 

Na wiosnę obowiązkowo full opcja serwisowa :crossy: . Nie warto oszczędzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...