Skocz do zawartości

Power Cruiser


vx800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się marzy X4. Wygląd' date=' moc, to właśnie to co pasuje mi najbardziej w X4. W Polsce maszyna jest dostępna w sieci dealerskiej, co jest dziwne ponieważ np w Niemczech nie ma jej w oficjalnej sieci sprzedaży.[/quote']

 

Co to X4? Mozesz dać jakiś link do zdjęć tej maszyny?

Pozdro

Pete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moto piękne, ale czy to power cruiser czy raczej naked bike? ( tym niemniej moto jak i fotki piękne).

 

Swoją drogą jak zdefiniować kategorię "power cruiser"? Czy takim mianem ma być określany każdy cruiser o pojemności dajmy na to większej niż 1600cm? Co prawda takiego hasła używają producenci, ale istnieje chyba róznica w stylu prezentowanym dajmy na to przez Yamahę Warrior, a Kawasaki VN2000?

Dla mnie "power cruiser" to raczej usportowiony cruiser (silnik, zawieszenie, hamulce, pozycja kierującego), a nie "zwykły" cruiser z wsadzonym weń mega-silnikiem ( choć przyznaję, iz podział takowy jest delikatnie określając "śliski").

Co więc jest, a co nie jest power cruiserem: Honda VTX, Honda Rune, Kawasaki VN1500 Mean Streak, Kawasaki VN2000, Triumph Rocket, Yamaha Warior...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalka,

Ja mam przyjemnosc jezdzic Triumphem Speedmasterem. Monstrum bym jednak tego nie nazwal - 2 gary w ukladzie rzedowym o poj. 790cm3 i mocy 62 KM to raczej nie jest power cruiser. Dla mnie jednak wystarczajace. Od 0-100km/h ponizej 5 sek, Vmax (licznikowo) 190 km/h. Co do jazdy na winkalch prowadzi sie wysmienicie, hamulce tez wporzo. Jedynie raczka hamulca przedniego nie ma regulcaji i wymaga przyzwyczajenia.

Siedzenie jest nisko i bardzo wygodne - moj plecaczek nie narzekal nawet po tygodniowej wyprawie wiec jest chyba cool.

Moto ladnie sie zbiera, jest dosc ekonomiczne.

 

Jezeli chodzi o power cruiser Triumpha to pewnie miales na mysli Rocket III - 3 cyl, 2,3l pojemnosci, 140 KM, max moment obrotowy 200Nm przy 1800 obr/min. 0-60mil/h 2.96 (tak przynajmniej podaje fabryka). cena w USA ca 17 000 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena w USA ca 17 000 USD.

 

8O - o ile dobrze pamiętam Honda Rune kosztuje ok. 23.000zł - róznica cenowa jest więc kolosalna.

Pojemność 2.3 i ten mooooooment obrotowy dający wartość przyspieszenia większą niż przyciąganie ziemskie - cholera, chciałbym kiedyś spóbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj,

mam Yamahę RoyalStar1300. Ma to ten sam silnik co V-max jednak słabszy o połowę i wszech ochromowany. Sprzętem śmigam 1,5 roku (zrobiłem około 3-4tysięcy kilometrów) ogólnie jest cały ubrany, szyba, sakwy, lampy inne gadgety.

 

i moje spostrzeżenia są takie:

- to wielka ciężka k-r-o-w-a !

Jak się rozpędzi (co jest chwilką!) to sunie jak wielka ciężarówka! Trzyma się pewnie drogi, trzeba uważać na stan ciśnienia w oponach. Jak wpadnę na rowkowania to nosi po całej drodze i wtedy tylko wolniutka jazda wchodzi w grę... Z chamowaniem nie jest tak super, choć ma trzy tarcze to suuuunie...

 

Ja pociskałem nim na prostej ponad 200km/h, przy 180-190 wpadał w lekką rybkę i falowanie przy wejściu w lekki łuk. To właśnie za sprawą masy i ogumienia.

 

Spalanie, he-he... jak jeżdżę normalnie czyli moto-anoreksja z lekkim szarpaniem to pali o dziwo 5-6l na 100km.

A jak na każdym biegu odcina mi zapłon czyli -1bieg 90km/h, -2 bieg 130km/h i tak dalej to na pełnym zbiorniku robię mniej niż 100km!!! ...bo V4 wtedy musi popić sobie.

Jeżdżąc tym musisz myśleć jak kierowca ciężarówki - stajesz tak abyś mógł bez problemu cofnąć... chyba, że jesteś jak Pudzianowski.

Aż się boję co by było gdybym go położył. Ogólnie to uczy respektu do jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...