Skocz do zawartości

Kontrolka oleju XJ600N '95


kriss.g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... jeżdżę Yamahą XJ600N '95 od miesiąca z okładem, przejechałem może z 600 km, zauważyłem dziwny objaw, jeśli po uruchomieniu zimnego silnika ruszam to po krótkim czasie zapala sie czerwona kontrolka oleju. Gaśnie dopiero jak wyłączę silnik i po jakims czasie uruchomię znowu.

... Objawu tego nie ma gdy motor pochodzi kilka minut bez ruszania nim. Nie zapala sie także w czasie jazdy na rozgrzanym silniku.

... Dodam że poziom oleju jest po środku okienka. Oleju co prawda nie wymieniałem (czekam na przerwę w sezonie). Oleju nie gubi, nie spala (tzn nie ma objawów niebieskiego dymu z rur) ...

... jakies propozycje co do powodów powyższego ?? Przyjmuję także krytykę ... :(

 

ps. szukałem w historii forum ale nic nie znalazłem podobnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XJ jest to kontrolka poziomu a nie ciśnienia oleju i zwłaszcza na zimnym silniku pomimo że stan oleju jest w normie olej jest za lepki i nie spływa wystarczająco szybko,dolej troche oleju powinno pomóc a jak nie to musisz wyczyścić ewentualnie wymienić czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

XV ma ten sam problem.

Zimny gęsty olej nie krąży tak jak powinien.

Jak sie nagrzeje wszystko OK!

Nie zalewaj ponad dopuszczalny poziom.

 

Jak jest moto zimnie to nie ciśnij tylko delikatnie przyspieszaj.

Wyjdzie to na zdrowie twojemu silnikowi a Ciebie nie będzie wkurzała kontrolka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem. Myslalem ze to czujnik uszkodzony ale jak sie okazalo dziala dobrze tylko oleju troche ubylo (no moj sobie troche lubi lyknac :( ). Wiec dolalem tak prawie na rowno z gorna kreska w okienku i problem znikl. Wiec jezeli zapala mi sie ta lampka to wiem ze motor sobie troche oleju spalil i trza dolac. Zobaczymy jak sie bedzie zachowywal po wymianie oleju na nowy w przyszlym sezonie.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem. Myslalem ze to czujnik uszkodzony ale jak sie okazalo dziala dobrze tylko oleju troche ubylo (no moj sobie troche lubi lyknac :D ). Wiec dolalem tak prawie na rowno z gorna kreska w okienku i problem znikl. Wiec jezeli zapala mi sie ta lampka to wiem ze motor sobie troche oleju spalil i trza dolac. Zobaczymy jak sie bedzie zachowywal po wymianie oleju na nowy w przyszlym sezonie.

pzdr.

... dzięki :biggrin: zobaczymy co będzie po wymianie ... tylko zawsze mnie uczono żeby nie lać do górnej kreski ... więc zobaczę najpierw na środeczku jak nie będzie grało to najwyżej doleję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zawsze mnie uczono żeby nie lać do górnej kreski ...

 

 

Lej do górnej kreski :-). Po to ona jest. Jakby miała byc niżej, to by ją tam umieścili. Chcesz być "poprawny politycznie" daj 3/4 :-). Ale więcej niż poł, bo przy niskich wartościach czujniki w motocyklach Yamaha XJ 600 potrafią wariować.

 

po wymianie oleju na nowy w przyszlym sezonie.

 

Olej wymień teraz, przez zimą, właśnie na przyszły sezon.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...