Skocz do zawartości

Super wdzianko na deszcz


H.D.ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy, którzy mieli "zaszczyt służyć ojczyżnie" w wojsku wiedzą jak wygląda strój OP 1...

Otóż dzisiaj widziałem w Warszawie gostka na motocyklu posuwającego w takim stroju :biggrin:

Nadmuchało go na wietrze i wyglądał jak ludzik z reklamy Micheline'a :biggrin:

 

W jakich dziwnych wdziankach zdarzyło wam się jechać, kiedy niespodziewanie złapał was deszcz w trasie?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm , OP-1 na moto - nieźle , w syfie nie bylem , ale w ZHP owszem wiec wiem jak wygląda OP1 , kiedyś widziałem tylko typa co latał jakimś streetem w masce gazowej (tej PRLowskiej "słoń" ) i hełmie hitlerowskim , robiło to wrażenie , ale odbiegłem od tematu . Ja śmigam w tym co normalnie tylko buty zawsze sznuruje , nieraz zastanawiam sie czy chociaż jakiś worków na śmieci nie załozyć na buty , tak do kolat , bo najbardziej mokne na odcinku stopy-kolana . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie spodnie i kurtke przeciwdeszczowa, zielona. Kurtke mam nieprzemakalna, ale spodnie nie. Zeby smiesznie nie wygladac- zielone spodnie, czarna kurta- ubieram calosc. Patent z workmi na buty jest staty jak swiat i dosc powszechnie stosowany ; :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem wydać parę złoty na coś >takiego<.

Jest super - spodnie i buty suchutkie :biggrin: O wiele lepsze niż szybko dziurawiące się reklamówki.

 

Jasne, ale wiadomo... Polak madry po szkodzie. Nie kupilem i nie wzialem czegos takiego ze soba wiec bylem skazany na reklamowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako adept motocyklowy staram sie zawsze sprawdzac pogode przed wyjazdem, gdyz caly czas ucze sie jazdy normalnej, nie w deszczu - tą w deszczu zostawie sobie na przyszly sezon :biggrin:

 

zatem na pytanie - w czym jezdzicie jak pada deszcz (w miescie)

odpowiedz brzmi - w tramwaju :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za jedyne 50 PLN kupiłem komplecik absolutnie wodoszczelny (kurtka i spodnie), i teraz szukam dyskretnego miejsca żeby go pod kanapę upchnąć :biggrin:

Zdał egzamin - buty przez nogawki przechodzą, trzyma szczelność. A, dowiązuję go na dole do butów długimi sznurówkami, a buty to góralskie, porządne Gore-texy (w sumie tylko w takich chodzę :buttrock: )

 

I wszystko git!

 

Tylko że ostatnio musiałem rękawice kupic, bo stare wody nie wytrzymały :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich dziwnych wdziankach zdarzyło wam się jechać, kiedy niespodziewanie złapał was deszcz w trasie?:

 

Mnie i plecaka w maju na baaardzo dlugiej trasie solidnie przemoczylo, kombinezon przeciwdeszczowy POLO nie wytrzymal autostrady i caly sie potargal. Efekt - przemokniecie. Ale jest i dobra strona - jak mnie austriacka policja zatrzymala wieczorem za predkosc, to funkcjonariusz tylko poswiecil latarka po tych wszystkich dziurach, reklamowkach i tasmach klejacych ktorymi bylismy oklejeni i kazal jechac dalej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie macie na sobie zawsze pełnego munduru tekstylnego (takiego, który nie przemaka), polecam dwuczęściowe przeciwdeszczowe kombinezony motocyklowe. Łatwiej się je zakłada, a poza tym czasem można poratować się samymi spodniami, jeżeli jedzie się np. w motocyklowej kurtce tekstylnej i jeansach.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kurtkę i Spodnie skórzane - Joffamy z membraną, nieprzemakalne :biggrin: Sprawdzone w ostrych warunkach i naprawde jestem zadowolony, lecz .............................. musze sie zaopatrzyć w "Kondoniki" na rękawiczki i buty bo niestety mi przemakają :biggrin:

Edytowane przez klaudiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za jedyne 50 PLN kupiłem komplecik absolutnie wodoszczelny (kurtka i spodnie), i teraz szukam dyskretnego miejsca żeby go pod kanapę upchnąć :biggrin:

Zdał egzamin - buty przez nogawki przechodzą, trzyma szczelność. A, dowiązuję go na dole do butów długimi sznurówkami, a buty to góralskie, porządne Gore-texy (w sumie tylko w takich chodzę :buttrock: )

 

I wszystko git!

 

Tylko że ostatnio musiałem rękawice kupic, bo stare wody nie wytrzymały :biggrin:

 

Co do tych butów to cię troche zmartwię, mam HITech i w nich tez jeżdziłem- z marnym skutkiem. Przemakają i nie nadaja się do jazdy. Ale moze będziesz miał wiecej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...