Skocz do zawartości

olej silnikowy, który lepszy???


Immortal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, silnikowi pracującemu w zakresie od 0 do nawet 11 000 rpm bedzie lepiej służył olej 10w40 czy 20W40 :icon_mrgreen: . podejrzewam oba to syntetyki, tylko różnią się gęstością. silnik nie jest nowy ma już trochę nakręcone. czekam na Wasze opinie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, silnikowi pracującemu w zakresie od 0 do nawet 11 000 rpm bedzie lepiej służył olej 10w40 czy 20W40 :icon_mrgreen: . podejrzewam oba to syntetyki, tylko różnią się gęstością. silnik nie jest nowy ma już trochę nakręcone. czekam na Wasze opinie. pzdr

 

wydaje mi się że powinieneś użyć opcji szukaj ... nie wiem czy to forum wytrzyma następny temat o olejach

;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, silnikowi pracującemu w zakresie od 0 do nawet 11 000 rpm bedzie lepiej służył olej 10w40 czy 20W40 :icon_mrgreen: . podejrzewam oba to syntetyki, tylko różnią się gęstością. silnik nie jest nowy ma już trochę nakręcone. czekam na Wasze opinie. pzdr

20W40 syntetyczny??? Moze i taki istnieje ale czesto sie spotyka oleje mineralne o takich wlasciwosciach a 10W40 mozna kupic jako polsyntetyczny jak i syntetyczny olej

 

Ja bym wlal do gpz'ta 600 (taki masz profilu wiec pewnie o niego chodzi) 15W50 motula. Dobry i tani olej polsyntetyczny. Jesli koniecznie chcesz jeden z tych dwoch co podales to 10W40 bo ten lepiej zachowuje sie w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . 20w40/50/60 pełnego syntetyka nie widziałem jeszcze , może są ale rzadko spotykane . Do Twojej kawy lał bym pełnego sytneta 5/10/15w50/60(chyba ze do tej pory był lany połsyntetyk albo mineral to wlej połsyntetyka). Pierwsza wartość to zawsze gęstość im mniejsza liczba tym rzadszy olej i tak 5w na zime a 15w na lato (a 20w połsyntetyk to na tropiki :icon_mrgreen: ) ) chociaż kolega zalał do olejaka (GSF 750) 20w40 połsyntetyk na lato i w upal paluje go ostro po mieście i ani nie kwęknie silniczek jak pszczoleczka (nie dawno wszystkie silnikowe wartosci Cisnieniowe sprawdzalismy i wszystko jest cacy,) nie ma mowy o przegrzaniu ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakieś osady się gdzies wypłukują i silnik się zaciera na zbyt dobrym oleju...

Moja GS500 ma prawie 100.000 km i chyba zaraz się coś wypłucze, bo dolałem Arala 10W60 full syntetyk, bo potrzeba była, a innego oleju w Gadajowej przyczepie nie znalazłem...

Superolu nie było...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko i córko...kolejny temat o olejach i kolejne legendy.... Jak nie wiecie o czym piszecie to nie piszcie bo się słabo robi.

 

Ok Ryży , jesli coś pokręciłem albo napisalem bzdury to mnie popraw . (Oczywiście jak już nie bedzie Ci słabo bo jeszcze zemdlejesz a tego nikt nie chce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ryży , jesli coś pokręciłem albo napisalem bzdury to mnie popraw . (Oczywiście jak już nie bedzie Ci słabo bo jeszcze zemdlejesz a tego nikt nie chce )

A moge ja?? :)

 

Pierwsza wartość to zawsze gęstość im mniejsza liczba tym rzadszy olej

Te liczby dotyczą(choć nie są jej wartością) LEPKOŚCI a nie gęstości-gęstość to jest parametr określany kg/m3 a lepkość masz np. w mm2/s i w zależności min. od tej wartości przydzielany jest do odpowiedniej klasy lepkościowej np.15W50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge ja?? :crossy:

 

Te liczby dotyczą(choć nie są jej wartością) LEPKOŚCI a nie gęstości-gęstość to jest parametr określany kg/m3 a lepkość masz np. w mm2/s i w zależności min. od tej wartości przydzielany jest do odpowiedniej klasy lepkościowej np.15W50

 

A to przepraszam wszystkich że napisałem bzdure :) , ale cóż człowiek całe zycie się uczy , na drugi raz bede wiedział . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...s&highlite=olej

 

 

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!

46 stron!!!!

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...s&highlite=olej

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!

46 stron!!!!

 

 

I co przyjdzie z tego czytania? :)

Wypowiedzi pięciuset osób, z czego - jeżeli sam nie wiesz za dużo - nie będziesz umiał odsiać bzdur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...