Skocz do zawartości

Yamaha R1 czy Honda CBR 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

okolo stycznia mam zamiar zmienić moto. W obrebie moich zainteresowan, po ostrej selekcji roznych sprzetow i moich oczekiwac wzgledem motoru zdecydowalem, ze do finalu wchodzi Yamaha R1 albo Honda CBR 100. I tutaj pojawil sie maly problem, bo oba te motory sa naprawde super (jak dla mnie). Czytalem wiele artykulow i testow tych sprzetow, ale ciagle nie moge sie zdecydowac.

Bardzo prosze wpisujecie swoje zdanie, co wy byscie wybrali i dlaczego. Pomoze mi to podjac decyzje.

Dziekuje i pozdrawiam.

PS: moto bedzie nowe prosto z salonu. rozwazam modele 2005/2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już podzieliłem zdanie Tra :icon_mrgreen: ale z tych dwojga co wymieniasz też brałbym R1. Dolny zakres obrotów trochę słaby ale ogólne wrażenia z jazdy bardzo pozytywne szczególnie jesli chodzi o zakręty.

Jednak pomysl naprawde o dziesiątce. Nawet podczas docierania motocykl dostarczał mi wiele wrażeń zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów. Poprostu jeżdzi mi sie tym zajebiście. Podobnego zdania był Paweł Szkopek jak pierwszy raz dosiadł nowej dziesiątki. Zresztą wystarczyło popatrzeć jak sie ten motocykl pezentuje na tle superbike-ów, gdyż wyścigi superstock1000 i superbike były łączone. W dziesiątce Szkopka nieseryjne były wydechy wraz z kolektorami, owiewki, opony i amortyzator skrętu a mimo to objechał wszystkich oprócz Pawelca który startował na R1 w której seryjne były chyba tylko rama, wahacz i blok silnika :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli ktore tutaj zostaly wymienione, faktem jest ze CBR 1000 jest motocyklem ktory najlatwiej sie prowadzi i "wybacza" najwiecej bledow.

No chyba ze jestes naprawde dobrym kierowca i masz ambicje sportowe co do motocykla, ale "na normalna szose" kupilbym Fireblade.

To tylko moje zdanie i nikt nie musi go podzielac :icon_mrgreen:

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli ktore tutaj zostaly wymienione, faktem jest ze CBR 1000 jest motocyklem ktory najlatwiej sie prowadzi i "wybacza" najwiecej bledow.

No chyba ze jestes naprawde dobrym kierowca i masz ambicje sportowe co do motocykla, ale "na normalna szose" kupilbym Fireblade.

To tylko moje zdanie i nikt nie musi go podzielac :icon_mrgreen:

Adam

podzielam to zdanie jeśli nie będziesz ścigał sie na torze to moim zdaniem cbr jest o wiele przyjażniejsza na drodze wygodna i idealnie sie prowadzi na naszych dziurawych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który fajnieszy? Zależy co rozumiesz pod określeniem "fajniejszy", doswiadczenie z tysiącami mam absolutnie zerowe,ale wiem, że jeden salon hondy w Wawie ("honda plaza") umozliwiał jazdy próbne na większości modeli,w tym cbr 1000. Może najlepiej będzie jak udasz się do do salonów obu producentów i spróbujesz się przejechać. Najpewniej wtedy zadecydujesz w oparciu o subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba motocykle są warte grzechu i będziesz miał do podjęcia naprawde trudną decyzję. Faktem jest, że R1 jest idealna na tor a CBR lepiej się prowadzi po zwykłych drogach. Ja też zastanawiam sie nad zmianą na wiosnę moto i tylko te dwie opcje wchodzą w rachubę. W ostateczności możesz rzucić monetą a wybór obojętnie jaki i tak będzie dobry :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten tydzien jezdze bladym (wlasnie testowym :icon_mrgreen: ) i musze powiedziec bardzo fajny sprzet. Pozycja bardzo wygodna (oczywiscie w tej klasie) moc oddaje bardzo liniowo, ma zdecydowanie mocniejszy dol niz r1. Praktycznie juz od 2tys super przyspiesza. Ogolnie polecam... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cgns widze że jasteś ze śląska zadzwoń do kawalera oni mają testówke cbr 1000 możesz się na niej przejechać i wtedy będziesz wiedział czy ci pasuje

 

w piatek mam umowiona jazde probna w krakowie - obadam, przetestuje i bede wiedzial cos wiecej. w tedy napisze o wrazeniach

 

Przejrzalem co w internecie jest na temat ZX100R i szczerze mowiac wyglada na to ze moj dylemat sie powiekszyl i poglebil. Z opisow ten motor na prawde wydaje sie byc zajebisty. Trzeba go prztestowac :icon_mrgreen: tylko ze na slasku zaden diler go nie ma do jazd probnych - sprobuje w karku...

Edytowane przez cgns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś dobrze napisał na forum nie wiem gdzie i kto ale napewno nie wykorzystasz motoru 1000cm3 chyba ze jestes zawodnikiem i sie scigasz klasa 600cm3 jest dobra klasa i na twoim miejscy kupil bym wlasnie motocykl z tej klasy wybory wedlug mnie sa dwa r6 lub zx6rninja ja bym bral ten drugi cudooo..:):)

 

do jazdy po naszych drogach czy 600 czy 1000 to samo tylko placisz 10tys albo i wiecej za silnik 1000cm3 peace pzdr

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś dobrze napisał na forum nie wiem gdzie i kto ale napewno nie wykorzystasz motoru 1000cm3 chyba ze jestes zawodnikiem i sie scigasz

 

A kto tu pisze o wykorzystaniu mocy ?

Ja wole sobie moja 1100 pojezdzic na "spokojnych" obrotach,bez stresu (co nie znaczy powoli)

niz "pilowac" 600 setke na wysokich obrotach cala droge.

Jak ma sie "dosyc mocy pod tylkiem" to czlowiek jezdzi poprostu bardziej zrelaksowany.

Jak wiesz ze masz, to nie musisz nikomu tego udowadniac, a jezeli uwazasz ze kupuje sie tylko taki motocykl/silnik, ktory da rade "sie wykozystac" to moze powinienes usiasc na 125 tke.

Nie poczuj sie teraz urazony, czy obrazony, ale Twoje podejscie do wyboru silnika jest moim zdaniem calkowicie bledne.

 

 

 

....... czy 600 czy 1000 to samo tylko placisz 10tys albo i wiecej za silnik 1000cm3 peace pzdr

 

to juz moze byc predzej przekonywujacym argumentem, ale skoro kasa nie jest problemem,

to ja ZAWSZE wybralbym ten wiekszy/mocniejszy silnik.

 

 

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...