Skocz do zawartości

co moze piszczec w moto?


rzoov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem

 

Jak w temacie - kilka razy zdarzylo mi sie uslyszec z mojego motocykla dziwny dzwiek, takie jakby jednostajne, niezbyt glosne piszczenie. Trwalo to kilka sekund po czym stopniowo ustalo. Silnik byl wylaczony, stacyjka na off. Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale o ile dobrze pamietam zawsze zaczynalo sie to kiedy cofalem. To na pewno nie klocki bo dzwiek trwal nadal kiedy sie zatrzymywalem. Nie udalo mi sie ustalic zrodla tego dzwieku, ale wydaje mi sie ze bardziej z przodu.

 

Jakis element instalacji elektrycznej moze wydawac z siebie takie dzwieki? Dodam ze nie mam alarmu ani innych dodatkowych bajerow.

 

Ktos ma jakis pomysl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: niestety mysz nie stwierdzono

Napisz coś więcej o tym piszczeniu. Czy brzmi jak dźwięk pochodzący od elektroniki czy raczej części mechanicznych? Zakładam, że mechanicznych więc szukałbym źródła w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym piszczeniu. Czy brzmi jak dźwięk pochodzący od elektroniki czy raczej części mechanicznych? Zakładam, że mechanicznych więc szukałbym źródła w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym.

hikor

 

Zdecydowanie od elektroniki (akurat xj '92 ma jej chyba nie za wiele :buttrock:). Tym bardziej ze piszczalo tak jak pisalem przy wylaczonej stacyjce, podczas postoju.

 

czy moglby to byc regulator napiecia? Ostatnio mi chyba nawalil bo mam za maly prad ladowania, a sama instalacja wyglada ok.

Edytowane przez rzoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ociraja sie kable albo linki co przechodza o bak albo moze rame i to moze byc tym a czy szumy są też i na wyłączonym silniku czy wtedy gdy pracuje a czy głośne sa te szumy

 

Człowieku na Boga, przecież tego się nie da czytać !!

Proszę popraw pisownie albo skorzystaj z usług Worda i wklejaj poprawiony tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...