Skocz do zawartości

problem ze znalezieniem"luzu"w gs500


SALAMANDRA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Byc moze moje moje pytanie wyda sie glupie?ale podobno kto pyta nie bladzi....

Jezdze suzi gs500, moto ma juz 10 latek, troche kilometrow na kola nawinietych(46tys) i wielu wodzirejow juz mialo.

Oki, do rzeczy- co jest przyczyną tego, ze znalezienie "luzu" w skrzyni biegow ostatnimi czasy to jak gra w totka albo sie trafi albo nie ;) Dodam, ze biegi zapinaja sie bez problemu. Sama nie zamierzam tego naprawiac bo na technice motocyklowej niewiele sie znam :D ale lepiej jest wiedziec niz niewiedziec.

Jesli znajdzie sie ktos kto odpowie mi na to pytanie to z gory dzieki!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim problem z luzem też miewam gdy sobie zrzucę biegi z 3ki do biegu jałowego. Motocykle mają to do siebie, że nie możemy sobie "zrobić" z 5tki 2-kę :biggrin:

Teraz gdy wszedłem na wyższy stopień wtajemniczenia, nie zdaża mi się to co Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecza jaka powinnas zrobic to dobrze wyregulowac sprzeglo! linke,klamke i ew.dzwignie przy silniku(nie wiem jak jest w GS500)

problemem moze tez byc zurzyty mechanizm wybieraka biegow i innych czesci za to odpowiedzialnych i wtedy jedynym ratunkiem jest albo wymiana zuzytych mechanizmow albo przyzwyczajenie sie do szukania luzu jescze podczas ruchu kol(znaczy sie w jezdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym ratunkiem jest albo wymiana zuzytych mechanizmow albo przyzwyczajenie sie do szukania luzu jescze podczas ruchu kol(znaczy sie w jezdzie ;-)

 

To raczej podstawowa umiejetnosc potrzebna kazdemu motocykliscie.

Dojezdzajac do skrzyzowania schodzisz biegami w dol do dwojki ( hamujac silnikiem ) i potem lekkim puknieciem palcami stopy wrzucasz luz. Albo schodzisz do jedynki i pukasz stamtad.

Musisz sprawdzic z ktorego biegu latwiej schodzi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam gsxr750 olejakiem i robie tak dojezdzając do swiateł redukuje do 1 bez uzycia sprzegłą i potem jak sie zatrzymam albo jak juz prawie wychamuje to lekie klikniecie do góry i mam luz. sprzegła uzywam tylko do ruszania, reszta biegów wchodzi bez. kiedyś miałęm podobny problem i niemogłem wbic luzu z 1, musiałem wcisnąć sprzegło i przegazować i na tej przegazówce wrzucać luz, ale to była juz wina sprzegła bo niewysprzeglao do końca. a teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema!mialem podobny problem w bandicie, jak nie mozesz wrzucic luzu to sprobuj tak:wrzuc jedynke i jednoczesnie dodajac gazu i delikatnie puszczajac sprzeglo sprobuj wrzucic luz.powinno sie udac.pozdro600

 

mam ten sam problem, zeby znalesc u mnie luz trzeba miec cholerne szczescie, widocznie suzuki tak maja :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Suzuki tak maja, tylko zuzycie skrzyni - to sa wszystko stare motocykle.

Jak wymienisz wodziki i przesuwki to znowu bedzie dobrze.

Ale jakos nikt tego nie robi :biggrin:

Czy nie jest tak ze na chodzacym silniku za chiny nie mozesz wrzucic luzu, a po zgaszeniu zaraz wchodzi ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejest to morderstwo dla skrzyni. biegi bez uzycia sprzegla wchodza bez szarpniec, i sprzegło niedostaje po dupie, pozatym robi sie to szybciej i płynniej niz ze sprzegłem. pozatym lewa reka odpoczywa, tylko tak jak napisał Adam M trzeba to robic umiejetnie. ja ostatnio jak wymieniałem pompe oleju to rozpołąwiaem silnik i skrzynie miałem w reku, jest jak nowa pomimo ze silnik jest z 91 roku. ale moze to tez efekt tego ze moto było z niemiec przywiezione w 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Suzuki tak maja, tylko zuzycie skrzyni - to sa wszystko stare motocykle.

Jak wymienisz wodziki i przesuwki to znowu bedzie dobrze.

Ale jakos nikt tego nie robi :biggrin:

Czy nie jest tak ze na chodzacym silniku za chiny nie mozesz wrzucic luzu, a po zgaszeniu zaraz wchodzi ?

 

Adam M.

 

wlasnie tak jest :/

ile kosztuje taka wymiana wodzikow i przesowek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M a powiedz mi ile kosztje wyjecie silnika w gsxr750 olejaku. rozpołowienie i wymiana pompy oleju. a potem poskładanie wszystkiego do kupu?? ja to robiłem sam wiec interesuje mnie ile zaoszczedziłem na serwisie:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...