Skocz do zawartości

jak rozpoznac czy w paliwie jest woda


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woda połaczy sie z alkoholem a alkohol z benzyną.Teoretycznie.W praktyce zależy jak duzo masz wody , jak duzo wlejesz denaturatu. itp.A nie prosciej wylac cały ten syf ze zbiornika,poczekac az sie odstoi i delikatnie sciagnąc sama benzyne z wierzchu :?:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza,poza tym że woda jest cięższa od benzyny i pójdzie na dno naczynia a nie bedzie "pływać na wierzchu"

 

Teraz to mnie zaskoczyles z ta woda na dnie 8O

Musze jeszcze raz sprawdzic z ta woda bo jakos nie jestem przekonany...

 

U mnie woda plywala na powierzchni benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza,poza tym że woda jest cięższa od benzyny i pójdzie na dno naczynia a nie bedzie "pływać na wierzchu"

 

Teraz to mnie zaskoczyles z ta woda na dnie 8O

Musze jeszcze raz sprawdzic z ta woda bo jakos nie jestem przekonany...

 

U mnie woda plywala na powierzchni benzyny.

 

Jak stoisz na glowie to woda bedzie na powierzchni benzyny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda plywala na powierzchni benzyny.

To gdzie ty mieszkasz,że prawa fizyki cię nie obowiązują?

A może w baku masz zamiast bęzyny z niewielką ilością wody,wodę z niewielką ilością bęzyny.

Chyba jednak coś ci się pomyliło.Olej i bęzyna jest lżejsza od wody,dlatego utrzymuje się na jej powierzchni.Czyli woda znajduje się pod olejem czy benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda plywala na powierzchni benzyny.

To co ty chłopie tankujesz 8O 8O ?? Nawet ropa o większym ciężarze właściwym niż benzyna pływa na powirzchni wody. A może skoro jest "ciężka woda", to ty wynalazłeś "lekką wodę" :D :wink: :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyne maja ciezar przecietnie 1litr = 0,750 - 0,770 kg natomiast olej napedowy 1litr = 0,830 - 0,850 kg wiec woda bedzie na dnie zbiornika no chyba ze jak pisalem wczesniej benzyna jest alkocholowa to sie polonczy z benzyna , jesli jest niewielka ilosc wody . W pracy mam paste wodoczula ktora to sprawdzamy wode w zbiornikach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje obserwacje

dwie butelki po wodzie mineralnej, dokładnie osuszone, obcięta góra, dwie szklane butelki po denaturacie, szczelnie zatkane.

 

spuściłem do nich wachę (+ mixol) i:

do pierwszej butli otwartej wlałem denaturatu ok. 10% ilości wachy

do drugiej otwartej wlałem tyle denaturatu co wachy

do trzeciej i czwartej dolałem ok 30% i je zakręciłem

 

kumpel mówił że jeżeli jest woda to zmiesza się z denaturatem i osadzi na dole

 

Faktycznie, tak się stało, ale po około 5 minutach na powierzchni denaturatu i na dole benzyny pojawiły się małe "bąbelki" i tak już pozostały.

 

Wszystko stało nieruszane w mym warsztacie i co jakiś czas to obserwowałem. W zakręconych butelkach nie było żadnych zmian a w otwartych wszystko zaczęło wyparowywać (benzyna w większym stopniu niż denaturat) a denaturat zaczął tracić fioletowy kolor na rzecz bardziej przezroczystego. Woda nadal utrzymywała się pomiędzy jedną substancją a drugą.

 

Minęło ponad półtora miesiąca i w tej butelce co było mało denaturatu (otwartej):

Poziom całości znacznie się obniżył, nie ma nic fioletowego, na dnie jest coś w kolorze świeżej benzyny. Piszę "świezej" bo to co jest na górze (chyba benzyna) zmieniło kolor na o wiele ciemniejszy. Nie widać wody. Po wstrząśnięciu wszystko robi się białe, może troszkę żółtawe i wtedy już nic nie widać.

 

Butelka druga otwarta, 1:1:

Denaturatu jest nieco mniej niż połowa całości i ma on odcień czerwony 8O :!:

U góry jest paliwo które zmieniło odcień na ciemniejszy.

Po środku widać trochę wody.

Po wstrząśnięciu wszystko się miesza i po kilku minutach powraca do uprzedniego stanu.

 

Butelki zamknięte:

Denaturat zrobił się również czerwony, benzyna nie zrobiła się ciemniejsza, wode trochę widać, po wstrząśnięciu wszystko się miesza lecz robi się mniej mętne niż w poprzednim przypadku.

 

Zaciekawiło mnie to wszystko i zrobiłem jeszcze dwa doświadczenia

1) do czystego denaturatu dolałem wody. wszystko się zmieszało elegancko.

2) do czystego denaturatu dolałem czystej wachy (prosto z bp, bez mixolu). I co? denaturat spadł na dół!! potrząsłem to się wymieszało i już za kilkanaście sekund denaturat na dole. Potem to samo zrobiłem z benzyną z shella i efekt ten sam. Co wy na to???

 

 

Kieruję do Was jeszcze dwa pytania.

Co jest przyczyną, że woda jest w paliwie??

Jak zapobiegać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na to ze masz za duzo pieniedzy i wolnego czasu:)))))))))))))))))))) Kilka rzeczy mnie zdziwilo ale z chemia jeste raczej na bakier! jak moglo sie cos wytracic(H2O) pomiedzy bena a alkoholem to nie mozliwe chyba jest! Co do calosci eksperymentu wypowiem sie w ten sposob albo na prawde masz za duzo kapuchy( bo mi est jutro wstyd na stacje jechac po litr beny:) albo jestes ciekawy swiata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...