Skocz do zawartości

tlok yamaha yz 125


mati27d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z tlokiem do yamahy yz 125 99r gdyz zakupilem nowy wertex selekcja A poniewaz posiadam nowy cylinder o srednicy 54,000 mm jak wiadomo tolerancja miedzy tlokiem a cylindrem wynosi 0,04 mm a wiec tlok powinien miec 53,96mm gdy dostalem tlok mial wybity wymiar 53,930 i litere A pan w sklepie twierdzil ze jest to tlok dedykowany do tego modelu selekcja pierwsza zrobilem jeszcze pomiar mikrometrem w celu upewnienia sie i wyszlo ze tlok ma 52,930 mm !!! o 1 mm mniej niz bylo napisane wogole do wymiany cylindra bylem zmuszony gdyz wczesniej zamowili mi tlok wiseco ktory mial tez inny wymiar wybity niz byl faktycznie i zniszczyl mi cala gladz dlatego tez moje pytanie czemu tak jest moze mi jakies podrobki wciskaja co o tym sadzicie w mojej okolicy ludzie kupuja takie tloki i maja cisnienie max 7atm a powinno byc kolo 12!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo zle mierzysz srednice tłoka. Weź cylinder i tłoczka i idz do serwisu i poproś zeby sprawdzili czy to do siebie pasuje. Zapłacisz (o ile w ogóle zapłacisz) kolo 20zł a bedziesz miał 100% pewnośći. Mnie sie zadna pomyłka ze strony producenta tłoków nigdy nie zdazyła. Ja u siebie zawsze dobierałem z luzem 0,05mm i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok zamowilem nominalny czyli selekcje A przyslali mi wertexa 59,93 teraz juz wiem ze musze wymiarami podawac tylko zastanawia mnie to czemu te tloki maja inna srednice niz jest to podane tlok mierze wg serwisowki yamahy 17mm od dolu tloka dawalem juz dla goscia co ma zaklad slusarski zeby mi pomierzyl muslalem ze ja mam albo wadliwy sprzet albo zle mierze ale to samo mu wyszlo cylinder mam orginal i ma wymiar co serwisowka podaje tylko ten tlok i to juz drugi nie ma wymiaru takiego jak jest wybity spotkal sie ktos z was z podrobkami ???? bo jak to inaczej wyjasnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok zamowilem nominalny czyli selekcje A przyslali mi wertexa 59,93 teraz juz wiem ze musze wymiarami podawac tylko zastanawia mnie to czemu te tloki maja inna srednice niz jest to podane tlok mierze wg serwisowki yamahy 17mm od dolu tloka dawalem juz dla goscia co ma zaklad slusarski zeby mi pomierzyl muslalem ze ja mam albo wadliwy sprzet albo zle mierze ale to samo mu wyszlo cylinder mam orginal i ma wymiar co serwisowka podaje tylko ten tlok i to juz drugi nie ma wymiaru takiego jak jest wybity spotkal sie ktos z was z podrobkami ???? bo jak to inaczej wyjasnic

to w takim razie napisz nam gdzie kupiłes tego tłoka idz tam i zrob rozróbe i poproś ich o wymiane i juz :biggrin:

 

tlok zamowilem nominalny czyli selekcje A przyslali mi wertexa 59,93 teraz juz wiem ze musze wymiarami podawac tylko zastanawia mnie to czemu te tloki maja inna srednice niz jest to podane tlok mierze wg serwisowki yamahy 17mm od dolu tloka dawalem juz dla goscia co ma zaklad slusarski zeby mi pomierzyl muslalem ze ja mam albo wadliwy sprzet albo zle mierze ale to samo mu wyszlo cylinder mam orginal i ma wymiar co serwisowka podaje tylko ten tlok i to juz drugi nie ma wymiaru takiego jak jest wybity spotkal sie ktos z was z podrobkami ???? bo jak to inaczej wyjasnic

to w takim razie napisz nam gdzie kupiłes tego tłoka idz tam i zrob rozróbe i poproś ich o wymiane i juz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam serwisowke i jest tam podana tolerancja 0,04mm wiec sie tego trzymam tlok mi bez problemu wymienili tylko sie zastanawiam czy teraz jak mi przysla tlok taki jak chcem nie okaze sie ze ma znowu inny wymiar niz jest na nim nabite

 

sprawdzacie wogole z ciekawosci tloki przed wlozeniem jaki maja wymiar???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zakładacie nowy tłok do cylindra, to czujecie mały luz miedzy tłokiem jak nim poruszacie w tuleji??

Ja polecam tłoki wiseco!

gdzie je mozna kupić i ile kosztują??

ja jezdze na prox bo są najtansze :) a nigdy zadnych problemow nie miałem

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...