Skocz do zawartości

co sądzicie o dodatkach do oleju?


bar27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sory ale nie pisz pierdoł o wyciąganiu kasy...Pytam tych co używali i mogą wnieść coś do tematu, a nie o krytykę tego co powiedziałem, równie dobrze możesz nazwać mnie idiotą, bo nabieram sie na coś takiego...

Edytowane przez tiger666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zejściu nie ma, tylko przy 10tys juz dymi, a przy odcince chmura czarna. gazniki były robione, filtr powietrza, świece nowe

 

Przy zejściu nie ma, tylko przy 10tys juz dymi, a przy odcince chmura czarna. gazniki były robione, filtr powietrza, świece nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN TURBO zrobili test ceramizera na silniku skody z hamownią przed i po zastosowaniu tego produktu. Moc i moment obrotowy spadły o kila procent po teście zalecanym przez producenta specyfiku. Ogólne podsumowanie to że pieniądze wywalone w błoto dla naiwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie pisz pierdoł o wyciąganiu kasy...Pytam tych co używali i mogą wnieść coś do tematu,

 

Malolat, wez ochlon ! Te czy podobne wynalazki byly ju produkowane zanim Ty w pieluchy srales, i juz wtedy bylp stwierdzone, ze nie daja absolutnie nic. Pozyjesz troche na ym swiecie dowiesz sie, ze glupich nie trzeba siec, sami sie rodza i na tym, co niektorzy bazuja.

 

Do tematu moga wni - bedzie najdesc cos ci ktorzy temat przerobili i sie nim zainteresowali niekoniecznie praktycznie czytaj kupujac jakies gowno.

 

Znajda sie tez i tacy u ktorych wiara przenosi gory i ktorzy dadza sie w pasy pociac, ze to daje dodatkowa moc, chroni olej przed mechanicznym zuzyciem, czy jak w przypadku tabletek do paliwa doda wiecej oktanow.

 

Przyklej wiec pare naklejek, przelakieruj na czerwony bedzie najszybciejsze :icon_mrgreen:

 

AMEN

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zejściu nie ma, tylko przy 10tys juz dymi, a przy odcince chmura czarna. gazniki były robione, filtr powietrza, świece nowe

 

Przy zejściu nie ma, tylko przy 10tys juz dymi, a przy odcince chmura czarna. gazniki były robione, filtr powietrza, świece nowe

 

Napisałeś, że gaźniki były robione co wcale nie znaczy o poprawnym zrobieniu tychże - sam piszesz o kopceniu na czarno ?

A w/g Ciebie co silnik ma zrobić z nadmiarem paliwa po odcięciu zapłonu? i ponownym jego załączeniu w czasie spadku obrotów.

Wymień olej na zalecany przez producenta bez zbędnych kombinacji.

Ten mikroskopijny silnik jest zbyt skomplikowany aby stosować jakieś wynalazki :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys troszkę dymił Pan European 1100.Kupiłem ceramizer czyniący podobno cuda. Po kilku tysiącach km dymienie nie ustało,zaczęła głośno za to działać skrzynia biegów.Po spuszczeniu tego wszystkiego, zalałem nowy olej i skrzynia ucichła,dymienie zostało. Nie polecam ...

Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mechanik zrobil gazniki i poprawa jest, bo lepiej zbiera sie z dołu bez szarpnięć, co mialo miejsce przy bogatej mieszance, ale kopcenie na czarno pozostało. Nie chodzi mi o ceramizer, bo to chyba co innego niz engine clean motula. Wleje zawartosc tej buteleczki, spuszcze olej, zaleje nowym motulem i zobaczymy :)Co do mechaników to sporo jest takich co nazywają siebie mechanikami, a jak dajesz motor to zabierasz z tymi samymi usterkami, no ale są też spece co znają sie naprawde, ale ze świeczką szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zuzyte / za duze dysze glowne w gaznikach - czy oznaczenia byly sprawdzane z serwisowka ?

Mozesz sobie wyplukac silnik ta plukanka i zmienic olej, to ani pomoze ani zaszkodzi.

Dymienie spowodowane jest za duza iloscia paliwa w gornym zakresie obrotow, a nie nagarem wewnatrz silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmówili mi że trzeba przedmuchać, bo to nagar... Ostatnio zauważyłem jeszcze że obroty strasznie wolno schodzą, no ale dzięki na taką odpowiedź właśnie czekałem :)

 

Masz źle wyregulowany skład mieszanki na wolnych obrotach

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt częsta wymiana oleju też nie jest dobra dla silnika...

Warto poczytać, poszukać, pogadać z kimś kto mechanike ukończył.

Świeży olej w silniku nie pracuje "optymalnie" zaraz po wymianie tylko po jakimś czasie.

Jeżeli producent twojego motocykla zaleca wymianę oleju po 6tyś wcale nie oznacza że mija 6tyś i koniec olej jest zły.

Ogólnie są tolerancję 30-50% przebiegu więcej.

Oczywiście nie zalecam i sam wymieniam tak jak producent zalecił po ok 12tyś km olej ale nie koniecznie różne 12 bo czasem po 11 czasem po 13.

W każdym razie wymiana oleju dużo wcześniej niż zaleca producent to wywalanie pieniędzy w błoto.

Uzasadnionym przypadkiem wymiany oleju jest notoryczna praca na kiepskim (zasiarczonym) paliwie gdy odczyn naszego oleju jest niebezpiecznie kwaśny bo jak zapewne większość wie olej ma odczyn zasadowy.

Niektórzy mogą też mieć problem z przedostawaniem się dużej ilości paliwa do oleju tam też lepiej wymieniać częściej olej no ale przede wszystkim zrobić remont :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...