Skocz do zawartości

Kolana


Rekomendowane odpowiedzi

nie chce cie straszyc ale w twoim wieku wystepuje taka choroba zwana ozgod szlatera czy jakos tak niestety nic milego sam w wieku 16 lat zachorowalem i naprawde jest to dla mlodego czlowieka tragedia zabroniono mi wszelkiego rodzaju sportow (a chodzilem do szkoly sportowej ) tak wiec lepiej idz do lekarza bo jak wczesnie zacznie sie leczyc tym skutki mniejsze ja do dzis nie moge klekac na kolanach tak wiec nie sa to zarty odupukac gdybym teraz cos zrobil z kolanem to zoataja mi tylko endoprotezy czyli metalowe kolana ale koszt na jedna noge to 15 tys zl tak wiec radze sie wybrac do lekarza

pozdrawiam i mam nadzieje ze to tylko bol kolan

Ja wlasnie tez cos takiego mam w lewym kolanie... nie jest to nic strasznego i sorry ale to wystepuje w wieku 13-15 lat . moze byc to pourazowe dziedziczne albo po prostu cos przeciazyles... wtedy jak za bardzo przeciaz nogi to boli i tyle... no i masz taka gulke na kolanie. nie strasz goscia moze lepiej ? w totalnie naj najgorszym przypadku jest operacja ale to znika po jakims czasie ( bol kolana ) ale bedziesz mial gule... to z tego co pamietam jakos bylo ze zrastaja sie kosci z miesniami i sie jakos tam to wyniszcza juz nie pamietam... ale nic strasznego to to nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez cos takiego mam w lewym kolanie... nie jest to nic strasznego i sorry ale to wystepuje w wieku 13-15 lat . moze byc to pourazowe dziedziczne albo po prostu cos przeciazyles... wtedy jak za bardzo przeciaz nogi to boli i tyle... no i masz taka gulke na kolanie. nie strasz goscia moze lepiej ? w totalnie naj najgorszym przypadku jest operacja ale to znika po jakims czasie ( bol kolana ) ale bedziesz mial gule... to z tego co pamietam jakos bylo ze zrastaja sie kosci z miesniami i sie jakos tam to wyniszcza juz nie pamietam... ale nic strasznego to to nie jest :D

wiesz ja nikogo nie strasze ale wiem z wlasnego doswiadczenia ze nie jest to takie kolorowe jak ty piszesz kazdy organizm jest inny , zgodze sie z toba ze powinno to przechodzic owszem jest tak jak stosujesz sie do zalecen lekarza ktory mowi ci ze np przez 3 lata kompletnie zero sportu a ktory dzieciak sie do tego dostosuje .... dlatego mam problemy z kolanami do dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nikogo nie strasze ale wiem z wlasnego doswiadczenia ze nie jest to takie kolorowe jak ty piszesz kazdy organizm jest inny , zgodze sie z toba ze powinno to przechodzic owszem jest tak jak stosujesz sie do zalecen lekarza ktory mowi ci ze np przez 3 lata kompletnie zero sportu a ktory dzieciak sie do tego dostosuje .... dlatego mam problemy z kolanami do dzisiaj

byłem u 3 lekarzy, kazdy mowil ze to po prostu bol kolana w okresie dojrzewania... i nie 0 sportu tylko sport z ograniczeniami... jak sie przeciazy kolano odpoczac.... nic strasznego zadne 15 tys... co prawda ja mam problemy zeby jezdzic na stojaco ale jak sie zmecze po prostu siadam blisko baku i prawie na to samo wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja też mam problemy z kolanami, szczególnie odczuwam ból przy niskich temperaturach i silnym wietrze. Nie bolą tak strasznie, ale musze je "rozruszać" żeby nie bolały :D Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale myśle że po prostu mi przewiewa kolana, gdy jadę w krótkich spodniach na motorowerze/rowerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos podobnego tylko u mnie występowało to po jezdzie na nartach. Tzn. jak chciałem zgiąć/wyprostować kolano to bolało jak diabli. Okazało sie że mam jakieś problemy z chrząstką stawową, złuszczenie czy coś takiego - dość częsta przypadłość. Leczy się to operacyjnie (artroskopia), lub poprostu przez odpuszczenie wysiłku i obciążania kolanom, z tym że chrząstka regeneruje sie cholernie długo. Mi ten ból ustał całkowicie gdzieś po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak samo a w zasadzie to chyba jeszcze mam nie wiem bo odpuscilem sobie pilke i juz nie gram ale naprawde dobre metody to kompiele w wannie taki po 2 godziny w wodzie z dosypana soda oczyszczona i lykanie artrostopu a jak ktos jest w temacie to sa specialne pigolki dla sportowcow ktore wspomagaja regenracie chszastki stosuja to np. strongmeni... u nich tez sa wysilone niezile stawy :D unikac przewiewania kolan i mala rozgrzewka przed treningiem to wszystko okres zimy mala przerwa i na drugie lato powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja kiedyś po prostu porządnie za*eb*ałem kolanami w ziemie (upadłem z dużą mocą :D ) NO i teraz gdy np. gramy w piłke to bez rozgrzwki nie pobiegam sobie.

Mój wf-ista mówił, że to coś tam niby mi pękło (czy nie mam jakiegoś śluzu - nie pamiętam).

Nie boli bardzo mocno, ale polecam opaski uciskowe na kolana.

 

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukozamina to środek do która wzmacnia stawy i daje im "lepsze smarowanie" można kupić w aptece, ale najważniejsze chyba żeby ich nie przewiewać z własnych doświadczeń zauważyłem, lepiej załóż jakieś ochraniacze będzie Ci ciepło w kolanka, bezpiecznie i nie będziesz miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja kiedyś po prostu porządnie za*eb*ałem kolanami w ziemie (upadłem z dużą mocą ;) ) NO i teraz gdy np. gramy w piłke to bez rozgrzwki nie pobiegam sobie.

Mój wf-ista mówił, że to coś tam niby mi pękło (czy nie mam jakiegoś śluzu - nie pamiętam).

Nie boli bardzo mocno, ale polecam opaski uciskowe na kolana.

pozdr.

Gratulujemy następnego posiadacza osgooda :D idź na prześwietlenie... zapewniam cie ze to nic strasznego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewianie kolan raczej odpada bo jeżdze non stop w ochraniaczach na kolana, przecież to motocross.

Myślę że to było z przetrenowania bo dwa dni pod rząd ostro śmigałem, w następnym tygodniu po zawodach będę miał dłuższą przerwę w jeżdzeniu bo muszę sprzedać moto, wtedy się zobaczy co z tymi kolanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolanem chodziłem po wielu lekarzach w kilku miastach, w większości prywatnie. Kilka razy pytałem sie o glukozamine i za każdym razem padła odpowiedź, że jak mam za duzo kasy to sobie moge kupić i wierzyć, że działa to tak jak reklamują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u 3 lekarzy, kazdy mowil ze to po prostu bol kolana w okresie dojrzewania... i nie 0 sportu tylko sport z ograniczeniami... jak sie przeciazy kolano odpoczac.... nic strasznego zadne 15 tys... co prawda ja mam problemy zeby jezdzic na stojaco ale jak sie zmecze po prostu siadam blisko baku i prawie na to samo wychodzi...

 

 

widzisz ale ty masz lat 14 a ja 25 i juz dawno powinno to minac z tym ze rozsypala sie pewna czesc kolana i dlatego 15 tys by mi bardzo pomoglo zreszta nie bedziemy wrzucac wszystkich do jednego wora ciesz sie ze piszesz ze too nic strasznego uwierz mi nie masz pojecia jak dokuczliwa moze byc ta choroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolanem chodziłem po wielu lekarzach w kilku miastach, w większości prywatnie. Kilka razy pytałem sie o glukozamine i za każdym razem padła odpowiedź, że jak mam za duzo kasy to sobie moge kupić i wierzyć, że działa to tak jak reklamują :biggrin:

 

Nie "jak reklamują", bo ilu reklamom naprawdę wierzysz? Glukozamina jest lekiem wspomagającym w wielu różnych schorzeniach stawów. Nikt nie mówi, że "wyleczy" - bo to zdcydowanie nie jest prawdą. Nie cofnie zmian reumatycznych czy zwyrodnieniowych, w uszkodzonym kolanie nie dokona cudów. Ale może złagodzić te zmiany.

Co do kasy, pewnie, że są różne preparaty i różnie kosztują. Od tego troche pomyślunku i pytanie do pani w aptece w której formie jest najtańsza. Bo nie trzeba wydawać na to majątku. Przez pewien czas brałam regularnie. I ja i moje psisko. Jakoś nie był to wielki problem. :biggrin:

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "jak reklamują", bo ilu reklamom naprawdę wierzysz? Glukozamina jest lekiem wspomagającym w wielu różnych schorzeniach stawów. Nikt nie mówi, że "wyleczy" - bo to zdcydowanie nie jest prawdą. Nie cofnie zmian reumatycznych czy zwyrodnieniowych, w uszkodzonym kolanie nie dokona cudów. Ale może złagodzić te zmiany.

Co do kasy, pewnie, że są różne preparaty i różnie kosztują. Od tego troche pomyślunku i pytanie do pani w aptece w której formie jest najtańsza. Bo nie trzeba wydawać na to majątku. Przez pewien czas brałam regularnie. I ja i moje psisko. Jakoś nie był to wielki problem. :biggrin:

Jak masz bardzo małe dolegliwości to tak, we wszytkich innych mówili, że to strata kasy.

Tobie przyniosło to jakieś efekty?? Jeżeli tak to może warto jednak wydać te kilka zl i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...