Skocz do zawartości

Dozwonik czy Mieszanka ?


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

autor tematu jezdzi RX em więc sie wypowiem. No cóż... jak coś jest to się może zepsuć, a jak czegoś nie ma to raczej nie :)

Ja do rx80 leję 1:40 czyli 25 ml na litr benzyny. motorek troche kopci jak przygazować, ale to bezpieczna proporcja więc taką leję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym ile oleju do benzyny decyduje konstrukcja silnika i producent podaje jakie maja byc proporcje. Dolewanie większej ilości oleju nie ma sensu. Często przyczyną zatarcia nie jest za mała ilość oleju a za uboga mieszanka.

Racja, szczególnie na dotarciu ludzie dają więcej oleju a nie przestawiają poziomu paliwa i dziwią sie, że sie grzeje albo przyciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, chcem troszke amatorsko posmigac po lesie wczoraj normalnie byl pelen wypas :icon_question: I teraz mam sprawe -

mam dozownik i łyka sporo oleju...

 

jak by wyglądala sprawa z mieszanką ? trzeba co chwile dolewac + w jaki sposob skoro dozwonik bedzie wywalony ?:)

slyszalem , ze jak sie ma dozwonik to sam sobie pobiera potrzebna ilosc i nie mozliwe jest zatarcie silnika

 

sorx za to lajskie pytanie, ale mam pierwszy sezon moto :rolleyes:

Wystarczy ze dozownik walnie i juz zatarty. punkt dla mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i mysle ze jakj qupie wkoncu tego kdx-a 200/250 to tez bede lal mieszanke :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w 3 motorach z dozownikiem jezdzilem zawsze na dozowniku i nie nazekalem nigdy sie nie przytarl a robienie mieszanki na stacji mialem z glowy:) teraz akurat mtxie ciezko bylo mi wyregulowac dozownik pozniewaz byla wyrobiona juz sprezyna w dozowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od kupienia RD męczy pewne pytanie. Czy olej podawany z dozownika miesza się w silniku tak dobrze jak gotowa porcja, ? Pytanie mnie naszło jak popatrzyłem że olej jest podawany z boku dyszy a nie przed czy za dyszą i jeszcze dlatego się zastanawiam bo niby gdzie po drodze może się porządnie zmieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od kupienia RD męczy pewne pytanie. Czy olej podawany z dozownika miesza się w silniku tak dobrze jak gotowa porcja, ? Pytanie mnie naszło jak popatrzyłem że olej jest podawany z boku dyszy a nie przed czy za dyszą i jeszcze dlatego się zastanawiam bo niby gdzie po drodze może się porządnie zmieszać.

Miesza Sie w gaźniku albo przewod paliwowy z ojejowym jest jakos połaczony

Edytowane przez robbiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...