Skocz do zawartości

czy można mieszać oleje?


Mr.Maciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

a czy mieszasz alkohole :icon_mrgreen:

 

Każdy olej silnikowy liczących się producentów spełnia wymagania jakiś tam specyfikacji API i ACEA.

Mieszanie olejów spełniających takie same specyfikacje nie stanowi na ogół żadnego zagrożenia, ale nie można zagwarantować, że otrzymasz olej który będzie miał dalej optymalne właściwości. Wszystkie dostepone na rynku oleje liczących się producentów są ze sobą mieszalne (z zachowaniem zasady spełnianych specyfikacji). Trzeba pamiętać, że zmnieszanie olejów może obniżyć jakość otrzymanego w ten sposób oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa oleje(oba full syntetyk) do mieszanki. Czy mogę je wymieszać, są różnych firm. Pzdr i odp

Olejem mozna mieszczac nie przeszkadza tyle ze Lepiej jest lac lepszy olej jak do mieszanki bowiem poco lać lichy zeby silnik miał krutszą zywotność a ten lichszy to mozna do skrzyni wyjatek czterosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy można wymieszać syntetyk i półsyntetyk? Zostało mi ok 200 ml mobil1 syntetyk i chcialbym do niego dolac 100 ml mobila polsyntetyka. Obydwa do mieszanki przeznaczone. Zastanawiam sie nad tym poniewaz nie kupie tutaj tak od razu nowego oleju a planowalem sie wybrac jutro z moto. A chcialbym wlac to do yz250.

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze szkoda. Po prostu napisalem ze chcialem jutro zrobic wypad a na 200 ml oleju moge miec tylko 6 litrow paliwa a co to jest. A tak juz bym mogl z 8 litrow i zawsze wiecej. Tym bardziej ze mam akurat tyle w bance. Po co kombinowac? Jezeli mozna mieszac oleje to dlaczego nie? Jezeli nie to pewnie ze nie zmieszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i czytałem o tym ze mozna mieszac oleje rozniace sie o jedna klase: syntetyk z pół i pól z mineralnym. Jednak zastanawiałem się czy to również dotyczy olejów,które mają się spalać czyli jak te do mieszanki. Ale teraz już się właśnie dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...