Skocz do zawartości

S51 tuning na 70ccm


audioterrorysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martwcie się nie chcę zrobić z sima plastikowej, bezdusznej wyscigowki.

 

Ja sie nie martwie bo nawet gdybyś chciał to z simsona wyścigówki nie zrobisz... A jeszcze skoro uważasz że ścigacze nie mają "duszy" to sie grubo mylisz chłopcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie martwie bo nawet gdybyś chciał to z simsona wyścigówki nie zrobisz... A jeszcze skoro uważasz że ścigacze nie mają "duszy" to sie grubo mylisz chłopcze...

Po tuningu na 70 będziesz miał 5.6 KM a spalanie ponad 4 L miałem takiego simsona dziękuje...........

Sprzedaj to i kup se jakaś szlifiere nawet RG z 80 ma ponad 10km i chodzi cicho chłodzony ciecza dozownik itp....

Ja w swoim simsonie załozyłem polski cylinder 70 i po 1500 km miał taki próg jak orginalny po 10 tys nie polecam tuningu i polskich części

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rzeczywiscie lepiej nawet nie kupowac sima, tylko od razu MZ etz 150. Bo i ładniejsza jast.

 

Chce miec koniecznie cos co potrafilbym naprawic. Co polecacie? Bo jazda MZ to spore ryzyko, ze poprostu mnie zgarną.

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 150 jest nieco zasłaba, ale do ucieczek przed pałami idealnie sie nadaje MZ ETZ 251. Mało który radiowóz porwie sie za motorem, a jak już za tobą wyruszą to masz frajde bo fajnie sie ucieka im... a jak jeszcze masz obczajone wszystkie skróciki to zabawa staje sie jeszcze lepsza. Tylko to musi być moto w 100% sprawny i zawsze trzeba mieć w baku minimum 1-2l, ale sie rozpisałem Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana cylindra, tłoka, pierścionków, sworznia ok, dalej adaptacja głowicy i karterów lub ich wymiana, wał S-70 obowiązkowo bo jest inaczej wyważony (w katalogu części łożysko korbowe 50 i 70 to jedno i to samo), ale nikt nie napisał o sprzęgle, wzrost momentu musi być przeniesiony dalej a nie tak że po jakimś czasie (własściwie to od początku) niecała moc będzie dostępna na tylnym kole żeby wzmocnić sprzęgło stosuje się 2 zabiegi pierwszy to zębatka i kosz sprzęgła S-70 zmniejsza przełożenie na sprzęglo i tym samym moment obrotowy obciążający sprzęgło, dwa to twardsza sprężyna sprzęgła od S-70, zapłon należy koniecznie opóźnić do 1,4mm przed GZP, dysza paliwa 72 reszta zmian nie jest konieczna

 

Simson po tych przeróbkach nie powinien palić więcej jak 3l/100km

 

Żeby podejmowować ryzyko kupowania nieoryginalnych częśći trzeba sie po prostu na nich dobrze znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano kolega wspomnisl o dywersji. Mowisz ze 150 za słaba... Ale 250 za mocna jak na poczatkujacego motocykliste. i 5 razy przekracza dopuszczalną pojemność. hehe

Jak mi dupy starczy zeby dac gazu przechac 120km/h przez skrzyzowanie (bo tam u mnie najczesxiej stoja psy) to MZ bedzie git.

 

Z tego co wiem to koszyk jest dosc drogi. I caly tuning przestaje sie oplacac. 400 to caly max jkim moge za nigo dac.

 

JESZCZE RAZ ZADAJE PYTANIE, CO POLECACIE. jaki moto, w przyzwoitej cenie i łatwy w serwisie.

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 150 jest nieco zasłaba, ale do ucieczek przed pałami idealnie sie nadaje MZ ETZ 251. Mało który radiowóz porwie sie za motorem, a jak już za tobą wyruszą to masz frajde bo fajnie sie ucieka im... a jak jeszcze masz obczajone wszystkie skróciki to zabawa staje sie jeszcze lepsza. Tylko to musi być moto w 100% sprawny i zawsze trzeba mieć w baku minimum 1-2l, ale sie rozpisałem Pozdro

I dziwić sie że gina motocyklisci ;) :) szkoda słów :)

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, bo MZ to też taka szalenie szybka i nieosiągalna.

Takich ja Ty powinni najsurowiej karać, mniejsza o Twoje zdrowie, ale inni też są na drodze.

 

Oj dobra przestancie pieprzyc jak stare baby i wujek dobra rada. Bo wszyscy jezdza wedlug przepisów sam nie mam prawka a jezdze i tez odpier****łem rózne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie martwie bo nawet gdybyś chciał to z simsona wyścigówki nie zrobisz..

 

Tutaj sie mylisz...Miec szybkiego simsonka,ktory bedzie bral na przyspieche np etke 150 to nie wielki problem.A simsonek 70cm z 4kanalami pluczacymi i ganikiem mikuni na 19mm spala 3,5litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, bo MZ to też taka szalenie szybka i nieosiągalna.

 

Napewno szybsza od simsonka, hehe ;) :) :)

 

Tutaj sie mylisz...Miec szybkiego simsonka,ktory bedzie bral na przyspieche np etke 150 to nie wielki problem.A simsonek 70cm z 4kanalami pluczacymi i ganikiem mikuni na 19mm spala 3,5litra.

 

Taa Wiesiek tylko znajdz sponsora na te części :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa Wiesiek tylko znajdz sponsora na te części

jak dla mnie to dziekuje, bo naprawde potrzebuje. bede przynajmniej jezdzic "legalnym" "motorowerem" simson.

 

Co sie stanie jak naprawde beda chcieli mi dopierniczyc za MZ na 50ccm? co moga a czego nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.tuningdwusuw.prv.pl tu mozna kupic cylindry z 4,5,6, nawet jak zapytacie to 8 plukami:)Testowalem kiedys 5 plukowy.Rakieta strasznie duze obroty jak sie jezdzi na troche wiekszych niz ma przecietny simson to darady.ale jak 8-10 tys mozna krecic chwilowo bo sie szybko grzeje:)Vmax-Zbyt duzy na ta rame tak samo jakspalanie.uwierzcie mi ze to nie pali 3,5 litra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...