Skocz do zawartości

Chopperowy hałas :)


para
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Hondę Shadow 1100 z wydłubanym tłumikiem. Wydaje bardzo śliczne i głośne dźwięki.

 

Czy policja podczas kontroli może przyczepić się do głośnego wydechu ?

Czy może to być podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego ?

 

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Hondę Shadow 1100 z wydłubanym tłumikiem. Wydaje bardzo śliczne i głośne dźwięki.

 

Czy policja podczas kontroli może przyczepić się do głośnego wydechu ?

Czy może to być podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego ?

 

Pozdrawiam Kamil

 

Witam,

tak

tak

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale... poczytaj dokładnie przepisy, bo policja może Cię skierować na badania tech., lecz do tego jest potrzebna hala dxiękoszczelna (wyeliminowanie hałasu zewn.) o powierzchni 17 albo 22 m2, a takich jest bardzo mało w Pl. Pytałem o to na stacji diagnostycznej. Na bank nie mogą Ci robić badań w innych warunkach hehe, a już przy drodze niech zapomną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para, nie demonizuj :icon_mrgreen: Wiele juz km nakrecilem z pustymi i przejezdzajac lub wrecz bedac kontrolowanym przez Paly nie mialem problemow. Wic polega na tym, by nie wkrecac maszynki na wysokie obroty:) A poza tym, na "bolka ucho" nie sa w stanie stwierdzic "zbytnia glosnosc" piecyka (norma w dB). Do tego potrzebny jest decybelomierz etc.

A zas co sie tyczy okresowego przegladu, to NIGDY nikt nie zwrocil mi uwagi na stacji diagnostycznej, ze cos nie tak z owa "glosnoscia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale uważam że choppery traktuja z przymróżeniem oka

w końcu jak masz rejestracje i ważny przegląd to masz zgodę na takie a nie inne decybele :icon_mrgreen: ;) :D

 

A z jakiej paki? Bo sa ładne, czy ich właściwiele budza u nich skojarzenia z rycerzami czy jakieś inne romantyczno-pozytywne brednie? Traktują armaturę tak samo, tylko, że rzadziej czepiaja sie za szybkość, od tego sa szlifierze. Kiedyś mnie zatrzymał i mówi, ż eopona łysa z tyłu, i tu śmiech bo miałem 2000 przejechane dopiero, a kolega ostatnio stracił dowód za wydechy Cobry. Chłopaki stali poldkiem truckiem, wyciągnęli sprzęt, zmierzyli i zabrali dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu to było.Jechał ulica i go zatrzymali. Wydaje mi się, że mogli się tym konkretnie zainteresować bo te jego pajpy są całkiem słyszalne. Nie wiem czy są za głośne bo na ucho nie ocenię, ale gadają głośniej i konkretniej niż seryjne. Z tym, że mnóstwo jeździ nawet głośnieszych niż jego. Co nie zmienia faktu, że nie pieprzyli się i chyba nie myśleli o specjalnym pomieszczeniu o takiej to a takiej powierzchni wyjęli ustrojstwo i zatrzymali dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee.......

pewnie koniec miesiaca był i kasy potrzebowali ;)

a tak poważnie warto znac przepisy w tym temacie i normalnie sie wykłucac co i jak, jak zobacza, ze masz wiedze to nieco spasuja

mnie najbardziej rozwala mina, jak podjezdzam, sciagam kask a oni widza, ze to kobitka he he :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej rozwala mina, jak podjezdzam, sciagam kask a oni widza, ze to kobitka he he :icon_mrgreen:

 

Tak, hmm...

Ja mam gdzieś ich reakcję...A z dyskusją to jest tak, że moższe wychodzić se skóry ale jak trafisz jakiechoś ch... to z nim nie wygrasz i lepiej się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to w końcu jest z tymi wydechami np. Cobry? A raczej jak się przedstawia sprawa kontroli drogowej?

 

Jest do tego jakieś rozporządzenie?

Żeby się z 'malowanymi chłopcami w niebieskich mundurach' wykłócać, to trzeba mieć jakieś podstawy "prawne". Raczej nie wystarczy stwierdzenie, że muszą mnie "przebadać" :D w komorze dźwiękoszczelnej :icon_mrgreen:

 

Bedę sobie zakładał wydechy akcesoryjne i chciałbym wiedzieć czym to pachnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie moga Ci narobić gnoju na ulicy. Producenci wydechów, przynajmniej Ci liczący się często zamieszczają info czy wydech sie nadaje do użytku "zgodnego z przepisami" albo nie "not for street use" i wówczas mamy chyba do myślenia. jednak nasi to w sumie pikuś bo jak się nie dowalą to to będzie spokój. Mój kumpel to jedyny taki przypadek o jakim słyszałem, słyszałem natomiast o szkopach, że nie wpuszczają przez granice, czy walą konkretne mandaty, konkretne i w euro do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...