Skocz do zawartości

budowa sprężarki do malowania moto.


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie mam ten temat dać , więc dałem go tu. Myślę że wielu z was może mi pomuc, więc pisze. Chciałbym zbudować spręzarkę, któą mógłbym zasiliś pistolet do malowania moto a także klucz pneumatyczny, mam jedną sprężarkę z butlą około 45l, ale jest za mała, a ciśnienie jakie daje to około 3atm. Jak się domyślacie chciałbym zrobić to jak najmnijeszym kosztem.... od czego mogę zaadoptować zbiornik około 90-100l tani i odpowiedni(myślałem o zbiorniku od instalacji gazowej samochodu, ale nie iwem jakie ciśnienie wytrzymują one), jaki silnik najlepiej użyć, i co najważniejsze jakie zastosować zawory bezpieczeństwa, i filtry, pozdrawiam, i czekqam na odp, pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to w marketach mozna nabyc sprezarke sucha 8-9 atm (a nawet wiecej, jak sie podrasuje zawor - sprawdzone :), 4 lata takiej uzywalem w warsztacie ) o pojemnosci 25l. cena od promocji to 250-400 zeta. wystarczy podmienic butle i masz. taniej chyba tego sam nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może prościej by było podrasować tą moją, tylko jak, podłączyć 2 zbiornik, np taki jak są w przyczepach do hamulców, i by było git??. Mój cylinder troche już padnięty jest wiec szlif i może będzie dobrze co?? sprężarka jest od hydroforu jakiegoś z jakiejs szkoły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(myślałem o zbiorniku od instalacji gazowej samochodu, ale nie iwem jakie ciśnienie wytrzymują one), jaki silnik najlepiej użyć, i co najważniejsze jakie zastosować zawory bezpieczeństwa, i filtry, pozdrawiam

 

Witam.

Butle gazowe wytrzymują conajmniej kilkanaście atmosfer.

W lecie przy temp. 30stopni gaz ma ciśnienie podchodzące pod 10 atm. (chyba, że się mylę).

Zaworem bezpieczeństwa będzie wydajność twojej sprężarki.

Jeśli chodzi o filtr powietrza zasysanego, to może być stary od moto.

Jak nie masz dobrej darmowej sprężarki np. od STARA i silnika co najmniej 2kW, to tak jak radzi Młody.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to żadna rada, ale sam kiedyś próbowałem zrobić takie coś i niestety.... nie działało jak bym sobie tego życzył. Dziś gdybym potrzebował takiej maszynki to..... jednak sklep. Tanio mozna kupić, tak jak kolega wcześniej napisał :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozna by zaadaptowac silnik od lodowki?? słyszałem ze takie cos całkie niezle działa tylko ile wykraca atm??

Taki wynalazek daje nawet spore ciśnienie, ale ma bardzo małą wydajność.

Próbowałem kiedyś takąsprężarkę 3fazową od zamrażarki sklepowej i też było mało :)

Pozdrawiam

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

- sprężarka o sporej wydajności (jak chcesz malować to np. starowska moze być za chuda i jak włączysz pistolet to spżarka już się nie wyłączy) + silnik

- zbiornik jakieś 150- 200 litrów (np. od termy), zęby się za często nie wlączała i miała w miarę stałe ciśnienie

- elektryczny wyłącznik ciśnieniowy

- zawór bezpieczeństwa

- skraplacz (znaczy się chłodnica)

- ze 2 zawory (do spuszczania wody i wylotowy powietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Butle gazowe wytrzymują conajmniej kilkanaście atmosfer.

W lecie przy temp. 30stopni gaz ma ciśnienie podchodzące pod 10 atm. (chyba, że się mylę).

Zaworem bezpieczeństwa będzie wydajność twojej sprężarki.

Jeśli chodzi o filtr powietrza zasysanego, to może być stary od moto.

Jak nie masz dobrej darmowej sprężarki np. od STARA i silnika co najmniej 2kW, to tak jak radzi Młody.

Pozdrawiam.

 

Nie rozumiem stwierdzenia ze zaworem bezpieczenstwa bedzie wydajnosc sprezarki. Wydaje mi sie ze wydajnosc nie ma nic wspolnego z zaworem bezpieczenstwa. To zupelnie dwie inne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stwierdzenia ze zaworem bezpieczenstwa bedzie wydajnosc sprezarki. Wydaje mi sie ze wydajnosc nie ma nic wspolnego z zaworem bezpieczenstwa. To zupelnie dwie inne sprawy.

 

Średni kompresor nie wytworzy ciśnienia większego niż 10 atmosfer.

To skutecznie zapobiega rozwaleniu zbiornika, bo chyba o to chodziło.

Regulacja ciśnienia i wyłącznik ciśnieniowy to oddzielna bajka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sprezarke zrobiona wlasnie na kompresorze starowskim (wazne jest aby sprezarka miala wlasne smarowanie, a nie cisnieniowe z silnika - w tym przypadku tak jest), zawor ze stara + na wylocie bezpieczenstwa zamontowany automatyczny wylacznik silnika (w pralkach automatycznych jest taki elektrozawor, ktory wylacza wode gdy naleci do bebna do okreslonego poziomu - wlasnie z tego elektrozaworu skorzystalem :) ) + silnik 220V i niepamietam dokladnie ale okolo 1-1,5kW. Butla jest dosyc duza (z trzema komorami w srodku) - przyznam sie szczerze ze nie wiem od czego (wymiary to okolo 1,2m dlugosci i srednica okolo 50cm) od spodu przyspawane koleczka, raczka, na gorze- przez cala butle przyspawane cos w rodzaju ceownika (podstawa na silnik i sprezarke). Zawory na sprezarce do otwierania powietrza tez mam z pralki automatycznej (sa to elektrozawory na 220V - te ktore otwieraja i zamykaja doplyw wody z sieci) - powietrze otwiera sie przyciskami (daja rade nawet przy 10at - nic nie przepuszczaja). Pomiedzy zaworem regulujacym cisnienie a butla mam zrobiony dodatkowe wyprowadzenie - do pompowania kol (nie potrzeba nabijac butli zeby napompowac np opone). Sprezarka pracuje naprawde fajnie, na zaworze mozna sobie regulowac cisnienie (jest mozliwosc wtloczenia do butli nawet 10at, wiecej pewnie sie tez da tylko po co).

Ja akurat te wszystkie elementy (sprezarka, zawor, butla, silnik) mam nowki sztuki z poprzedniego ustroju - wiadomo jak to kiedys bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochodz troche, ja np, mam funkiel nowka sprezarke od Stara i na tym bede budowal normalna sprezarke do malowania i wogole. np z traktorów, kamaza, itp, sa dobre i wydajne. widzialem kiedys sprezarke zrobiona z silnika jakiegos, mial membrane na ssacym kanale i dawal rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...