Skocz do zawartości

Ułamany kawałek tłoka


miclaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmm zrobiłem to tak... :D

Musiałem zablokować wał aby odkręcic nakrętke która trzyma tryb na wale.Ale moje zablokowanie nie było zbyt precyzyjne,nie spełniło swojego zadania i wał sie obrócił (góra silnika była juz zdjęta)i uderzył w karter-potem złapałem sie za głowe i miałem dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ukruszony przy kanale wydechowym oraz jeśli nie odsłania okna wylotowego, to miejsce ułamania wypoleruj tak żeby nie było rys. W ten sposób zatrzymasz (jeśli występuje) powiększające się mikropęknięcia, które mogą wystąpić w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Natomiast jeśli odsłania okno to lepiej wymień, bo albo stracisz na mocy, albo zwiększy się zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dziwne, bo mój też zaczął się rozpadać od strony wydechu, miałeś dyfuzor założony?

Seta ma obroty nie małe tak więc jak się tłok dobrze posypie to może się to skończyć nie na 120zł.

Micław jak chcesz to Ci mogę nawet dać ten mój ukruszony (jest jak nowy) i postawisz na półce, na tym nie lataj nie warto.

Oraz, nie chcesz kupić nowego tłoka na 4 szlif z pierścieniem czeski?

Mi on zalega, bo kupuję na 2 szlif. :D

A jak nadal nie jesteś pewien czy wymieniać to wejdź na forum i zobacz jak wyglądała tam masakra silnika w ćwiarze, koszta naprawy były o parę stówek mniejsze od ceny twojej kozy.

I jeszcze jedno, gdzie Ty masz te podkładki co przychodzą między tłok, a korbowód, na swożniu?

Edytowane przez malys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś dyfuzor założony?

Zawsze z dyfuzorem latam

Oraz, nie chcesz kupić nowego tłoka na 4 szlif z pierścieniem czeski?

Mam nową tuleje wsadzoną...

I jeszcze jedno, gdzie Ty masz te podkładki co przychodzą między tłok, a korbowód, na swożniu?

poprzedni własciciel musiał cos poknocić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boze wy mowicie powaznie o lataniu tego tloka czy sie nabijacie?? Taki tlok trzeba bezwzglednie wymienic. Ja wiem ze w dzisiejszych czasach sa dobre keje itd., ale na litosc boska ....

 

autorowi tematu chodziło o to, czy da rade latać, nie łatać :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Rozbierał dzisiaj silnik i uszczypałem kawałek tłoka :P

Foty:

Zdj1

Zdj2

Trzeba go wymienić ?? jak widzicie jest on prawie nowy...Przelatane ma 2h

Ech ten tłok nie jest jeszcze taki zły myslałęm ze bedzie w gorszym stanie a taki jak na ty zdjeciach to jeszcze nic niektórzy szlifują tak tłoki zeby był tłok lżejszy w weź go sfazuj zeby nie miał ostrych kantów zeby nie było zawiriwań mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...