Skocz do zawartości

Spalanie motocykla???


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Jestem szczęśliwym posiadaczem Kawasaki zzr 600 zastanawiam się czy spalanie, które wynosi przy 90-130km/h na trasie to ok 7-8 litrów a przy 180-220/12 litrów :) , jest normalne? Słyszałem, że te motory pala max 5,5-8,5 litra na 100km! Nie wiem co jest bo chiba cosik za dużo?? a jak jest ze spalaniem u Waszych maszyn??

Pozdro

 

Dodam, że moto jest z 1994 roku i kulneło 35tys km. Gaźniki po synhronizacji, wszystko wymieniane na czas

Edytowane przez Zygzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Są na świecie rzeczy o których filozofon sie nie śniło". Shakespeare.

 

Jak nie zrobiłeś regulacji, albo jak nie znasz historii motocykla to pierwsza rzecz to regulacje. I obejrzyj dokładnie filtr powietrza bo to często zapominany element którego działanie (dobre lub złe) ma duże znaczenie.

 

Powodzenia.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synhronizowałem gaźniki, filtr powiertza wyprałem, na moto zrobiłem w zyciu około 1000 km (mam go od niedawna) Jeżeli chodzi o jazdę to "Płynna" jest pojęciem względnym ale raczej tak, jeżdżę dość płynnie. :)

 

 

Będę chiba do jakiegoś ASO się wybrać. Pozdrawiam

 

PS Chętnie wysłucham kolejnych sugestii :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierz w takie bajki o spalniuu. Moja sunia (gsx600f '98) tez paliła 4,2 l/100 km jak ledwo muskałem manetke, a jazda była prawie ze nudna, ale kiedy we mnie diabeł wstapił to sunia błagała o litość , a wtedy spalnie wzrastało do 9,5 l/100km . Dodam ze moto kupilem jako noweczke z salonu i była regularnie serwisowana.

z drugiej strony jednak 12 l/100 km na 600 cm to troszku duzo.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polukaj na wszystkie filtry, sprawdź jeszcze raz regulacje bo niemożliwym jest żeby 600-tka tyla żarła...no chyba, że pałujesz non stop i jakieś cuda wyczyniasz ale z tego co przeczytałem to chiba nie bałdzo...

 

nie wierz w takie bajki o spalniuu. Moja sunia (gsx600f '98) tez paliła 4,2 l/100 km jak ledwo muskałem manetke, a jazda była prawie ze nudna, ale kiedy we mnie diabeł wstapił to sunia błagała o litość , a wtedy spalnie wzrastało do 9,5 l/100km . Dodam ze moto kupilem jako noweczke z salonu i była regularnie serwisowana.

z drugiej strony jednak 12 l/100 km na 600 cm to troszku duzo.

 

pzdr

No właśnie...ok 9l/100 to jeszcze jestem w stanie zrozumieć (choć ja mam 1050 i po mieście jak ostatnio pociągnąłem z bata to łyknął 8,5) ale 12 literków? W 600-tce? To chiba lekka przesada.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciśniesz na trasce non stop ponad 200 km/h to bardzo prawdopodobne, że łyknie wiecej niż 10L moze i nawet 12L... Kiedyś tak śmigałem moją CB 500, przez dłuższy czas jechałem w okolicach predkości max wypiła 10L ....

Pozdr

Wybacz ale chyba miałeś ją nieco rozregulowaną. W zeszłym roku jeździłem jeszcze FZS 600. Wybrałem się do Powidza a poniewaz w pewnym momencie wyprzedziło mnie Subaru Impreza to się do niego dołączyłem (znaczy się chciałem napisać, że gość mi wsiadł na ambicję :) ). Cięliśmy tak przez ponad 100 kaemów nierzadko przekraczając 200 km/h. Jak dojechałem do Powidza to zatankowałem moto i ze zdziwieniem stwierdziłem, że moto spaliło mi 8 literków. Nie obraź się ale gdzie Fazerek a gdzie CB 500? Musiała być ta Twa maszynka chyba nieco rozgrzebana bo jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że sprawna 500 - tka spali 10 litrów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synhronizowałem gaźniki, filtr powiertza wyprałem,

 

Albo ja jestem niedouczony albo filtry powietrza pierze się w enduro (gąbkowe), przemywa i nasącza K&N ale wszystkie pozostałem się wymienia a nie pierze????

 

Zygzak forumowego Mańka (rocznik 98 - zygzaka nie Mańka :) ) w trasie z 2 osobami + 2 kufry + tankbag i przy prędkościach niskich typu 130 /godz mieścił się w 5/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...