Skocz do zawartości

xv 750 virago 1986 pali swiece


mario666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Motoboysi!

 

Problemos:

Srednio co 50 km spala mi swiece na 1 garnku w xv750 virago 1986 US

 

cewke wytmienialem (co prawda na uzywke ,ale wczesniejsza miala dobre opory - mierzone wg serwisowki i dzialo sie to samo :)

Pracuje tylko na 2 cylindrze...

iskra na 1 garnku jest solidna, fajki dobre - przekladalem i juz 3 swieca... poleciala

swiece odpowiednie, moto po regulacjach i synchro gaznikow..

 

Czy ktos zetknal sie z takim obiawem?

 

Pomozecie? :)

 

pzdrw

mario

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zetknalem jakis tydzien temu zreszta tez w virowce ;/

w tej "mojej" polecialy membrany w gaznikach i tez co ok.20-30km padala jedna swieca...

po tymczasowej reanimacji za pomoca kondona problem z padajacymi swiecami ustal :-)

ps.wczesniej byly wymienione kable,fajki i kilka/nascie kpl swiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ahoi

miałem tak cały sezon 2007 w xv 750 se.

wymieniłem dużo świec.

motocykl spalał sporo oleju lecz im mniej było go w silniku tym świece dłużej działały.

po uzupełnieniu oleju do górnej kreski momentalnie obydwie świece kaput und ich mit dem Bus nach Haus fahren.

No oczywiście potem to już byłem na takie historie przygotowany i nie dałem się zaskoczyć.

Przyczyny spalania dużej ilości oleju mogły być różne.

Adam M też coś kiedyś pisał na ten temat na przykładzie Besy i nieprawidłowo założonego pierścienia olejowego - tam świece też padały jak muchi.

pozdrawiam Lucack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że za długo trzymasz motocykl na ssaniu po odpaleniu,kolega tak miał w 750.Proponuję jak odpalisz po 20 sek odkręć manetkę do 1500obrotów i ujmij ssanie do zera i rozgrzej bez ssania może to coś da,lub wymień świece na trójelektrodowe,na takich przejechałem sezon.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahoi

u mnie to znaczyło, że nuffka świeca przestaje mieć iskre na końcu tam gdzie się ustawia przerwe natomiast iskra przeskakuje wewnątrz świecy jakby izolator pękł albo w jakiś inny sposób dostał przebicia. Widać tę iskrę tylko że nie daje się jej uzyskać w szczelinie.

pzdr Lucack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahoi

nawiązując do wypowiedzi przedmówcy chciałbym zauważyć że świeca po 50 km wygląda jak nowa i nie zebrał się na niej jeszcze żaden nagar. i jej ciepłota nie zdąży jeszcze nawet odegrać żadnej roli.

tak więc przyczyna leży gdzie indziej.

pozdruffki Lucack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli iskra przeskakuje wewnatrz swiecy to jest to wina najczesciej przebicia ale to wykluczamy w takim razie skoro mowisz, ze nie widzisz na swiecy zadnych zmian. Sproboj zatem zmniejszyc przerwe na swiecy, ewentualnie problem wynika stad ze masz za slaba iskre. Gdy iskra jest za slaba lub odleglosc pomiedzy elektrodami zbyt duza, moze nastepowac przeskok iskry na bok...

Jak napisal robson-73 sprawdz jak bedzie sie zachowywal Twoj motor na trojelektrodowych swiecach.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajm w nowym roku :icon_razz:

 

Ja miałem straszny problem ze świecami z Virago. Tak samo jak u Ciebie, siadały mi świece w tylnym cylindrze.

Zmieniłem chyba ze 3 komplety NGK- dedykowanych do Virago.

 

Kupiłem kiedyś w sklepie Iskry bo nie było NGK....

Problem przestał istnieć...

 

Podczas serwisu motocykla zmieniłem znów na NGK i już taich problemów nie było.

 

Do dziś nie wiem co o tym mysleć.. jakieś podrobione świece NGK...??

 

Napisz w końcu Mario czy masz okopcone świece czy wyglądaja prawidłowo.

Jesli okopcone na czarno to może być i tak jak było pod koniec życia gaźników w mojem XV 750-tce.

Gaźniki były tak wyrobione, że nie było możliwości ustawienia.

Miałem wiecznie osmalone świece co szybko je załatwiało.

Nie wiem czy winne były membramy czy cos innego - nie było moziwości ustawienia skałdu mieszanki.

Może niech wypowie się mechanik , który grzebał przy moich gaźnikach.

Zapewne pamięta o co tam chodziło .. i co było w gaźniorach wywalone..

Pozdrawiam

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli iskra przeskakuje wewnatrz swiecy to jest to wina najczesciej przebicia ale to wykluczamy w takim razie skoro mowisz, ze nie widzisz na swiecy zadnych zmian.

 

- no bo właśnie cóż można zobaczyć: świeca nówka a iskra w środku bo z jakichś powodów dochodzi do trwałego przebicia w izolatorze.

 

Sproboj zatem zmniejszyc przerwe na swiecy, ewentualnie problem wynika stad ze masz za slaba iskre. Gdy iskra jest za slaba lub odleglosc pomiedzy elektrodami zbyt duza, moze nastepowac przeskok iskry na bok...

- teoretycznie tak ale w praktyce zmniejszanie szczeliny nic nie daje. daje natomiast uniesienie fajki ponad świece tak by prąd przeskakiwał tam i wtedy iskra na świecy pojawia się w dobrym miejscu. Jak to wytłumaczyć ? mam teorię ale to na potem. Istotne jest to czemu w viragach często pojawia się ten problem. Co powoduje, że w nowej świecy dochodzi do uszkodzenia izolatora elektrody. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazniki oczywiscie byly padniete i nie daly sie doustawic, swiece byly osmolone, teraz gazniki wymienione a problem znow sie pojawia - tym razem przedni cylinder chodzi jak burza a tylny pada- to niestety raczej rozrzad - nie da sie porzadnie ustawic zaplonu-prycha, kicha, przeskakuje... trzeba wymienic lancuchy! ale dzieki za porady i wiadomosci!

 

moto nigdy nie bylo przegrzewane na ssaniu

a i ostatnio przy przepalaniu pada przednia swieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...