Skocz do zawartości

Jakie palny na długie zimowe wieczory.


PROC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jesli o mnie chodzi to caly czas jezdzic na motorze .....

W zeszlym roku wyjechalem 2 stycznia w krotkim rekawku i bylo 10 stopni ciepla :flesje:

...ta

... ja co roku przez zimę pucuje, poleruje a potem przychodzą pierwsze cieplejsze dni typu +5stopni, wyprowadzam maszynę robię parę km i co ?

Trafiam na topniejący śnieg, wodę, sól i potem musze myć wszystko od nowa :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tatą mamy zamiar troche udoskonalic nasz sprzęt :smile: Mianowicie: zamówic nowe koloktory wydechowe, ( be te co teraz mam wygladaja strasznie), dorobic szybe ze złotym orłem z mosiądzu (troche roboty z tym bedzie :icon_mrgreen: ) oraz oddac siodło do tapicera i moze jakieś ładne sakwy załozyć :smile:. Jak na razie to wszystkie plany na zime ale zobaczymy co czas jeszcze pokarze :smile: :smile:

 

petrolohead_69

Edytowane przez petrolohead_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trochę roboty.Nowe gumy założyć trzeba ,płyny ustrojowe pozmieniać,klocki już czas by było wymienić :D .

Do tego dochodzi rozbiórka całego moto i malowanie wszystkiego nowym pięknym lakierem :D .Przydałoby sie też zrobić synchronizacje gaźników i możę zaworki przelecieć.A potem tylko przykryć ciepłą kołderką i czekać utęsknionej wiosny . :D

 

No i jeszcze zabrać sie za moto brata ,piękną Viagrę ,tam tez trzeba troszkę podłubać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie zaczeły się długie wieczorne wieczory

przód elektryka już rozebrana - półka pod light-bary idzie do ponownego chromowania

zdjąłem już tłumiki

przełożyłem regulator napięcia - ile odkręcania - gmol, podest - dzwignie zmiany biegów (są dwie), pokrywa silnika - uuuu. - muszę jutro w jakimś warsztacie ślusarskim wykonać nowe mocowanie pod ten regulator.

 

w sobotę muszę przednie koło zdjąć i tarcz odkręcić - czas na wiecenie

i odrazu zakładam lampę pozycyjną (indiana) na błotniku

to na ten tydzień robota - dalej zobaczym

no kanpę już w wersonie mi przerabiają

 

no wiem- brzmi trochę jakpamiętnik zmian - proszę o wyrozumiałość

pozdrawiam

klaus

Edytowane przez Klaus_Drifter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z tym, że moto świerzo kupione, to na brak roboty nie narzeka :bigrazz:

 

Od przodu idąc :

 

lagi - wymiana oleju i uszczelnienie; wymiana wszystkich żarówek, podmalowanie rdzawych wyprysków, malowanie zbiornika i błotników, regulacja gaźników, zaworów, wymiana łożyska w główce, wymiana króćców (chyab byka nie strzeliłem) przy gaźniku, wymiana opon, wywazenie kół, wyczyszczenie i pomalowanie każdej śrubki :wink:

 

mam wymieniac dalej ?

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że moto świerzo kupione, to na brak roboty nie narzeka ;)

 

Od przodu idąc :

 

lagi - wymiana oleju i uszczelnienie; wymiana wszystkich żarówek, podmalowanie rdzawych wyprysków, malowanie zbiornika i błotników, regulacja gaźników, zaworów, wymiana łożyska w główce, wymiana króćców (chyab byka nie strzeliłem) przy gaźniku, wymiana opon, wywazenie kół, wyczyszczenie i pomalowanie każdej śrubki :)

 

mam wymieniac dalej ?

 

 

Ambitnie, czy masz zamiar rozebrac do gołej ramy aby te rdzawe wypryski zamalować, czy tylko to co widać ? Też palnuję podobny zakres prac i się zastanawiam ja bardzo rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę rzezbił Osę M150 z ostatniego rocznika produkcji. Mam nadzieje na wiosnę uruchomić.

 

gdybys potrzebowal pomocy, czesci, wal smialo, juz troche tego poskladalem :)

 

a ja mam w planach zrobic baaaaardzo duzy przeglad, wszystkie wymiany, wszystko co moglo by sie popsuc w nastepnym sezonie, do tego montuje nowa szybe, duuuza, daje do polerki wszystko co sie da wypolerowac, chromowanie, pare elementow polakieruje i powinno byc git ;)

 

no i oczywiscie bede aktywnie zwiekszal kolekcje zabytkow, mam do zlozenia piata juz ose w kolekcji, Iza i DKW, no i nadal szukam zdrowego velorexa, jak sie znajdzie to on bedzie priorytetem ;)

Edytowane przez buba6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie, czy masz zamiar rozebrac do gołej ramy aby te rdzawe wypryski zamalować, czy tylko to co widać ? Też planuję podobny zakres prac i się zastanawiam ja bardzo rozbierać

 

 

Rozebrał do naga :wink: Widziałem ,został tylko opuszczony silnik i rama :evil:

 

Piwo ,jak ty to poskładasz :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz miałem zimować motocykl, ale jeszcze w sobote zrobilem wypad do szczyrku na bialy krzyz, fajnie cieplo bylo, drogi suche, tylko jakos tak dziwnie sie na mnie patrzyli ludzie smigajacy na nartach na salmopolu :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...