Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 600 (ZZR600)


Gość Hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

looknij sobie tego linka http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZZR,600,leg...cinak,2175.html

a poza tym poszperaj na 4um, bo byly juz takie tematy w ktorych poruszany byl wlasnie "problem" zakupu ZZR'a lub tez skonfrontowanie go z konkurencyjną cebrą F2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada 2 bieg > to znaczy wyskakuje, 3 panewka czesto ulega zatarciu, trzeba uwazac na gniazda zaworow ( ogulnie motocykl ten nie nalezy do bezawaryjnych ale jewst dosc tani)

Do hondy cbr f2 a tym barziej f3 kawie daleko. To ze jest to motocykl z owiewkami nie znaczy ze jest to scigacz. Nalezy go raczej traktowac jak szybkiego turystyka. Gdyby los sprawil ze musial bym kupic kawe to juz ZX 6R , a w zyciu nie ZZR-a

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada 2 bieg > to znaczy wyskakuje, 3 panewka czesto ulega zatarciu, trzeba uwazac na gniazda zaworow ( ogulnie motocykl ten nie nalezy do bezawaryjnych ale jewst dosc tani)

Do hondy cbr f2 a tym barziej f3 kawie daleko. To ze jest to motocykl z owiewkami nie znaczy ze jest to scigacz. Nalezy go raczej traktowac jak szybkiego turystyka. Gdyby los sprawil ze musial bym kupic kawe to juz ZX 6R , a w zyciu nie ZZR-a

 

 

POmyliłeś z zzr 1100. W 600 3 panewka nie stwarza problemów. Wygodny, bezawaryjny i komfortowy szybki turystyk. Dla niskich chyba jedyna opcja wśród plastików bo ma bardzo nisko kanapę - chyba 77 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot, jak to mówią, każdy żyd swój towar chwali, może napisz jak się ma napinacz rozrządu w cebrze? Ja nie narzekam na swojego zygzaka. Moto mi odpowiada, jak narazie bezawaryjny. Proponuje szukać produkowany po 93 lub 95 roku, bo w nich wszystkie usterki które mogły się pojawić zostały usunięte. Zygzaka z F2 można spokojnie porównywać i nie znam zwyciężcy. NAtomiast F4 to już nowsze wydanie i proponuje to przyłożyć do ZX6. Osobiście jak dla mnie bez wachania wziałbym ZX6 zamiast cebry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventura to nie tak ze kazy swoj model chwali. Wiem ze CBR F4i jest o niebo lepsza od mojej nie mowiac juz o 954 :wink:

Mowisz ze motor jest bezawarjny, a pozwol mi zapytac ile ( i jak ) nim przejechales?

Porownywanie zygzaka do F2. Podam Ci kilka przyczyn dlaczego nawet nie warto tego robic

- F2 zawsze byl uznawany za wzor swojej klasie co potwierdzily testy dlugodystansowe w fachowej prasie( niska awaryjnosc i niezawodnodnosc nie podlega dyskusji)

- F2 w 94 roku zloil tylek wszystkim 600tkom a takze suzyki gsx750r i kawie ZX750R

- wieksza masa niz w CBR F2

- CBR chetnie jest wykorzystywana przez stunterow ( co swiadczy o jej zaletach i trwalosci ) a nie widzialem jeszcze zeby ktos w taki sposob wykorzstywal ZZR 600

- ZZR przy CBR to raczej turystyczny tapczan o sportowym zacieciu....

A potem pojawila sie CBR f3, f4 a zygzak pozostal w niezmienionej formie.

Kawy dopiero uzyskaly godna niezawdnosc z modelem 636 i dopiero ten model mozna porownywac z CBR f4i :biggrin:

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot ja mam swój 2 sezon, łącznie zrobiłem 17 tys km,kupiłem go z niemiec ze stanem licznika 41 tys, wymieniłem opony:-), raz trzeba było ustawić zawory, zsynchronizować gażniki i...... tyle.Napęd mam dalej ten sam i sezon jeszcze pojezdzi, łożyska dalej dobre, wszystkie biegi mam. Jezdze w miare normalnie, troche sie na kole bawie, raczej jazda po okolicy tak do 150 km. Jezdziłem w grupie i cbr600 czy gsxr 600 mi nie uciekały wiec nie opowiadaj bajek że honda to i tamto i rakieta a pierdopedy pokroju kawasaki to złom, a pozatym pozycja za kierownica zzr jet bez porównania lepsza, i jeszcze ciekawostka w szybkich łukach zzr jest od hondy lepszy(dłuzszy , cięższy lepiej sie prowadzi) a ja po winklach lubie smigac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze kiedys "zgubisz biegi", ale ten przebieg o ktorym mowisz jest raczej maly i dlatego byc moze niektore wady jescze wyjdą ( zycze Ci zeby nie wyszly).

Droga to nie tor i nie ma znaczenia czy jedziesz w towarzystwie 600ccm ktore maja, 100, 110lub 120KM, chyba ze naprawde wykorzystujecie 100% potencjalu silika i zwiechy.

Nigdzie nie napisalem ze ZZR to zlom, zasygnalizowalem jednak ze to nie to co CBR 600. Odpowiedz mi czemu nikt do stuntu nie wykorzystuje ZZR? Dlaczego CBR 600 w kazdym przedziale wiekowym sa tak drogie, i dlaczego w Posce jak i w innych krajach klasa 600 jest zdominowana przez CBR?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze kiedys "zgubisz biegi", ale ten przebieg o ktorym mowisz jest raczej maly i dlatego byc moze niektore wady jescze wyjdą ( zycze Ci zeby nie wyszly).

Droga to nie tor i nie ma znaczenia czy jedziesz w towarzystwie 600ccm ktore maja, 100, 110lub 120KM, chyba ze naprawde wykorzystujecie 100% potencjalu silika i zwiechy.

Nigdzie nie napisalem ze ZZR to zlom, zasygnalizowalem jednak ze to nie to co CBR 600. Odpowiedz mi czemu nikt do stuntu nie wykorzystuje ZZR? Dlaczego CBR 600 w kazdym przedziale wiekowym sa tak drogie, i dlaczego w Posce jak i w innych krajach klasa 600 jest zdominowana przez CBR?

 

Nie wiem jak Ty ale ja jadąc w grupie nie odpuszczam nawet tysiącom i biore z silnika to co producent zaoferował. I przyznam szczerze że wcale nie czuje się gorszy a co więcej nie raz hondy wąchały spaliny :) A kto Ci to naopowiadał bajek że cebry zdominowały klase 600? Jak dla mnie to ta klasa jak narazie przechyla się na korzyść gsxrów albo zx6 albo R6 ale o hondzie pierwsze słysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowe lub niezbyt wiekowe motocykle to prym chyba wioda R6 i GSX-R600. No ale jesli chodzi o te starsze z lat 1991-1998 to tu dominuje Honda CBR 600. Natmist w wyzszej klasie pojemnosciowej na pierwszym miejscu jest CBR 929 i 954. U mnie w Bialymstoku zadko spodkasz na drtodze R1 lub gixera 1000 natomist CBR 929 i 954 jest jak mrowek. Zeby nie byc goloslownym pezkopiowalem z allegro liczbe sprzedawnych motocykli. Rzuc okiem:

Honda (270)

Kawasaki (135) !!!!!

Suzuki (217)

Yamaha (352)

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot wez przestań, myślałem że powaznie podyskutujemy a ty bajki opowiadasz. ............................VW Golfów też najwięcej sprzedają, 2 najwięcej jezdzi, fakt dobre auta(honda też)ale żeby od razu do tego ideologie dorabiać, weż siadnij w samolot i lec na zime do ciepłych krajów.

Edytowane przez Konował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sprzedaje> ktos kupuje > a na koncu ktos tym jezdzi

Ideologia moze za odwaznie wymyslana ale cos w tm jest ze 600 hondy kroluja na drogach.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowe lub niezbyt wiekowe motocykle to prym chyba wioda R6 i GSX-R600. No ale jesli chodzi o te starsze z lat 1991-1998 to tu dominuje Honda CBR 600. Natmist w wyzszej klasie pojemnosciowej na pierwszym miejscu jest CBR 929 i 954. U mnie w Bialymstoku zadko spodkasz na drtodze R1 lub gixera 1000 natomist CBR 929 i 954 jest jak mrowek. Zeby nie byc goloslownym pezkopiowalem z allegro liczbe sprzedawnych motocykli. Rzuc okiem:

Honda (270)

Kawasaki (135) !!!!!

Suzuki (217)

Yamaha (352)

 

Sam mi racje przyznałeś. Kicz się sprzedaje a to co dobre każdy sobie zostawia na lata. To są dobre dane statystyczne. Wiem doskonale że dobrej sprawdzonej kawki nikt od tak nie sprzedaje a padaki najczęściej obijane i klepane są wyjątkowo opylane i na I miejscu sprzedawanych przez zniesmaczonych właścicieli którzy zamiast rozkoszować się jazdą jeżdżą w kółko pomimo trzymania kierownicy na wprost :) . Taki los, Patrz na te dane od tyłu. Im większy kicz tym więcej ludzi się tego pozbywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Panowie ja mam pytanie co do małego zygzaka. Czy silnik w nim powinien chodzić cicho jak odkurzacz? Bo znajomy motocyklista ma CBR'ke 600, której silnika w ogóle nie słychać, a w mojej ZZR słychać troche silniczek, tak jak by stukało. Właściciel cebry wmawia mi, że kawasaki tak mają, zawory mam w porządku. Więc jeśli nie jest to normalne, co może być powodem stuków? Biegi wchodzą bezproblemowo, olej w silniku jest.

 

Z góry dzięki za odp,

 

Pozdrawiam,

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...