Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobilem sobei stelazyk w swoim kmxie i zmeinilem zebatke przednia na 13 zebow i tylnie na 60 zebow ale mam mały problem jak stawiam motor na stelazu to olej z silnika sie wylewa wiecie moze gdzie to sie wylewa i jak to uszczelnic albo cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazlem ten czujnik i jest caly w blocie ... a od czego on jest wogole ? i jeszczie jedno czy od tego ze tak dlawi motor moze byc swieca ? jaka powinna byc swieca do takiego motoru ? prosze o dokladny symbol albo cos takeigo ...

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobilem sobei stelazyk w swoim kmxie i zmeinilem zebatke przednia na 13 zebow i tylnie na 60 zebow ale mam mały problem jak stawiam motor na stelazu to olej z silnika sie wylewa wiecie moze gdzie to sie wylewa i jak to uszczelnic albo cos ??

 

 

A skąd wziełeś tą zębatke, ze znanych mi zębatek to max 52 zęby, a dalej to chyba samemu u tokarza czy coś... ?

Nie rozumiem jak to Ci sie olej wylewa? Z silnika? Tzn z którego miejsca?> Bo silnik to szerokie pojęcie..

 

No znalazlem ten czujnik i jest caly w blocie ... a od czego on jest wogole ? i jeszczie jedno czy od tego ze tak dlawi motor moze byc swieca ? jaka powinna byc swieca do takiego motoru ? prosze o dokladny symbol albo cos takeigo ...

 

Kurczę myśl gościu, myśl naprawdę masz tyle lat, że już myślisz.. to nie podstawówka... ahhh

CZUJNIK STOPKI BOCZNEJ JAK NAZWA WSKAZUJE!!! JEST OD STOPKI BOCZNEJ, ODCZYTUJE POłOżENIE STOPKI BOCZNEJ, JEśLI STOPKA BOCZNA! JEST ROZłOżONA TO NIE POJEDZIESZ, A JAK JEST BRUDNE TO CZUJNIK CZYTA JAK BY BYłA ROZłOżONA..

Mam nadzieje ze juz wszystko jasne..

 

Świeca to NGK BR8ES lub BR9ES-na zimniejsze dni.

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanko. Świeca jest czarna tak jakby okopcona, i rzuce olejem z tłumika. Prawdopodobnie za bogata mieszanka. Jak to wyregulować, jest tam takie pokretło na gaźniku ze sprężynką ale to chyba od obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziełeś tą zębatke, ze znanych mi zębatek to max 52 zęby, a dalej to chyba samemu u tokarza czy coś... ?

Nie rozumiem jak to Ci sie olej wylewa? Z silnika? Tzn z którego miejsca?> Bo silnik to szerokie pojęcie..

Kurczę myśl gościu, myśl naprawdę masz tyle lat, że już myślisz.. to nie podstawówka... ahhh

CZUJNIK STOPKI BOCZNEJ JAK NAZWA WSKAZUJE!!! JEST OD STOPKI BOCZNEJ, ODCZYTUJE POłOżENIE STOPKI BOCZNEJ, JEśLI STOPKA BOCZNA! JEST ROZłOżONA TO NIE POJEDZIESZ, A JAK JEST BRUDNE TO CZUJNIK CZYTA JAK BY BYłA ROZłOżONA..

Mam nadzieje ze juz wszystko jasne..

 

Świeca to NGK BR8ES lub BR9ES-na zimniejsze dni.

 

Zebatke dorobiłem a olej wlasnei nie wiem z kad cieknie ale jak go postawie to po chwili ciurkiem sie leje tylko nie wiem z kad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zlokalizuj to miejsce skąd leci ten olej. Niech ktoś Ci potrzyma moto a Ty poszukaj miejsca ewentualnego wycieku. Tak to ciężko Ci pomagac jeśli nikt nie wie skąd Ci cieknie ten olej. Wróżek nie mamy chyba na forum i nikt Ci nie wywróży skąd on leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dalej nie moge znalezc lozyska sworznia tloka do KMX. Bede wdzieczny za podanie jakichs namiarow na sklep lub linka ( tylko nie larsson bo mi nie dziala ich strona ). W zadnym sklepie internetowym, ktore znam, nie mieli a serwis stwierdzil ze numeru ramy mojego kmx'a nie ma w katalogu producenta i nic nie moga zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szukać nie umiesz, bo patrzysz na sklepy internetowe, dzwonisz np do larssona lub olek motocykle, i oni Ci powiedzą czy mają bądź sprowadzą.

Ewentualnie u siebie w firmie moge zobaczyć co da się zrobić, ale to najbliżej we wtorek. Lima się firma nazywa jak coś, siedziba w stargardzie.

Jeszcze inna opcja to pójście do sklepu z łozyskami, tam powinni Ci coś doradzić..

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spuszczasz olej z dozownika i to wszystko i lejesz mieszankę, jeśli Chcesz totalnie go wyrzucić, to wyrzucasz go, i w króćcu dolotowym jest tam jakby wtrysk do tego wyciągasz tą dysze i zaślepiasz czymś, żeby lewego powietrza nie dostawał..

 

Zastanawia mnie kwestia pompy od oleju, nie zatrze się bez oleju? Panowie, jak myślicie. przecież przez nią przechodzi olej i tryby są smarowane właśnie tym olejem. Napęd bierze ze zębatek od strony sprzęgła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 kmxy i nigdy mnie nie zawiodły, szczególnie z dozownikiem, pod warunkiem że posprawdzasz wszystkie łączenia, przewody itp. Okresowe przeglądy pozwolą uniknąć awarii dozownika, napewno by się przydało przeczyścić filtr od oleju który znajduje się przy wylocie od dozownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...