Skocz do zawartości

125 ccm na początek ???


_Snake_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście raczej odradzam Ci sportową 125 jako pierwszy motor. Lepiej zacznij od jakiejś porządnej 50 w tej cenie. Ewentualnie 80 ccm zaejestrowane na 50. A tak w ogóle to troche nie bardzo jezdzić na takiej 125/50 bo jak Cię zatrzymają i kapną sie że to nie motorower to problemów będziesz miał więcej niż to warte. W przypadku 80/50 jest to z reguły dużo mniej ryzykowne, bo nie widac aż takiej różnicy.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada jest taka, żebyś nie musiał co chwile zmieniać moto tak jak niektórzy Ci radzą.

Mam na myśli nie kupowanie najpierw 50 potem 80, 125, 175, 250, 350, 450 itd itp.

Kup od razu przynajmniej 500, oszczędzisz czas i pieniądze. nie bardzo wyobrażam sobie poruszanie się po współczesnych drogach wśród coraz szybszych puszek na małej pojemnośći.

to tylko taka sugestia.

pozdr.

davgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietaki diabel.Jak na pierwszy moto 36 konna nsr 125 to bardzo duzu.TE Moto naprwde robią szal pi*dy i to nie jest od taka sobie piersziawka czy wsk3,czy mz 150 czy 250.Wiele ludzi myslac ze jedzilo na jednym z tych sprzetow robi sobie jaja z japonskich czy wloskich 125cmm ktore tak naprawde maja duzo wiekszy potencjal niz taka etz 250.Moim zdaniem to za duzo.NSr50 po odblokowaniu czy cagiva prima ich predkosci dochodzą do 120km\h.Ja Odradzam.Jako przecietny polak najpierw jezdzilem na motorynnce,komarku,jawce,ogarku,simsonie,(miedzy czasie jezdzilem na wielu innych moto podobnej klasy o troche iwekszej pojemnosci) i przesiadka na 80cmm byla na pcozatku dosyc duzym szokiem.chodz prawda jest ze szbyko mocy brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, jak myślisz że dasz rade to ok, na plastiku jest owiele ciężej idzie się przyzwyczaić ja przesiadłem się z simsonka na aprilie rs, i w pierwszym momencie jak na takiej kierownicy trzymać łapy i jak wciskać hamulec bo pozycja jest jak na szlifierke przystało zakręty ciężko na początku mi szły z biegiem czasu się przyzwyczaiłem, 125ccm taka nsr ma ok. 30-34KM, 28KM ma fiat 126p który waży ok. 700kg

a taka nsr niewiele więcej niż 150-180 może mniej nie wiem, porównaj sobie i przemyśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalyści sie odezwali :biggrin: w pełni odblokowana nsr ma 28,5 km, osiąga 140-150 km/h . Nie wiem czy masz prawko ale sądze, że nie... w moim mieście sie czepiają, jeśli masz 50 cc odblokowane. Pozatym po wypadku jak ktoś sie kapnie i zbada że to 125 zarejestrowane na motorower to masz przesrane...rób jak uważasz, wszystko zależy od Ciebie, czy masz olej w głowie, czy jeździłeś kiedyś... po jakimś czasie i tak napewno Cie podkorci i odkręcisz manete do końca... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja nie znam osobiscie nikogo kto w życiu nie odkrecił ile fabryka dała.

Ja powiem tak: w wieku 14 lat po zrobieniu karty, chcialbym miec 125, ale teraz widze ze ta moc była by za duża. wtedy i tak marzyłem o RS50 :) . Przepadalem za szlifierami. Jechałem na RG80, to całkiem przyjemny sprzecik. Morzesz zaczynać od 50 , RG80 nie jest straszna, choć nie wiemy jak z twoimi umiejetnosciami.

 

natomiast jeśli wiążesz przyszłość właśnie z takim typem motocykli to ucz sie na nich jeździć jak najlepiej już jak najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja nie znam osobiscie nikogo kto w życiu nie odkrecił ile fabryka dała.

Ja powiem tak: w wieku 14 lat po zrobieniu karty, chcialbym miec 125, ale teraz widze ze ta moc była by za duża. wtedy i tak marzyłem o RS50 :biggrin: . Przepadalem za szlifierami. Jechałem na RG80, to całkiem przyjemny sprzecik. Morzesz zaczynać od 50 , RG80 nie jest straszna, choć nie wiemy jak z twoimi umiejetnosciami.

 

natomiast jeśli wiążesz przyszłość właśnie z takim typem motocykli to ucz sie na nich jeździć jak najlepiej już jak najwcześniej.

 

 

Popieram ja gdy przesiadłem sie z rometa na suzi RG 80 to na początku nie wiedziałem jak na to wsiąść :biggrin: dość długo sie przyzwyczajałem ale rób jak uważasz :)

Edytowane przez Micha_3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...