Skocz do zawartości

Malowanie plastikow w enduro


zoltecek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie tego moto z niemczech ..to proponował bym Ci zdjąć cały ten lakier..ja właśnie to robie w moto bo też mam z tym problem....kupiłem taki środek REM-LACK który super rozpuszcza i złuszcza lakier...a potem kup podkład do plastików i lakier z uelastyczniaczem i do przodu...powinno być oki :banghead: :banghead: :banghead:

Edytowane przez STRŻACZEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo nie chce zakładać nowego. Chce moje plastiki trochę odnowić, są to normalne oryginalne plastiki nie malowane, ale są porysowane i brudne tak że nawet woda z płynem ich dokladnie nie do czyści i tu mam pytanie czy są jakies pasty do odnowy plastików, czy może macie jakieś inne sposoby na wyczyszczenie palstików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endurowiec- mleczko cif wymiata jesli chodzi o biale plastiki!Mam 2gi bialy motocykl i nie ma lepszego srodka.Jesli masz rysy to wez je spoleruj.Zacznij papierem sciernym ok600 i idz co 2setki w gore az do 1200 oczywiscie wodny,nastepnie pasta TEMPO i maszyna polerska.Moje plastiki po takim zabiegu... zmarly :D ale one byly juz strasznie wyblakle i nic sie nie dalo zrobic.

Edytowane przez TwisterZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolorowych plastików Plak, do białych mleczko Cif.

 

 

http://img250.imageshack.us/my.php?image=p10100177bb.jpg < co to za patent z tym dodatkowym aku ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chce odnowić kolorowe( pomarańczowy), więc plak tylko, bo po cifie to chyba białe się zrobia. Mozecie powiedzieć ktory najlepszy będzie:

http://www.parys.pl/component/page,shop.br...emart/Itemid,4/

 

 

A ja Ci powiem tak, przy kazdym myciu plastiki tarlem szczoteczka do rak z urzyciem pasty "sama" czy jakos tak sie nazywa. Nastepnie bralem bezbarwna paste do butow ta w plynie z gabeczka na koncowce i pasta je przelatywalem - robilem to w CR i RM na kolorowych plastikach - efekt byl super,wygladaly prawie jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chce odnowić kolorowe( pomarańczowy), więc plak tylko, bo po cifie to chyba białe się zrobia. Mozecie powiedzieć ktory najlepszy będzie:

http://www.parys.pl/component/page,shop.br...emart/Itemid,4/

 

 

 

ja super połysk używałem o zapachu pomarańczy

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja szanowny Panie kolego odpowiadałem koledze Ziggi a nie tobie :) A tobie podpowiem że nikt Ci nie powie czy niebieski jest ok bo to żecz gustu i chyba każdy sobie maluje jak chce. Mozesz nawet brązowy walnąć bo jest dobry moim zdaniem :D Ale nie popatrzyęłm na date postu który stworzył Ziggi i to jest mój bład.

 

A tam błąd od razu.... Ja cały czas pamiętam o tym temacie. Jak tylko spojrzę na te plastiki to sobie przypominam :icon_rolleyes:

 

 

odnośnie tego moto z niemczech ..to proponował bym Ci zdjąć cały ten lakier..ja właśnie to robie w moto bo też mam z tym problem....kupiłem taki środek REM-LACK który super rozpuszcza i złuszcza lakier...a potem kup podkład do plastików i lakier z uelastyczniaczem i do przodu...powinno być oki :buttrock: :buttrock: :buttrock:

 

 

A jakby kolego jescze napisał gdzie kupił i ile zabuliłza ten eliksir zmywalności???

A jak plastik po tym wygląda???

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak...preparacik kupiłem w sklepie z lakierami..kosztował mnie całe 8 zł za 0,33l (starczyło na wszystkie plastiki)

niestety na opakowaniu pisze że nie powinno się używać na tworzywach sztucznych, ale jako że ja lubię eksperymentować to spróbowałem w mało widocznym miejscu i było oki więc zrobiłem tym wszystko i jest oki :biggrin: :banghead: :crossy:

Jeśli zechcesz to robić to też przeprowadz taką próbe :biggrin:

A teraz dam Ci najlepszy sposób na zdejmowanie lakieru za pomocą tego lakieru (ja miałem 4 warstwy lakieru)

Malujesz element tym specyfikiem(oczywiście pędzlem) ..i czekasz z 10 min.....potem malujesz jeszcze raz

i znów czekasz 5 min.....odpalasz myjke ciśnieniową i po 30 sek masz już czyściutki z lakieru element.....ja tak robiłem i jest perfekcyjnie..brak rys itp.

Powodzenia..i napisz jak by co jak rezultaty :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pozbycia się starej farby nie ma nic lepszego jak wspomniany wcześniej REM-LAC. Jest napisane na opakowaniu - nie stosować na powierzchnie z tworzyw sztucznych ale praktyka mówi co innego - STOSOWAĆ. Pozbyłem się już farby z błotnika i boczków - dziś będę dopieszczał drobnym wodnym papierem ściernym.

Zbierając wszystkie pytania odnoście pozbycia się starej farby to nasówa mi się tylko odpowiedź rem-lac i papier ścierny.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Możesz spróbować w ten sposób:

Przematuj plastiki włókniną (takie coś jak filc ale ma właściwości papieru ściernego)po tym zabiegu dobrze wygrzej plastik(około 60st)aby się wypocił(wszystkie sylikony itp które są używane przy wytłaczaniu w formach aby plastik się nie kleił).Jak się już dobrze wygrzeje odtłuść zmywaczem(najlepiej) lub rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym.Ale nie lej dużo aż będzie mokre tylko nasącz ściereczkę przetrzyj a drugą suchą wytrzyj dokładnie aby zmywacz sam nie odparował.Chodzi o to że tylko przecierając samą wilgotną rozcierasz brud ale ich nie zbierasz.Przechodząc dalej na plastik koniecznie musisz użyć gruntu(nazw Plastoflex lub pochodne) który nadtrawi plastik aby poprawić przyczepność.Po tym dopiero możesz podkładować.Nawet jeżeli użyjesz DOBREGO(np.akrylowy NOVOL) podkładu w sprayu to będzie to znacznie lepsze niż bez podkładu.Puszka dużego podkładu ok15zł(także moim zdaniem przy całej robocie to warto).Jeżeli robisz podkładem typowo na pistolet dobrej firmu (np.Novol z mieszalnika 5:1 jest już dobrej klasy)to możesz podkładować mokro na mokro tzn.ładnie rozlewasz podkład aby wyszło gładko i po 15 minutach bez matowienia kładziesz na to kolorek.Co ważne...zarówno do podkładu(jeżeli spray to nic z tego i tu największy minus)jak koloru MUSISZ dodać plastyfikator potocznie UELASTYCZNIACZ. Plastiki w crossówkach są bardzo miękkie (chyba najczęściej stosowany plastik to PP)i musowo dodać plastyfikator bo lakier pęknie i będzie bardzo ochydnie to wyglądało.

 

A jeszcze prostszy sposób to wszystko tak samo do momentu gruntowania ALE NIE DAJESZ podkładu tylko odrazu po gruncie kolor z PLASTYFIKATOREM.Osobiście nie podjąłbym się komuś czegoś takiego zrobić bo przyczepność jest dużo gorsza niż w opcji z podkładem ale skoro chcesz jak najtaniej to to juz jest TOTALNE MINIMUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...