Skocz do zawartości

Jaki motorek byście polecili ?


Wiśl@k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@up: właśnie motorki enduro/cross z miejsca odpadają, ze wzgledu na swoj wygląd który do mnei całkiem nie przemawia.

Wybór to:

- NSR 125/50

- jakiś pierdzik scigacz 80/50

- ładne super moto

 

Póki co własnie w takiej kolejności patrze na tą decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: właśnie motorki enduro/cross z miejsca odpadają, ze wzgledu na swoj wygląd który do mnei całkiem nie przemawia.

Wybór to:

- NSR 125/50

- jakiś pierdzik scigacz 80/50

- ładne super moto

 

Póki co własnie w takiej kolejności patrze na tą decyzje.

 

 

Szczerze mówiąc to jak nie chcesz sie troche ośmieszyć to nie kupuj ścigacza z tak mała pojemnośćią bo cię wysmieją jak sport to porządne i ma chodzic jak nalerzy słyszałam właśnie jak te pierdzi kułeczka chodzą konkretnie to Aprilla :icon_twisted: troche śmiesznie a wyglad ma jak by zaraz miało zmieść z drogi :icon_razz:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś, ale post wyżej napisałem o kosztach takiej zabawy z cylindrami. A jeżeli jeszcze mam nie widzieć za wielkich efektów to dziekuje bardzo. Gdzies widziałem całe silniki Minarelli 70 za 960zł nówki sztuki, to juz to sie bardziej opłaca.

Słuchaj po włożeniu 80 jedzie ci 115-120 km myśle ze warto silnik rieju jest bardzo wytrzymały i dostosowany do takich cylindrów nie daja ich tylko bo chodzi o rejstracje jako motorower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wychwalać silnika w Rieju, ze lepszy od jakiegoś tam innego bo to te same silniki Minarelli AM6.

To raz. Dwa: z tego co się ostatnio naczytałem, to Aprillie odpadają, przez te swoje "świetne" własciwości i wygląd. Trzy: CBR 125 mają 15KM czy jakoś tak :icon_twisted: , mało a dość drogie są.

 

Reasumując, dzieki Waszym poradom za które :icon_razz: i przeczytaniu spoorej ilości tekstów, wydaje mi się za najlepszym rozwiązniem bedzie coś pokroju NSR/TZR czy inne cudo 125/50 (pojemność ze względu na wysoką moc w serii, a pomijając to czy warto czy nie, na zabawy w cylinderki i gaźniczki stać mnie nie bedzie). Dość dobre do miasta, da rade na dłuższą mete w 2 osoby, zrywne i przy nabyciu odpowiednich umiejętności i wprawy zdatliwe do jazdy na kole.

Mocną alternatywe stanowi SM, ale ja bede tym sprzetem jeździł przede wszystkim na codzień, a możliwość rozrywki to tylko dodatek, forma spedzenia radosnej chwili na motorku. Poza tym SM odpadają w 2 osoby i gdzieś dłużej. Ich sporą zaletą jest brak jakiś większych strat w razie upadku, ale miejmy nadzieje ze Bozia DA :) i obejdzie się bez większych spotkań z matką ziemią.

 

Tematy pokroju mojego wzbudzają coraz większe zdenerwowanie u niektórych, choć moim zdaniem jednym z zadań forum jest rozwiązywanie problemów pokroju mojego, ale moze sie myle.

 

Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej bezsensowanej seri postow nigdy niewidzialem....,,Sprzety ktore idą z gazu" Zadnym moto z minarelką am6 nie pujdziesz tak z gazu zeby robić balans na gumie i jechać daleko..Zanim wyrwiesz na pion stracisz polowe predkosci danego biegu chyba ze sobie zmienaisz na gumie...Trzeba umiec szybko wejsc na pion nietracac przy tym duzo predkosci np na 2 biegu...,,8,5 Km niezaduzo" Mimo to jest to najsliniejszy silnik w swojej klasie i bardzo dobry.... ,,Niespodziewaj sie wiele po 80cmm" Jezdzilem derbi sendą z kitem Malossi Mhr na seryjnym gazniku 16mm.To do 70-80 km mial z nią Ktm 125 Lc2 :P :biggrin: Najdrozsze cylindry np typu Hebo Manston dają moc powyzej 20KM :biggrin: ,,bedziesz mial problemy z policją" Byla jzu dyskusja na temat 125cmm zarej na motorower :biggrin: Sam taką jezdze wczesniej jezdzilem Mtx 80.I wiem ze jezeli cie mendy zlapią a nie przekroczyles znacząco predkosci to ci mogą skoczyc.Kupuj Nsr 125 do stuntu jest najlepsza jezeli chodzi o stunt w plastiku...:icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS-1 80cc jest to bardzo szybki motorek jak na ta pojemnosc ... lecz z czesciami krucho ... ale i tak moim zdaniem w klasie jest najladniejszy i najmocniejszy ... no i tanszy od apki jest ... ale najlepiej ta nsr kup 125/50 albo naprzyklad honda mtx 125 ... walniesz slicki opony i prawie super moto ... i podobno milo sie smiga na tylnim kole ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś bardziej przybliżyć czemu jest lepsza icon_question.gif bo przy okazji ciut droższa, ale moze warto.

 

Cbr jest lepsza bo ma trochę inną charakterystyke niz 2t. jest mocniejsza na średnich obrotach dzięki czemu łatwiej korygowac gazem balans w pionie. Ale do stuntu najbardziej polecam ci dt 125 z nowszych rocznków. To legendarny sprzęt wiele ludzi w kraju i poza od niego zaczynało zabawe w stunt. W nsr 125 ciężko jest utrzymać balans w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta odrazu ... jeśli potrafisz jeździć tą 125 odpowiednio do przepisow to jedynie co Ci mogą zrobić to kontrole, jeśli masz wszystko sprawne jedziesz dalej, to wiadome że jak będziesz śmigał ponad 120 km/h a oni to będą widzieć to sie nie dziw że Cie zatrzymają i będzie podejrzane że pojemność 50 tyle pojedzie :)

 

To tak jak bym do motorynki wsadził silnik od mz i bym leciał grubo ponad 100 km/h to napewno by mnie zatrzymali ! wszystko jest dla ludzi ale z UMIAREM !

 

ja gdybym miał kupować to Honda CBR 125/50 bądź NSR 125/50 :) i głównie moto by mi bylo potrzebne do jazdy

Edytowane przez ThoMas3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...