Skocz do zawartości

Praga - adresy hoteli


MZrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć MZ-ka,

W tych cenach hotel to troche cienko w stolicy, nie sądzisz? A Praga do tanich miast nie należy. Co najwyzej schronisko młodziezowe. Bylismy teraz na motórach w długi weekend sierpniowy i spaliśmy w akademikach uniwersyteckich za 30zł/os., prawie w samym centrum, przy stadionie Strahov (20min. na piechote na stare miasto). No ale akademik to nie hotel i nie wiem czy Twoja "gwiazda" zaakceptuje takie warunki w podrózy poślubnej :biggrin:

A hajtnąłeś się już z Elenką?

 

Jak wejdziesz na ponizsze linki to masz opór hoteli:

www.A-PRAGUE.com

www.accommodationinczech.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hotelsanssouci.cz/

 

To fajny hotelik w bardzo przyjemnej lokalizacji. Leży na przedmieściach, zaraz nad Wełtawą. Jest cicho, przyjemnie, bezpiecznie i ładnie. Do tramwaju masz 2 minuty, potem 8-10 minut tramwajem i jesteś w centrum (bilety tramwajowe kupisz na recepcji). Można też iść wzdłuż Wełtawy - ok. 30 minut spaceru z pięknym widokiem :biggrin:

Jest zamknięty parking.

Byłem tam już wiele razy z moją kobitką i zawsze byliśmy usatysfakcjonowani. Ceny trochę wyższe niż napisałeś, ale miejsce jest przyjemne, pokoje eleganckie, no i oczywiście wliczone jest śniadanie w oranżerii :biggrin: Ceny można negocjować - jeśli jedziecie na dłużej, to skrobnij im maila z zapytaniem o cenę - nam zawsze te kilka euro obniżają nawet gdy jedziemy tylko na 1 noc.

Aha, warto im zaznaczyć, że chcesz pokój w 'starej' części budynku, tj. 'od frontu'. Ze 2-3 lata temu zrobili taką dobudówkę, w której pokoi jest więcej, są większe, ale moim zdaniem nie tak przyjemne. Może warto spytać ile pokoi mają wolnych i czy będziesz mógł sobie wybrać pokój już po dotarciu na miejsce.

 

W tej okolicy jest też Pension Bohemians - jest zaraz nad Wełtawą, ale to stary moloch, w którym pokoje są brzydsze i jest w nich duszno... No ale chyba też 3 gwiazdki ma, jest trochę tańszy, choć zdecydowanie mniej urokliwy. Niemniej z braku laku...

 

W Pradze byłem już kilkanaście razy i powiem szczerze że nie udało mi się pomimo usilnych prób znaleźć niczego ciekawszego niż to Sanssoucci w rozsądnej cenie. Jeśli korzystasz z wyszukiwarek typu www.praguehotels.com itp, to absolutnie nie podawaj numeru karty kredytowej. Już kilka razy znaleźliśmy takie 'hotele', które na zdjęciach w sieci wyglądały ok, kosztowały bardzo niewiele, a po przyjeździe okazywało się, że jest po prostu dramat... Jeśli zgodzisz się na płatność kartą, to skasują Cię za hotel nawet jeśli uznasz, że nie chcesz tam spać. Tj. najpierw napiszą Ci, że nie będą pobierali kasy z karty, ale potem się dowiesz, że jeśli chcesz anulować rezerwację, to musisz zapłacić np. 50% ceny noclegu i ta kasa jest potrącana z karty. Dlatego jak będziesz szukał hoteli w googlach, to raczej patrz na strony domowe hoteli, niż na takie hotelowe portale. Łatwiej jest się dogadać bezpośrednio z hotelem.

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić http://penzion-katka.allstar.cz/ (>link2<) :biggrin:

 

Byłem tam na długi łikend majowy rok temu i było naprawdę przyjemnie. Co prawda nie jest tak blisko centrum jak sanssouci ale jest troszkę tańszy i dojazd nie jest kłopotliwy. Motocykle stoją za zamykanym ogrodzeniem, więc nie ma problemu. Na miejscu można skorzystać także z sauny :biggrin:

Byliśmy większą grupą i pokoje rezerwowaliśmy telefonicznie, nie trzeba było żadnych wcześniejszych wpłat.

 

Miłego zwiedzania :biggrin: Praga jest :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hotelsanssouci.cz/

 

Ceny trochę wyższe niż napisałeś, ale miejsce jest przyjemne, pokoje eleganckie, no i oczywiście wliczone jest śniadanie w oranżerii :biggrin: Ceny można negocjować

 

 

jak wygląda sprawa,z jedynkami ? czy jest mozliwość dopłaty do drugiej osoby czy trzeba brać dwójkę.

Cena 93 ojro trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa,z jedynkami ? czy jest mozliwość dopłaty do drugiej osoby czy trzeba brać dwójkę.

Cena 93 ojro trochę dużo.

Nie wiem, nigdy nie brałem tam jedynki.

Co do cen, to patrz na 'special offer', a nie na normalny cennik. Oferta specjalna jest tam permanentna, chyba że mają pełne obłożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do cen, to patrz na 'special offer', a nie na normalny cennik. Oferta specjalna jest tam permanentna, chyba że mają pełne obłożenie.

 

 

to co innego ,49 to już do przyjecia :biggrin:

dzięki za info, właśnie planujemy wypadzik do Pragi.Bylismy tam sześć lat temu i obiecalismy sobie że wrócimy :biggrin:

Edytowane przez sly11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświerze troszke watek - bo nie widze powodu by zakładac osobny temat.

 

Na poczatklu lipca wybieram sie do pragi i także szukam jakiegos noclegu na jedną noc - ale z tego co widze to w centrum drogo wiec cos może na obrzerzach mozecie polecic jakies kwatery prywatbe? schroniska , campingi? za wszelkie dokąłdne namiary, linki i recenzje miejsc noclegowych wogoło pragi bede wdzięczny.

 

pzodro

haryb :icon_rolleyes:

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Przepraszam za odgrzewanie tematu, ale myślę, że kolejna opinia może przydać się innym.

Właśnie wróciłem z Pragi. Wykorzystałem namiar podany powyżej i jestem bardzo zadowolony. Kameralny hotel, dobra lokalizacja, czyste pokoje i dobra cena (59 Euro/doba ze śniadaniem i zamkniętym parkingiem w pokoju 2-osobowym z łazienką).

Wyjazd był świetny, tylko remonty na trasie Katowickiem między Piotrkowem a Warszawą i korki, które z ich powodu powstają - mordęga!

Za to Praga - jak zawsze (byłem już 3 raz) - piękna i tętniąca życiem całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...